Skocz do zawartości

W Polsce wszystko ukradną


michalnap

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie pasują żadne inne to są przecież takie zabezpieczenia w formie kuli z zamkiem wpinane zamiast kuli z haka - to już pasuje do każdego zaczepu :).

 

Tak czy inaczej warto jakieś zabezpieczenie mieć, szczególnie (co przykre) w Polsce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale jak to się ma do spania na haku?

Mam odpinać przyczepę żeby zaczep zablokować ?

No w tym momencie to nie zda egzaminu. Pozostaje dopasowac inne rozwiazanie np. na klamke. Jak sie ma cos zupelnie nietypowego to trzeba cos pokombinowac i zrobic wlasne zabezpieczenie.

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem żeby sobie ten zaczep kłódką rowerową (taką linką) zawinąć. Chociaż w czasie jazdy nie miałbym odwagi. Ja mam zaczep Winterhoff'a do niego nie ma chyba zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zabezpieczenia są różne sposoby ale żadne w 100% skuteczne.

W czasach gdy fajne auto w nowej Polsce cieszyło się ogromnym uznaniem złodziei, miałem Mazdę 323GT*, fajne sportem zacięte wozidełko o które bałem się od dnia zakupu. Jako techniczny z możliwościami, odciąłem wajchę od biegów, nagwintowałem, pokombinowałem i była ona przez to wykręcana.

Nie powiem że kiedykolwiek ten patent uratował mi auto bo symptomów nie było, a może pierwsze spojrzenie przez szybę zniechęciło kolesia do poczynań? Tego się nie dowiem, ale pewne jest że pomysłowe rozwiązania są największą zagadką i utrudnieniem dla amatorszczyzny.

.

Kto jednak by się spodziewał żeby w taki sposób i takim miejscu mogłaby budka z zawartością żywą zniknąć.

Uśpiona czujność, teraz już nigdzie nie można być spokojnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że te wszystkie patenty są dobre na amatorów. Prawdziwego zawodowca pasjonata nic nie powstrzyma.

 

Co do przedmiotowej przyczepy to rozumiem ze wygladała jak towarówka, bez okien itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

skoro już piszemy o zabezpieczeniach to próbowałem ostatnio dorobić klucz do zabezpieczenia oryginalnego na AKS 3004 - czerwonego. 3 firmy zabierały się za to, 3 stwierdziły ze zamek konkretny i raczej nie do otwarcia bez zniszczenia wkładki.

 

macie jakiegoś speca ? bo sama wkładka chyba nie będzie elementem wymiennym ?

 

ok, widzę, że wkładka to element wymienny, muszę zobaczyć tylko czy bez kluczyka uda się ją wyjąć.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najtańszych i najprostszych zabezpieczeń, którym jednak daleko od elegancji - kawał (1,5-2m, trochę dłuższy niż potrzeba - dlaczego - piszę dalej) grubego łańcucha z solidnymi spawanymi ogniwami (takiej średnicy, żeby dało się przełożyć przez otwory w feldze i ramie cepy) i kłódkę - z najgrubszą sztabą, którą da się przełożyć przez łańcuch. Przewleka się łańcuch przez felgę i ramę przyczepy, na krótko, i spina kłódką pod podłogą, w niewygodnym do majdrowania miejscu. I jakiś środek z lecytyną, albo coś takiego, żeby nie zapomnieć zdjąć. Odpiąć tego po cichu się nie odepnie, grzechocze niemiłosiernie (luźnymi końcami łańcucha owinąć kłódkę i "roboczą" pętlę łańcucha), nawet przecięte spada z brzękiem, ani przyczepą, ani zestawem się nie odjedzie/nie przeprowadzi.  

Wspomagane np. obecnością psa (nawet śpiocha) daje drugą fazę alarmu akustycznego :) [kolega Leon 35 dodatkowo wplata w łańcuch cukierki w szeleszczących folijkach, żeby pies na pewno się zainteresował :) ].

Mając psa, przeprowadzam jeszcze wstępne programowanie drugiej fazy "alarmowej" :) Spinam i rozpinam celowo kilka razy przy psie, żeby nauczył się dzwięku, póki ja to robię, to słucha, i spox. Po jakimś czasie rozpinałem na zewnątrz a pies był w domu - usłyszał brzęk/grzechot łańcucha na podwórku, jazda jak diabli (skojarzył odgłos).

Zabezpieczałem tak towarówki, tanie i dość uniwersalne, pasowało po kolei do każdej. W kempingu obawa o podłogę w razie zapomnienia, także trzeba sobie wyrobić nawyk obejścia przyczepy dookoła przed odjechaniem. Oczko łańcucha ma w moim przypadku ok. 8 mm, więc też nie tak łatwo przeciąć nożycami. Przy zdublowaniu niewielkich w sumie kosztów, można dać na 2 strony. Zakłada się dosłownie chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.