Skocz do zawartości

Początek przygody z karawaningiem


Szumbu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wraz z Żoną podjęliśmy decyzje o zakupie przyczepy. Wcześniej dużo podróżowaliśmy z namiotem ale ostatnie 3 lata mieliśmy przestój z powodu budowy i wykańczania domu i działki. Mamy dwie córki (3lata oraz 6 miesięcy) i dla tego zdecydowaliśmy się na przyczepę a nie namiot. Z racji ograniczonego budżetu oraz niedużego auta (Honda Jazz 1.4) zdecydowaliśmy się na przyczepę Niewiadów n126. Przejrzałem portale aukcyjne i w okolicy 100km od mojego domu znalazłem 2 ogłoszenia:

 

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-niewiadow-n126-oplacona-dokumenty-komplet-CID5-IDgWzp9.html#596af30f85;promoted

 

http://olx.pl/oferta/kemping-przyczepa-kempingowa-niewiadow-n126-kat-b-zamiana-zaminie-CID5-IDgF7xB.html#273771dfce

 

Proszę forumowiczów o jakieś rady i opinie na temat tych przyczep, jestem przygotowany na generalny remont przyczepy :-)

 

Zastanawiam się czy takie auto jak moje poradzi sobie z tą przyczepą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ja mam niewiadówkę po generalnym remoncie który robiłem w tym roku. Widzę ogłoszenia z Pomorza, napisz skąd jesteś to może coś pomogę w kwestii wyboru przyczepki bo dość dokładnie przerobiłem temat.

 

Te co pokazałeś z pewnościa mają ceny z kosmosu.

 

Honda Ci tę przyczepkę jakoś będzie toczyć, zwróć uwagę co możesz ciągnąć tym autem bez hamulca (jeśli rozważasz zapiekankę bez hamulca najazdowego - choć radzę poszukać z hamulcem) żeby nie kupić zbyt ciężkiej przyczepki. Oglądając KONIECZNIE zwracaj uwagę na zgodność mas w DR i na tabliczce znamionowej bo często były robione na tym wałki, a w razie prostowania sprawy zostanie wzięta masa z tabliczki nie z dowodu.

Edytowane przez stachu1983 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za informację ponieważ nie zwracałem uwagi na hamulec. W dowodzie mam napisane że przyczepa bez hamulca do 450 kg z hamulce do 1000kg.

Ja mieszkam w Kaliskach 83-260. Co do cen przyczep z ogłoszenia cena ostateczna to 2000zł. Szczerze był bym szczęśliwy gdyby udało się znaleźć coś tańszego bo chcę robić remont generalny a przyczepa ma być gotowa na przyszły rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za informację ponieważ nie zwracałem uwagi na hamulec. W dowodzie mam napisane że przyczepa bez hamulca do 450 kg z hamulce do 1000kg.

Ja mieszkam w Kaliskach 83-260. Co do cen przyczep z ogłoszenia cena ostateczna to 2000zł. Szczerze był bym szczęśliwy gdyby udało się znaleźć coś tańszego bo chcę robić remont generalny a przyczepa ma być gotowa na przyszły rok.

 

E no to jesteśmy prawie po sąsiedzku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem niedaleko jakieś 43km

Całkiem niedaleko masz też do Grudziądza, gdzie jest organizowany w najbliższy weekend kameralny zlot Niewiadówek. Nie jestem organizatorem, ale myślę że możecie czuć się zaproszeni :)

 

Poza tym jeśli bywasz w mojej okolicy i chcesz wpaść przymierzyć się do Niewiadówki (ja u siebie zachowałem póki co fabryczny układ n126e) i pogadać o sprawach remontowych i na co zwrócić uwagę przy zakupie to serdecznie zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaproszenie co do Grudziądza to w weekend ma już zaplanowany inny wyjazd, ale chętnie skorzystam z propozycji przymierzenia się do przyczepy musieli byśmy się tylko zgadać kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaproszenie co do Grudziądza to w weekend ma już zaplanowany inny wyjazd, ale chętnie skorzystam z propozycji przymierzenia się do przyczepy musieli byśmy się tylko zgadać kiedy.

 

To się odezwij na priv, to dogadamy.

Edytowane przez stachu1983 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.karawaning.pl/topic/14043-niewiad%C3%B3w-n126/   zapraszam

 

a co do początkowego postu - to odpowiem tylko tak, że N126e była robiona pod 24KM we Fiacie 126P więc wież mi że Honda tyż da jej radę, a nawet pokusiłbym się o większą N126N fakt że cena byłaby większa, chociaż patrząc na linkowane "E" to nie dużo już :skromny:

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tekst nie wstawił się mój do powyższego posta tylko sam link, a miało być:
Niewiadówka (N126e-linkowane przez Ciebie) były robiona pod Fiata 126p o mocy silnika 24KM, więc Twoja Honda nie będzie miała problemu z pociągnięciem nawet większej robionej pod Fiata 125 (N126n-którą osobiście bym Ci doradzał jeśli masz blisko 190cm wzrostu staniesz w niej śmiało wyprostowanym)

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.