Skocz do zawartości

Włochy, Lazurowe wybrzeże, Barcelona 12.09 - 11.10.2016


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziękuje bardzo za wasze podpowiedzi. Powoli nasz plan staje się bardziej doprecyzowany i wszystko bardziej realne :)

 

Jak możecie podpowiedzcie jeszcze co zabieracie ze sobą na taką długą podróż, żebym był w miarę przygotowany.

I tak wiem, że zawsze mogę coś pożyczyć lub kupić ale lubię być zabezpieczony:)

 

I jeszcze pytanie czy warto kupić winietkę austriacką przez PZMOT czy dostane ją bez problemu gdzieś na stacji paliw przed

Austrią?? 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie czy warto kupić winietkę austriacką przez PZMOT czy dostane ją bez problemu gdzieś na stacji paliw przed

Austrią??

 

Spokojnie kupisz na granicy lub przed koszt ok 9E za 10-dniową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polećcie jakiś dobry camping niedaleko Barcelony z dobrym dojazdem pociągiem, otwarty w październiku.

Planujemy tam dotrzeć 30 września i być do 9 października.

 

z góry dzięki, ja ze swojej strony także szukam ale zawsze lepiej z polecenia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My staliśmy na kempingu 3 Estralles http://www.camping3estrellas.com/. Jest czynny do 15 października, a do Barcelony można dojechać autobusem.

Checklisty bywają bardzo dłuuuuuugie. Z rzeczy mniej oczywistych zabieramy raid na komary (taki wtykany do prądu), nie zapomnijcie o banalnym sznurku na pranie i o kablu z eurowtyczką, no i pelerynach, bo słońce nie zawsze świeci.

Winieta austriacka 10-o dniowa kosztuje dokładnie 8,8€ i kupuje ją się na granicy po stronie austriackiej, wcześniej wołają więcej.

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winietkę na Austrię kupuje się u nich na granicy a nie w PZMOT. Jak nie znasz niemieckiego to wydrukuj sobie fotkę co chcesz kupić i naszykuj kilka Euro. Stacje czynne całą dobę. Każda winieta w PZMOT ma narzuconą marżę, jak kupisz zestaw na dojazd na południe europy to jesteś w plecy kilkadziesiąt złotych.

 

Co zabrać ? ubezpieczenie Assistance, koszty leczenia, karty EKUZ - to na początek.

 

worka ziemniaków, 2 zgrzewek wody i kraty piwa nie warto brać tylko kupować lokalnie.

 

mięso, wędliny, sery - to zawsze będzie na zachodzie i południu droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki a podpowiedzi. Naprawdę się przydadzą. Swoją check liste mam gotową ale wiecie czasem jakiś pomysł dacie na który bym nie wpadł.

Właśnie o co chodzi z tym kablem z eurowtyczką. Jak to wygląda, może to mam a nie wiem o co chodzi.

Czekam na dalsze hity z ekwipunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką wtyczkę w przyczepie:

post-20871-0-81126400-1472140044_thumb.jpg

do tego mam adapter z 3 bolców na normalną wtyczkę którą podłączam do przedłużacza.

Podpowiedzcie czy mam dokupić takie coś, żeby podłączyć się do gniazda na kempingu.

post-20871-0-01143800-1472140235_thumb.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kemping polecacie w Antibes???

Znalazłem 2:

-vielleferme.com

-parkdesmaurettes.com

 

Dużo dobrych opinii czytałem na temat Du Pylon ale nie mogę znaleźć stronki internetowej.

A może coś zupełnie innego, czekam na wasze propozycje i powoli domykam plany.

 

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowań ciąg dalszy. Mam pytanie czy jak miejscówka jest z wodą to znajdę tam wąż czy nie. Bo zastanawiam się czy powinienem takowy zakupić.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

węża nie będzie, chyba że ktoś zapomniał i zostawił. Zawsze wypada mieć 10-20 m węża (są fajne zwijane na all...), dodatkowo końcówki i przejścia na szybkozłączkę. Zewnętrzne i wewnętrzne gwinty od 1/2 przez 3/4 do 1 Cala.

 

Możesz też mieć metr węża z końcówkami i zbiornik na kołach czy też konewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.