Skocz do zawartości
jakubek1108

Ile kg mogę ciągnąć

Rekomendowane odpowiedzi

gusia-s
1 minutę temu, Roman Knur napisał:

zasady forum chyba wszędzie takie same. Jak nie wiesz to zapytaj - pytam więc i dzięki za odpowiedzi :D

Tak ale jeszcze zanim zapytasz poszukaj na forum czy już nie było odpowiedzi na Twoje pytanie. Na to akurat było wiele razy.

Jeszcze raz to samo, tym razem w formie obrazkowej.

Holowanie-przyczepy.thumb.jpg.dd6aca7c7c665bf6c3edf59a6c596d20.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Roman Knur

Tak moi drodzy pytałem o źródło - czyli ustawę i taką odpowiedź otrzymałem - dziękuję. Forma obrazkowa to nadal nie źródło. Nie interesują mnie strony typu "infografika-prawko-torun.pl" wklejałem już linka z innej strony, która prezentowała z goła odmienne zdanie - stąd moje pytanie. 

Raz jeszcze dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gusia-s
35 minut temu, Roman Knur napisał:

Tak moi drodzy pytałem o źródło - czyli ustawę i taką odpowiedź otrzymałem - dziękuję. Forma obrazkowa to nadal nie źródło

Źródło, czyli nazwę ustawy podał jacek00, 3 posty wyżej nad Twoim pytaniem, nawet cytowałeś jego wypowiedź.

Akty naszego prawa najprościej znajdować na sejm.gov.pl

Obrazek ma tylko ułatwiać zapamiętanie, wiele osób to jednak wzrokowcy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
misha81

Pierwszy wpis na tym forum, więc cześć wszystkim 🖐️

Czytam, czytam i nadal nie jestem pewien co mogę podpiąć, bo spotykam się z dwoma podejściami i nie wiem które jest właściwe:

W niektórych artykułach/wpisach jest napisane, że można podpiąć przyczepę do DMC podanej w dowodzie rejestracyjnym holownika jest w pozycji O1 - czyli w moim przypadku 1300. A w innych, że hamulec najazdowy nie jest hamulcem uruchamianym z pozycji kierowcy, więc nie ma to zastosowania do przyczep kampingowych i w takim przypadku stosuje się przeliczni DMC holownika / 1,33, czyli w moim przypadku 1985 / 1,33 = 1492. No ale wtedy masa zestawu przekroczy wartość z pozycji F3 (3285), więc chyba jednak pierwsze podejście?

Samochód to Octavia II 1,8 TSI.

Natomiast jasne jest dla mnie, że w żadnym przypadku nie przekroczę 3,5t, czyli wystarczy kat. B i nie potrzebuję viatola.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Piotrek

Musisz spełnić oba warunki jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

Możesz ciągnąć maksymalnie 1300 kg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
misha81

Podziękować!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dudek_t

Octavia II 1.8 TSI ma tylko 1300kmg w O1? 58 koni słabsza 1.6 miała 1200kg. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
misha81

No ja też trochę tego nie rozumiem, bo widziałem gdzieś wątek z tym ile mogą pociągnąć poszczególne modele i teoretycznie porównywalne samochody miały większy uciąg. A tutaj 160KM i niewiele z tego wynika... Czytałem oczywiście, że to nie tylko kwestia silnika, ale i innych składowych, ale miałem nadzieję na trochę więcej. Przymierzam się do zakupu budki w przyszłym sezonie, a te 1300kg mocno ogranicza rynek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Tak bywa, a co mają powiedzieć właściciele np fiata freemont, kawał lochy, duże silniki a 1100 na haku 😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi