Skocz do zawartości

Przedsionki


Olga

Rekomendowane odpowiedzi

witam. posiadam przyczepkę Topaz eccles z 82r. Mam zamiar zakupić przedsionek. Wg moich pomiarów wychodzi mi rozmiar jakieś 750. Na allegro jest taki co mnie zainteresował, ale w rozmiarze 775. Czy będzie też pasował? Mogę chyba troszkę podnieść przyczepę. Ewentualnie fartuchy będą na ziemi, dobrze rozumuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam. posiadam przyczepkę Topaz eccles z 82r. Mam zamiar zakupić przedsionek. Wg moich pomiarów wychodzi mi rozmiar jakieś 750. Na allegro jest taki co mnie zainteresował, ale w rozmiarze 775. Czy będzie też pasował? Mogę chyba troszkę podnieść przyczepę. Ewentualnie fartuchy będą na ziemi, dobrze rozumuję?

 

Może nie pasować ponieważ powinno podawać się rozmiar przedsionka bez fartuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich .Ja mam troszkę inny problem z przedsionkiem odpruły mi się kieszenie do których wkłada się rurki podtrzymujące daszek.może ktoś mi podpowie jak to naprawić bez robienia większej szkody lub gdzie na dolnym śląsku jest jakaś firma zajmująca się takimi usługami. Pozdrawiam

post-10451-0-13675600-1349041517_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie chodzi mi o ten:

przy okazji wart jest tej ceny?

 

przedsionek

 

 

To nie jest zła cena jak za przedsion. Oczywiście wszystko zależy od stanu. Ale jeżeli ma dwa lata to powinno być OK.waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie chodzi mi o ten:

przy okazji wart jest tej ceny?

 

przedsionek

Dwa lata temu przy kupnie przyczepy dla kogoś,rozkładałem dokładnie

 

taki sam . Moje prywatne zdanie. Fatalne i bardzo delikatne łączenie

 

rurek z trójnikami, wszystko na plastiku. Napiszę tak rurki zakończone plastikiem

 

wchodzą w trójniki na długość 1-2cm. Przy nierównościach terenu nie do końca

 

się trzymają . Wszystko sprawia wrażenie, że za chwilę wypadnie. Jeśli coś pęknie

 

lub się uszkodzi. przy tym mocowaniu rurek to praktycznie nie do naprawienia.

 

Brak jakiej kolwiek tolerancji do zmiany kąta. Przedsionek raczej do konkretnej

 

przyczepy. Chodzi mi o profil dachu i ścian bocznych. Moje prywatne zdanie. Nie kupuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

Mam do szanownych użytkowników kolejną prośbę czy macie wyrobione zdanie co do marki Midland znalazłem dość ciekawy model w ALLcamp, niestety u Pani Beaty narazie nie ma rozmiaru +/-1025 cm więc rozważam zakup nowego bądź używanego w budżecie do max 4500 zł.

Co ciekawe w tym przedsionku mamy dach z gramatury 280 a ściany 250 a w podobnym przedsionku np firmy Goldcamp gramatura jest odpowiednio 260 i 240 nie wiem czy to ma jakieś duże znaczenie. Bajecznie by było znaleźć używany bądź powystawowy np ventura, brand czy dorema ale jak narazie są takie na allegro tyle, że są to przedsionki około 7-10 letnie i nie wiem czy jest sens ryzykować zakup takiego bo chciałbym go użytkować około 5-6 lat.

 

midland 

https://www.allcamp.pl/przedsionek-jade-300-nr-10-p-2319.html

goldcamp:

https://www.obelink.pl/goldcamp-aruba-300.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .Ja mam troszkę inny problem z przedsionkiem odpruły mi się kieszenie do których wkłada się rurki podtrzymujące daszek.może ktoś mi podpowie jak to naprawić bez robienia większej szkody lub gdzie na dolnym śląsku jest jakaś firma zajmująca się takimi usługami. Pozdrawiam

 

Jak się mocno rozpruło to do krawca, co ma maszyny konkretne i przeszyje, jak trochę to igła, nici np stylonowe i do boju. Puszczony szew na długości ok 15 cm sam szyłem igłą i nicią, potem pociągnąłem impregnatem (nie pamiętam nazwy, ale mała biała plastikowa buteleczka z pędzelkiem pod nakrętką) i trzyma już 4 lata i nie przecieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat przedsionków gumowanych. Dostałem ofertę na zakup używanego takiego przedsionka w dobrym stanie. Jak to się ma do Ten Cate? Słyszałem, że w gumowanych może się skraplać para wodna. Czy to uciążliwe, jakiej skali jest ten problem? Co z utrzymaniem czystości i z myciem, jak gumowany ma się do innych przedsionków? Co z temperatura w środku w sezonie letnim, czy jest tam goręcej? Zakładam, że w chłodne dni jest cieplej i to jest punkt na plus. Będę wdzięczny za max wiedzy na ten temat. Czy warto, czy lepiej inny materiał?


Edytowane przez Maciej ZG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedsionki gumowane w warunkach letnich się nie sprawdzają. Ja mam zimowy gumowany przedsionek i używam go latem ale rozbijam go po drugiej stronie przyczepki i służy mi jako namiot kąpielowy i sanitarno gospodarczy.W słońcu jest  w nim strasznie gorąco , nie przepuszcza pary wodnej ale dla moich celów jest do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam w lecie przedsionka zimowego podgumowanego. Ale jak koledzy piszą gorąco. Ale ja wychodzę z założenia, iż I tak w nim nie siedzę. chyba, że w mokre wieczory i jak nie rozbije pawilonu. Tak to w pawilonie wygodniej.

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Was jeszcze prosić o pomoc w wyjaśnieniu skrótów materiałów: QS44 dla dachu i WS44 dla ścian. Co to znaczy, jaka to jakość i jak to się ma do jakości Ten Cate?


Widziałem oferty godne uwagi przedsionków wykonanych w takich materiałach. Szukam czegoś dobrego i nie wiem czy warto.


Dodatkowo Polyester dwustronnie powlekany. Co to takiego i jak to się ma do Ten Cate, QS44 i WS44?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zatem parametry WR 18 dla dachu i WR 17 dla ściany są wystarczające dla przedsionka użytkowanego w warunkach polskich w okresie początek czerwca koniec sierpnia?

WM 19 i WR 18 na pewno, ale co z tym powyżej?

Edytowane przez Maciej ZG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.