Skocz do zawartości

Najtańsze nowe auto miejskie.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie wchodzą do obowiązkowego wyposażenia czujniki ciśnienia powietrza i system start-stop. 

 

http://www.jedz-bezpiecznie.pl/Porozmawiajmy_o_bezpieczenstwie,Czlowiek_droga_pojazd,Obowiazkowe_wyposazenie_samochodu,Ma-byc-bezpieczniej-na-europejskich-drogach,20141031.php

 

koniec z tanią eksploatacją  :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 200
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W najbliższym czasie wchodzą do obowiązkowego wyposażenia czujniki ciśnienia powietrza i system start-stop. 

 

http://www.jedz-bezpiecznie.pl/Porozmawiajmy_o_bezpieczenstwie,Czlowiek_droga_pojazd,Obowiazkowe_wyposazenie_samochodu,Ma-byc-bezpieczniej-na-europejskich-drogach,20141031.php

 

koniec z tanią eksploatacją  :krzykacz:

Czujniki ciśnienia już są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki ciśnienia już są.

 

Przy Euro6 w ON tez juz jest obowiązkowy start-stop

 

Podlinkowany artykul jest z 2014 roku

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat założyłem bo cały czas się zastanawiam czy to dobry pomysł czy lepiej jakieś 3 letnie lub coś koło tego.

Jakoś nie za bardzo wieżę w bezawaryjność tych aut po okresie gwarancji, a może panikuje :hmm:  czy zakup włąśnie

auta 3 letniego coś zmieni, oprócz oczywiście zyskania kasy na utracie wartości?

Na razie żona ma czym jeździć, ale auto zaczyna coraz bardziej pokazywać że chce iść na emeryturę, lub będzie

musiało przejść poważną operację plastyczną  :]  a to nie koniec bo w pierwszej kolejności muszę kupić

coś co ruszy moją przyczepę ba jak na razie po utracie Terracana nie mam nic :oslabiony:

Ale bardzo chętnie poczytam wasze podpowiedzi, bo nie mam tutaj żadnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 3 lata to tylko coś poleasingowego. Nikt normalny nie sprzedaje samochodu po 3 latach. Ale weź znajdź coś dobrego... Nawet jak u mnie po firmie patrzę to po niektórych nie chciałbym jeździć. Z drugiej strony ja na prawdę nie wierzę w bezawaryjne samochody. Moim zdaniem każdy samochód może być bezawaryjny. Wszystko zależy od właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem dwa lata temu najtańszy był Ford Ka. W Skodzie zupełnie nie chcieli słyszeć o negocjowaniu ceny. Długą gwarancją nie ma się co emocjonować bo będziesz zmuszony do drogich przeglądów. Przy 20 tys przebiegu w drugim roku chcieli w fordzie grubo ponad 1000 zł.

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się zastanawiać gdzie ja jestem będąc na tym forum.

Co Wy za głupoty gadacie o awaryjności nowych aut? Trzeba mieć jakiegoś kosmicznego pecha aby trafić auto które psuje się przed przebiegiem 100 tys. Rzadko które wymaga poważnych nakładów przed 200 tysiącami. Więc o czym mowa, przed czym panika?

A potem, potem to auto ma się się sypać co by gospodarka rosła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się zastanawiać gdzie ja jestem będąc na tym forum.

Co Wy za głupoty gadacie o awaryjności nowych aut? Trzeba mieć jakiegoś kosmicznego pecha aby trafić auto które psuje się przed przebiegiem 100 tys. Rzadko które wymaga poważnych nakładów przed 200 tysiącami. Więc o czym mowa, przed czym panika?

A potem, potem to auto ma się się sypać co by gospodarka rosła.

 

Masz rację, zgadzam się w 100%. Panika na podstawie artykułów z onetu chyba. Albo na podstawie przebiegu aut importowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak wypowiadają się osoby, które nigdy ( albo dawno temu) nowego auta nie kupili.

TOM kupisz nowe to będziesz jeździł zadowolony w czystym pachnącym autku. Ja kupiłem kijankę i 5 lat  i ok 120 tyś nie dotykałem niczego. Sprzedałem w dwa dni za bardzo dobre pieniądze. Kupisz szrota (polisingowego, sprowadzonego, powypadkowego) i będziesz się męczył z mechanikami i innymi debilami.

Mój typ to panda ( świeży model, wysokie, 5 d, ładne, sprawdzony silnik, dobra cena) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe to nowe, wydatek przy zakupie duży, ale masz gwarancję, wiesz jak było eksploatowane, jaką ma historię. Pojeździsz nim 15 lat a może i dłużej. Kupisz używane, to pewnie będzie po dzwonie albo mocno zużyte. Pojezdzisz 5-6 lat zacznie się tak sypać, że będizesz musiał kupić następne. A w nowym po 5-ciu latach to się dopiero gwarancja skończy. Używki to są pozorne oszczędności. Jest taniej przy zakupie, ale co dalej? W długoterminowym rachunku wychodzą drożej, a w najlepszym wypadku tyle samo co zamkup nowego. 

 

z małych mieszcuchów masz do wyboru: Ford Ka, Fiat panda, skoda citygo, dacia sandero. Nie kierował bym się marką. Trzeba te autka pomacać, pooglądać, zobaczyć jakie wyposażenie oferują w jakiej cenie, przejechać się, i wybrac to które najlepiej spełnia Twoje oczekiwania. No i trzeba się mocno targować o rabat. ja dostałem 19% rabatu, dzięki czemu kupiłem auto nowe w cenie używanego jedno,dwu-latka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

.............Pojeździsz nim 15 lat a może i dłużej. ...................

 

Mojemu Peugeot 307 minął dwunasty roczek (od nowego u mnie), 5 lat temu rozrząd (wiadomo), raz aku, w tym roku tylne amortyzatory, rudej nawet na wydechu  nie ma.

​Nawet nie śni mi się sprzedawanie- po co mi dylemat jaki jaki ma TOM  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.