Skocz do zawartości

Rosja 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Litwa, Łotwa, Estonia - może ludzie życzliwi ale nie dają tego po sobie poznać. Są zamknięci jakby odizolowani.

Wiele razy usiłowaliśmy wiele razy nawiązać kontakt ale oprócz wymiany czasem kilku zdań to się nie udawało.

Patrzeli jak na dziwaków, co od nich chcemy.

Nawet na dzień dobry w różnych językach nie odpowiadali.

Natomiast są uczciwi.

Mieliśmy awarię samochodu jak się okazało drobną.

Serwis mógł nas nieźle naciągnąć wykorzystując brak języka, brak umiejętności interpretacji wydruku komputerowego itp.

ale tego nie zrobił.Diagnostyka komputerowa i naprawa kosztowała 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica zaczyna się spotykając pogranicznikòw i ich bezuśmiechowego podejścia do podróżnych. Przekraczając granicę czujesz, że wyjeżdżasz z unii. Język jest inny, drogi częściowo też, nie wszystkie karty są akceptowane,baza kempingowa jest b. słabo rozwinięta, wygląda tu inaczej, choć Piter to rodzynek.

Trudno opisać, gdyż każdy stawia różne akcenty odbioru. Ekspertem bedzie Rafał. Czy warto przyjechać? Zdecydowanie tak!

Z Peterhof pozdrawia

 

MaK

Edytowane przez MaK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wschodzie za Moskwą była by jeszcze długa rozmowa z właścicielem zakładu - zakończyło by się dobrym grilem i rozmowami do rana. Miałem tak dwukrotnie :)

Różnica zaczyna się spotykając pogranicznikòw i ich bezuśmiechowego podejścia do podróżnych. Przekraczając granicę czujesz, że wyjeżdżasz z unii. Język jest inny, drogi częściowo też, nie wszystkie karty są akceptowane,baza kempingowa jest b. słabo rozwinięta, wygląda tu inaczej, choć Piter to rodzynek.

Trudno opisać, gdyż każdy stawia różne akcenty odbioru. Ekspertem bedzie Rafał. Czy warto przyjechać? Zdecydowanie tak!

Z Peterhof pozdrawia

MaK

Mak - baza kempingów słabo rozwinięta, naród rosyjski od lat ptzyzwyczajnony do dziczy , im wystarczy kawałek pola z dostępem do rzeki lub jeziora i juz fajne miejsce na biwak. Nie potrzebują luksusów. Choć trzeba przyznać, że na południu Rosji powstają już Kempingi przez duże K. Parcele, prąd, woda, kanalizacja. Jutro postaram sie wrzucić fotki z takich biwaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się też, że lepiej poradzą sobie podróżujący kamperamiautonomicznymi lautoprzyczepami.

 

Z Peterhof pozdrawia

MaK

Edytowane przez MaK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaK wiem że język niemiecki ma długie słowa ale ostatniego za Boga nie mogę zrozumieć. :-(

 

Rafal Wosik

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No za cholerę nie mogę edytować!

Chyba mi zaszkodziło żygulowskie piwo! Miało być: kamperami lub autonomicznymi przyczepami

Edytowane przez MaK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bajkał to marzenie Jacka, jednak z przyczepką nie starczyło by nawet 4 tygodnie. Wersje są dwie - za 2 lata z namiotem ( może być dachowy), albo mała N-ka - nie rozsypie się w drodze, choć przychylamy się do pierwszej wersji z uwagi na prędkość. Ja mam tylko 3 tygodnie wolnego i dolatywała bym do Irkucka, powrót wspólny. Przyszły rok mamy już zaplanowany- raczej motocyklowo, niż przyczepowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 lata później...
W dniu 3.04.2017 o 08:52, Zakrętka napisał:

Odświeżam temat, jest 2017 ? ja w tym roku wybieram się z rodziną do Rosji planujemy 4 tygodnie co z tego wyjdzie nie wiemy ale samo planowanie to już ogromna radość ?

Czy wyprawa do Rosji się udała?

Czy ktoś zwiedzał Moskwę z przyczepą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.