Skocz do zawartości

Ile kg mogę ciągnąć


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje 

ciekawi mnie, skąd w takim razie to 100% przekonanie, ze  750kg. Usłyszałem „ w razie spowodowania wypadku firma ubezpieczeniowa nie wypłaci odszkodowania z tytułu OC ze względu na brak uprawnień , a  błędne informacje dot tej kwestii rozsiewają w internecie handlarze przyczepami i większość ludzi nie zdaje sobie sprawy ze jeździ nie legalnie „

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 370
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, Kristofer napisał:

Masz rację - mój błąd - zamiast MW miało RMW czyli rzeczywistej masy własnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sympatycznie. Ale chodzi o skutki prawne w kwestii odszkodowań z ubezpieczenia OC. Ktoś coś wie na ten temat? Bo ja wiem, że od policji to można nawet „ za niemanie świateł” dostać pouczenie ?. Ale w sądzie może być inaczej 

Edytowane przez smutny (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie skutki? Masz jasno określone przepisy dot. uprawnień kat B. Gusia, Kristofer i Jacek jasno i klarownie wytłumaczyli, co wolno a co nie. Dopóki będziesz przestrzegał mas ubezpieczyciel nie ma się do czego "przyczepić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzieki! Dla mnie to jasne. Nie kumam natomiast jak glina z drogówki może nie wiedzieć takich rzeczy i stąd moje wątpliwości . Z kolei jeden sprzedawca przyczep wmawiał mi ze mogę ciągnąć 1800 kg bo tak bardzo chciał mi sprzedać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, smutny napisał:

Ale w sądzie może być inaczej 

Sąd opiera się na obowiązujących przepisach prawa a nie widzimisię ubezpieczyciela. 

Jak już zostało napisane, zdarza się że nawet policjanci tego prawa nie znają bądź je interpretują błędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smutny napisał:

Dziękuje 

ciekawi mnie, skąd w takim razie to 100% przekonanie, ze  750kg.

Nie wiem skąd, ale na pewno nie z obowiązujących przepisów. Jakie uprawnienia przysługują Ci mając kat. B masz zapisane w ustawie o kierujących. Tym należy się posiłkować, a nie opowieściami przypadkowych osób ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, smutny napisał:

Rozumiem, dzieki! Dla mnie to jasne. Nie kumam natomiast jak glina z drogówki może nie wiedzieć takich rzeczy i stąd moje wątpliwości . Z kolei jeden sprzedawca przyczep wmawiał mi ze mogę ciągnąć 1800 kg bo tak bardzo chciał mi sprzedać ?

Kolego.... otóż co rok mam szkolenia w pracy z milicją z ruchu. Gadają pierdoły o nowelizacji kodeksu, nowych znakach itd. Moi koledzy zawsze wiedzą że będę zadawał pytania z głupią miną, żeby sprawdzić ich widzę. Wyobraź sobie, że te tematy leżą...a jeden miszcz... dzwonił do kolegi w trakcie wykładu po poradę, jak zapytałem czy auto z przyczepą obowiązuje podniesienie prędkości w terenie zabudowanym...

Czarna rozpacz.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem,?przepraszam, że zabieram czas ale ów funkcjonariusz milicyji  był tak przekonujący, że skutecznie zasiał moje wątpliwości. Szkoda gadać. Dobrze, że mamy jeszcze internet !!! Dziękuje Wszystkim za pomoc i konkretne odpowiedzi! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że na "gołe" "B" tylko do 750 kg, że tylko niehamowaną, że tylko jednoosiową - to najczęstsze mity nadal powtarzane nawet przez funkcjonariuszy Policji (i nie tylko...), a to tylko trzeci rodzaj prawdy wg górali i ks. Tischnera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • 5 tygodni później...

Jako, że nie znalazłem sekcji do przywitaniasię (może ślepy jestem) to pozwolę sobie tutaj przywitać się z forumowiczami. A zatem witam serdecznie :) od jakiegoś czasu zasiał się w mojej i mojej żony głowie pomysł kupna przyczepy. Przewertowałem to forum już niemal we wszystkie strony i większość rzeczy już chyba wiem. Nurtuje mnie jedynie możliwość ciągnięcia przyczepy przez mój holownik. Rozumiem że skoro mam PJ kat B to według mojego dowodu mogę ciągnąć przyczepę z DMC 1140 (żeby zestaw nie przekroczył dmc 3,5t) czyli chyba nie za duża. Czy coś jednak źle rozumiem??

20190511_080827.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.