Skocz do zawartości

Ile kg mogę ciągnąć


Rekomendowane odpowiedzi

trzeba ze sobą wozić wersety z koranu. Eeee, nie z koranu - z ustawy prawo o ruchu drogowym, chociaż tam nie łatwo dokopać się do definicji dopuszczalnej masy całkowitej zespołu pojazdów. (Mi się nie udało - nawet zaryzykuję stwierdzenie, że jej tam nie ma)

 

Ależ oczywiście, że jest. Na samym początku. Zgodnie z PoRD DMC to:

 

"dopuszczalna masa całkowita – największą określoną właściwymi warunkami technicznymi masę pojazdu obciążonego osobami i ładunkiem, dopuszczonego do poruszania się po drodze;" 

ja to wiem, ale wytłumacz to mądremu inaczej z drogówki... lub mu udowadniaj, że waży czy nie waży... jeśli co drugi sie upiera, że na kemping jest E obowiązkowe jeśli jest cięższa jak 750kg...

 

Mając B96 nie raz trzymali mnie po godzinie na poboczu bo nie wiedzieli co to... 

 

Zgadza się :D No ale co zrobisz, nic nie zrobisz - no można nie jeździć i w domu siedzieć, a i tak się przyczepią, że przyczepa stoi ponad 120 dni i podpada pod prawo budowlane ;)

 

Trzeba być pewnym swego i tyle. Jak chce to niech waży i tyle :D

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 370
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

smax w 2.0 TDCI ma 1800kg i tyle może ciągnąć nawet po korekcie 1.33

 

inaczej ma to się w Kuga gdzie w papierach ma przyczepę 2000kg a po 1.33 zostaje 1676 kg.. Dodam, że nie widzę tego samochodu z przyczepą 2000kg po minięciu PL granicy.. nawet w wersji najmocniejszej jaką mam okazję czasem testować.

U siebie mam ori hak w galaxy i 1700 w DR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież jest napisane "pojazdu" (liczba pojedyńcza!) a nie "zespołu pojazdów"

No zespół pojazdów jest traktowany jako jedna całość. Więc zespół pojazdów jako całość jest także pojazdem. Tak to trzeba rozpatrywać. Czyli zarówno samochód, jak i przyczepa, jak i zespół pojazdów są pojazdami

 

Dlatego taki pojazd jako całość, może mieć ograniczone DMC zestawu mimo, że osobno DMC mają razem większe

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być pewnym swego i tyle. Jak chce to niech waży i tyle :D

To nie jest takie proste bo jak będziesz za bardzo cwaniakował to Ci powiedzą że dalej nie możesz jechać tym zestawem i... jak to było w pewnym filmie.: "nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste bo jak będziesz za bardzo cwaniakował to Ci powiedzą że dalej nie możesz jechać tym zestawem i... jak to było w pewnym filmie.: "nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi"

Ale zawsze, bez względu na sytuację tak może być. Jak pisał Bartosz - ilu jest policjantów, którzy myślą, że na B to tylko przyczepa lekka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki przeczytaniu tego posta uświadomiłem sobie, że mój zestaw nie może poruszać się po naszych drogach  :(.

Konkretnie nie spełniam wymogów 1,33. Moje CRV; DMC 1900, masa przyczepy z hamulcem 1500, Przyczepa DMC 1500.

Z przeliczenia 1,33 wynika, że mogę ciągnąć 1428 KG  :wacko: .

Niestety z bólem, ale muszę szukać nowego holownika. Kandydat Nissan X-Trail 2.0 benzyna. DMC 2000, masa przyczepy z hamulcem 1500.

Z przeliczenia 1,33 wynika, 1503 czyli mogę ciągnąć moje 1500. :]

Czy jest jeszcze coś na co powinienem zwrócić uwagę?? :hmm:

Rozumiem że jeśli zestaw 2000 DMC + 1500 DMC, to wystarcza mi kat. B i viatol mnie nie obowiązuje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem raz kontrole za prędkość, nie dopatrzyli przegięcia w 1,33 ani nawet tego że nie miałem b+e, tylko mandst za prędkość. Drugi rwz z tą samą lawetą i kolizja, na dupe mi najechał, drogówka też nie dopatrzyła 1,33. Podejrzewam że w takich sutuacjach nikt się jie dowali, ale troche co by było gdyby :) przy jakikś poważniejszym wypadku gdzie sprawa oprze się o sąd i pokrzywdzony będzie miał dociekliwego papuge to już się nie wykręcisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki przeczytaniu tego posta uświadomiłem sobie, że mój zestaw nie może poruszać się po naszych drogach  :(.

Konkretnie nie spełniam wymogów 1,33. Moje CRV; DMC 1900, masa przyczepy z hamulcem 1500, Przyczepa DMC 1500.

Z przeliczenia 1,33 wynika, że mogę ciągnąć 1428 KG  :wacko: .

Niestety z bólem, ale muszę szukać nowego holownika. Kandydat Nissan X-Trail 2.0 benzyna. DMC 2000, masa przyczepy z hamulcem 1500.

Z przeliczenia 1,33 wynika, 1503 czyli mogę ciągnąć moje 1500. :]

Czy jest jeszcze coś na co powinienem zwrócić uwagę?? :hmm:

Rozumiem że jeśli zestaw 2000 DMC + 1500 DMC, to wystarcza mi kat. B i viatol mnie nie obowiązuje???

a czy CRV nie jest czasem 4x4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.