Skocz do zawartości

Ile kg mogę ciągnąć


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Roman Knur napisał:

zasady forum chyba wszędzie takie same. Jak nie wiesz to zapytaj - pytam więc i dzięki za odpowiedzi :D

Tak ale jeszcze zanim zapytasz poszukaj na forum czy już nie było odpowiedzi na Twoje pytanie. Na to akurat było wiele razy.

Jeszcze raz to samo, tym razem w formie obrazkowej.

Holowanie-przyczepy.thumb.jpg.dd6aca7c7c665bf6c3edf59a6c596d20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 370
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak moi drodzy pytałem o źródło - czyli ustawę i taką odpowiedź otrzymałem - dziękuję. Forma obrazkowa to nadal nie źródło. Nie interesują mnie strony typu "infografika-prawko-torun.pl" wklejałem już linka z innej strony, która prezentowała z goła odmienne zdanie - stąd moje pytanie. 

Raz jeszcze dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Roman Knur napisał:

Tak moi drodzy pytałem o źródło - czyli ustawę i taką odpowiedź otrzymałem - dziękuję. Forma obrazkowa to nadal nie źródło

Źródło, czyli nazwę ustawy podał jacek00, 3 posty wyżej nad Twoim pytaniem, nawet cytowałeś jego wypowiedź.

Akty naszego prawa najprościej znajdować na sejm.gov.pl

Obrazek ma tylko ułatwiać zapamiętanie, wiele osób to jednak wzrokowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pierwszy wpis na tym forum, więc cześć wszystkim ?️

Czytam, czytam i nadal nie jestem pewien co mogę podpiąć, bo spotykam się z dwoma podejściami i nie wiem które jest właściwe:

W niektórych artykułach/wpisach jest napisane, że można podpiąć przyczepę do DMC podanej w dowodzie rejestracyjnym holownika jest w pozycji O1 - czyli w moim przypadku 1300. A w innych, że hamulec najazdowy nie jest hamulcem uruchamianym z pozycji kierowcy, więc nie ma to zastosowania do przyczep kampingowych i w takim przypadku stosuje się przeliczni DMC holownika / 1,33, czyli w moim przypadku 1985 / 1,33 = 1492. No ale wtedy masa zestawu przekroczy wartość z pozycji F3 (3285), więc chyba jednak pierwsze podejście?

Samochód to Octavia II 1,8 TSI.

Natomiast jasne jest dla mnie, że w żadnym przypadku nie przekroczę 3,5t, czyli wystarczy kat. B i nie potrzebuję viatola.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też trochę tego nie rozumiem, bo widziałem gdzieś wątek z tym ile mogą pociągnąć poszczególne modele i teoretycznie porównywalne samochody miały większy uciąg. A tutaj 160KM i niewiele z tego wynika... Czytałem oczywiście, że to nie tylko kwestia silnika, ale i innych składowych, ale miałem nadzieję na trochę więcej. Przymierzam się do zakupu budki w przyszłym sezonie, a te 1300kg mocno ogranicza rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Drodzy,

pomóżcie bo osiwieje przy tych przepisach. Mam PJ kat B. W dowodzie rej. auta mam tak: F.2 = 2085  /   O.1 =1800  /   O.2 =750. Jaką DMC maksymalnie może mieć moja przyczepa ? Mogę ciągnąć 1390kg? Policjant , którego pytałem twierdzi , że mogę tylko 750kg, znajomy diagnosta również tak mi powiedział.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, smutny napisał:

Drodzy,

pomóżcie bo osiwieje przy tych przepisach. Mam PJ kat B. W dowodzie rej. auta mam tak: F.2 = 2085  /   O.1 =1800  /   O.2 =750. Jaką DMC maksymalnie może mieć moja przyczepa ? Mogę ciągnąć 1390kg? Policjant , którego pytałem twierdzi , że mogę tylko 750kg, znajomy diagnosta również tak mi powiedział.  

W Twoim przypadku, jeśli DMC auta to 2085 kg to maks co możesz ciągnąć to 1415 kg. Na kat. B suma DMC obu pojazdów (auto i przyczepa inna niż lekka) nie może przekroczyć 3500 kg. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.