Skocz do zawartości

Panel sterowania Elddis 500/5


Mikelee

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek się przywitał. Witam wszystkich:)

Jestem posiadaczem pierwszej w swoim życiu przyczepy model Elddis 500/5.

Kupiona oczywiście z Anglii a co za tym idzie sprzedający nie miał pojęcia co z czym się je! No więc przyszedł czas na testy podłączony akurat gaz i 230v . Piecyk nie działa ale tego się spodziewałem lodówka też nie ale wiedziałem o tym. Jest tam także sprytny panel do regulacji temperatury Carver okrągłe pokrętło oraz dwa guziki i to nie działa znaczy diody się nie zapalają czyli nawiew nie działa i nie można wybrać opcji jest ich 5 . Dodam że po podłączeniu wody leciała ciepła woda ale raczej za pomocą prądu ma ktoś taka cepke może pomoże w obsłudze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakieś fotki paneli, pokręteł, będzie łatwiej rozmawiać. Panel carver może też być np od podgrzewacza wody.

 

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie tam, gdzie do sterowania jest potrzebny prąd o napięciu 12V, musi być dostarczony stabilizowany, więc nie z trafo tylko z akumulatora, lub z układu prostowniczego stabilizowanego. W przeciwnym razie np gazowy ogrzewacz wody nie będzie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie tam, gdzie do sterowania jest potrzebny prąd o napięciu 12V, musi być dostarczony stabilizowany, więc nie z trafo tylko z akumulatora, lub z układu prostowniczego stabilizowanego. W przeciwnym razie np gazowy ogrzewacz wody nie będzie działał.

Dziś odbieram maszynę będę badał temat tak jak pisałem wcześniej podłączyłem aku butle i 230v w ogóle nic na tym Panelu się nie działo nie reagował.

Może coś źle robiłem może jest jakaś przeróbka nie wiem bo dziwnie jest obudowane to w szafie od środka ręczna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem zdjecie prawie identycznego sterownika chodzi mi o ten z lewej z pokrętłem dziś zrobie w swojej przyczepce:))

to jest sterowanie ogrzewaniem.  Załaczasz zasilanie 220V po prawej - zaswieci się czerwona kontrolka.  Pozniej  już na panelu sterowania dobierasz sobie  sposób ogrzewania elektrycznego  lub  ponizej  gazowego.  Spróbuj samą pracę wentylatora -  bez podgrzewania ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka opanowana ciepła woda też ale na razie z 230V :) Znalazłem w przyczepie wszystkie instrukcje od każdego urządzenia oddzielnie i zbiorczą.

Jednak mam problem nie odpala się w ogóle podgrzewanie wody z gazu nie reaguje jakby prądu nie było i tak samo jest z nawiewami.

Czy ktoś się orientuje czy Carver 3600STC ma jakąś baterię do iskrownika?? Jeśli tak to jaką??Bo z instrukcji to nie wynika;((Lub nie umiem jej czytać :((

post-21795-0-71542300-1472019454_thumb.jpg

post-21795-0-93977900-1472019458_thumb.jpg

post-21795-0-02198700-1472019463_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja mam podobny problem w przyczepie Swift 440. Działa ogrzewanie gazowe ale nie moge właczyć dmuchawy. Z tego co czytam to wynika zeby działała dmuchawa musi byc podłaczone zasilanie z sieci. dziwne to troche dla mnie myslałem ze bedzie działac dmuchawa napradzie z aku? prosze o pomoc


mam jeszcze jedna prosbe o opis tego co jest napisane na tym sterowniku z pokretłem gdzie sa zółte diody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 2 lata później...
W dniu 22.08.2016 o 08:51, Mikelee napisał(a):

Dodałem zdjecie prawie identycznego sterownika chodzi mi o ten z lewej z pokrętłem dziś zrobie w swojej przyczepce:))

post-21795-0-49700800-1471848622.jpg

Powiedzcie mi proszę do czego służą te dwa przyciski środkowe na dole ?

20230608_154220.jpg

W sumie to jakbyście mi wyjaśnili cały panel to byłabym mega szczęśliwa. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.