Skocz do zawartości

Wybór / zakup / haka holowniczego


Effendi

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Zgadza się do współczesnych /tzn jakich ?/ należy instalować moduł.

Np takich które mają kontrolę żarówek, oczywiście można kontrolę żarówek wyłączyć i podłączyć się bezpośrednio, co też nie jest do końca bezpieczne. Szczególnie jak samochód ma cieniutkie przewody i sterowanie elektroniczne.

 

 

 

wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W kempingu mam przejściówkę wtyczkę 13 pin  na 7pin (oryginał jest 13pin), ale mam też przyczepę towarową na 7 pin, i teraz nie wiem co będzie wygodniejsze?

A co do modułu to się dowiem, salon mazdy mam w Toruniu chyba, ciekawe czy na tel. udzielą takiej informacji.

Dziękuje za informację, szukam dalej, odezwę się. Najlepszego w Nowym Roku!

 

Od 2005 roku w większości aut wymagany będzie moduł do listwy CAN. I na 99 % u Ciebie będzie wymagany taki moduł, sęk w tym czy zakupisz jakiś " uniwersalny " dedykowany do tego i innych aut czy dedykowany stricte do Twojego modelu auta. Taki " uniwersalny " będzie tańszy od dedykowanego do danego modelu nawet o ok. 60 % - tutaj podaje różnice cenowe dla modułów VAG-owskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Od 2005 roku w większości aut wymagany będzie moduł do listwy CAN. I na 99 % u Ciebie będzie wymagany taki moduł.

Są dwa rodzaje modułów, taki na CAN który korzysta z protokołu samochodu i który trzeba doprogramować do komputera samochodu i taki który bierze informacje z żarówek i sam steruje żarówkami przyczepy, do drugiego nie trzeba nic grzebać w programie, tylko podłączyć plus, masę i sygnały z żarówek

 

 

wysłane z tableta

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Są dwa rodzaje modułów, taki na CAN który korzysta z protokołu samochodu i który trzeba doprogramować do komputera samochodu i taki który bierze informacje z żarówek i sam steruje żarówkami przyczepy, do drugiego nie trzeba nic grzebać w programie, tylko podłączyć plus, masę i sygnały z żarówek

 

 

wysłane z tableta

 

Być może tak jest, nie wgłębiałem się w zagadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kierownicy serwisów i salonów mazdy nie raczyli odpowiedzieć na pytanie czy mam ten moduł czy nie, podałem vin i cisza. Mogliby by chociaż napisać, że nie udzielają takich wiadomości czy coś... a tak to olewka. Walczę dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kierownicy serwisów i salonów mazdy nie raczyli odpowiedzieć na pytanie czy mam ten moduł czy nie, podałem vin i cisza. Mogliby by chociaż napisać, że nie udzielają takich wiadomości czy coś... a tak to olewka. Walczę dalej...

Gdybyś napisał że chcesz się umówić na montaż modułu to by odpowiedzieli. A jeśli tylko pytasz to dupki wychodzą z założenia że kasy im nie przyniesiesz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie wiedżą o co chodzi.

Ostatnio byłem w autoryzowanym serwisie X na akcji przywoławczej. Pan ( za dużo powiedziane... młody gnojek) przywitał mnie słowami "co potrzeba"?

Na parę pytań nie był w stanie odpowiedzieć (ciągle za tym dzwonił). Po całym dniu nic nie zrobili z autem, bo nie mogli się połaczyć z centralą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyletanci zawsze mnie wkurzają, bez względu na to, w jakim miejscu na nich trafiam.
Niestety, nasza wiara w fachowców często nie pokrywa się z rzeczywistością i życie wciąż pokazuje, że aby mieć zrobione dobrze, trzeba to zrobić samemu.
Między innymi z tego powodu, wielu z nas "studiuje" odpowiednio wcześniej właściwy temat, przyswajając sobie (bądź nie  ;)  )  wiedzę, a następnie staje się stolarzami, hydraulikami, mechanikami, elektrykami, a nawet lekarzami i całą resztą specjalności (bez ograniczeń). Po iluś tam latach życia, mamy za sobą praktykę i doświadczenie w dziesiątkach specjalności, a często bywa i tak, że "fachowcy" mogliby się od nas uczyć.
Proza życia :pad:

PS
Osobiście już się przyzwyczaiłem, że gdy chcę skorzystać z fachowej usługi, to choćby pobieżnie zgłębiam temat, aby "fachowiec" nie "robił mnie w balona".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kierownicy serwisów i salonów mazdy nie raczyli odpowiedzieć na pytanie czy mam ten moduł czy nie, podałem vin i cisza. Mogliby by chociaż napisać, że nie udzielają takich wiadomości czy coś... a tak to olewka. Walczę dalej...

Przecież salon/serwis to firma która ma zarabiać pieniądze, a nie tracić czas na udzielanie informacji osobom postronnym. Nie pytaj ich czy ma być czy ma nie być - Wyślij im zapytanie, ze chcesz zamontować hak i poproś o wycenę. Powinieneś dostać pdf z rozpisem kosztów i zobaczysz czy wliczą moduł czy nie.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kierownicy serwisów i salonów mazdy nie raczyli odpowiedzieć na pytanie czy mam ten moduł czy nie, podałem vin i cisza. Mogliby by chociaż napisać, że nie udzielają takich wiadomości czy coś... a tak to olewka. Walczę dalej...

 

 

W takim razie pozostają dwie opcje:

1/ zadzwoń do buraków i zapytaj o montaż haka do swojego autka, i w trakcie rozmowy zapytaj czy jest wymagany hak z modułem, i czy będą montowali moduł dedykowany do Twojego autka czy taki uniwersalny

2/ podjedź do jakiegoś salonu i przeprowadź rozmowę w w/w " tonie"

 

Czasem może się okazać, że te najprostsze środki są najbardziej skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe wieści...

Po pierwsze primo po czytaniu forum mazdyspeed nie mam modułu.

Po drugie primo po rozmowie z handlowcem od haka steinhof, podał prostą metodę sprawdzenia. Wyciągasz od lewej lampy żarówkę, i jak nie pojawia się błąd na komputerku i desce rozdzielczej, to nie mam modułu. Auto jeździ, kontrolki ok.

Po trzecie primo...zwracam honor jednego z salonów mazdy w woj.kuj-pom. Moduł posiadam. Odpowiedzieli, aczkolwiek mętnie.

Proste pytanie- kupić steihofa łysego, sam hak, założyć, potem się martwić?

Chyba tak zrobię, jak sądzicie Forumowicze? Może ktoś ma mazdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, może Ci z salonu napisali, że jest moduł, bo zawsze drożej i nie zaszkodzi, a forumowicze z mazdyspped, po własnych doświadczeniach z montażem, wiedzą, że nie ma potrzeby.

Zresztą robiłem doświadczenie w aucie, nic nie pipczy, dzwoni,jęczy, auto jeździ.

Poczekam, może ktoś ma mazdę, do końca tygodnia, potem zamawiam hak.

Jeszcze pytanie- steinhof czy autohak czy hakpol? Ceny nie są drastycznie różne, 100zł mniej więcej. Steinhof niby dobry, ale miałem w scenicu bizub chyba ze Słupska, też dawał radę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja mazda 6 2.0 benzyna z 2002r nie miała modułu. Hak zakładał mój mechanik za 50zł, ja polutowałem elektrykę. Działa pewnie do dziś u kolejnego właściciela.  Zamontuj zwykły hak, bez modułu, jak będą problemy to dołożysz moduł uniwersalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.