Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sprzedawałem swojego Voyagera 2.8 crd (sierpień) ,który w chwili sprzedaży miał 11-cie lat i prawdziwy przebieg 220 tysi.

Byłem pierwszym właścicielem.

Sprzedaż trwała 2 dni. Inne które obserwowałem są w ogłoszeniach do dzisiaj.

Czasami trafia się dobre auto ale to sporadyczne przypadki.

Kolega będzie sprzedawał Viano 10-cio letnie , serwis MB ,1-sza ręka wszystko robione na czas. Niestety ponad 400 tys przelotu.

Jeśli interesuje się stan bardzo dobry ale z realnym (!) przebiegiem mogę podrzucić więcej informacji.

 

ps. zbieram zapisy na moje następne auto...za 10 lat będzie miało 10 lat i max 100/140 tys przejechane :] .

A jakie auto, kolor i wyposażenie? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Gdybyś był zainteresowany wiadomą marką, to wiesz do kogo uderzać  :]  :-]

Taaaaa....na pewno trafi na super sztukę nie smigana, ani słowa o wypadkwości

 

https://www.olx.pl/oferta/zafira-a-1-8-pb-lpg-webasto-podgrzewane-fotele-i-inne-CID5-IDlnmJq.html

 

Pamiętam

http://forum.karawaning.pl/topic/20185-ostrzeżenie-tak-się-kończy-wężykowanie-przyczepy-i-wymarzony-urlop/?hl=wezykowanie

 

Trzeba odczekać to i budka będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie wygląda ,nawet nic nie widać,gdybym nie widział zdjęć z tematu no bym się nie zorientował ,ale cena chyba trochę za wysoka nawet jak na 1.8 ZA w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Człowieku, ale powiedz o co Ci chodzi? Czy w tym ogłoszeniu gdziekolwiek Kajetan napisał nieprawdę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,takie cwaniactwo wychodzi i już ☺

W pierwszej chwili też tak pomyślałem, ale z drugiej strony to co Jacek napisał, w ogłoszeniu nie ma słowa o bezwypadkowości. Poza tym jak dla mnie na pierwszy rzut oka widać, i to na zdjęciu że tylne prawe drzwi mają ciutke inny odcień od tylnego błotnika, także nic raczej nie chciał ukrywać

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziąć pod uwagę że ona była tak nieznacznie uszkodzona, że śmiało można napisać że jest bezwypadkowa, (pomimo takiej sytuacji) jej uszkodzenia przed naprawą to wyglądały raczej jak pokolizyjne. Nie jest to auto złożone z dwóch z wywalonymi poduchami...

Edytowane przez Janek przewodnik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja czytałem inne ogłoszenie :(

 

Zafira A, z bogatym wyposażeniem: klimatyzacja, podgrzewane fotele, Webasto, spryskiwacze reflektorów, instalacja LPG. Wszystko sprawne. Drugi właściciel. Przebieg udokumentowany. Cały czas serwisowana w ASO !! Pełna historia do wglądu. Dwa komplety opon. Zimowe nowe - kupione w listopadzie. Samochód w ciągłej eksploatacji, głównie na trasie B-B - Oświęcim. Wszelkie usterki usuwane natychmiast, musiał być w ciągłej gotowości. Sprzedaję z powodu nieoczekiwanego i nieplanowanego zakupu innego auta :)

 

Ja wiem co to auto przeszło, a czy nieświadomy kupujący czytając,"cały czas serwisowany w aso!!" Czyli klepany tez tam...itd ...tak to świadczy o uczciwości sprzedającego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche się doszukujesz na siłe, jak dla mnie serwisowany w aso to wszystkie części eksploatacyjne nie wymieniane przez ździcha w garażu tylko właśnie w aso. Gdyby napisał, nie bity, bezwypadkowy, nie lakierowany itp to byłoby to chamskie cwaniactwo, ale tak nie napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas przez lata ukuło się pojęcie "bezwypadkowy", które tłumaczy tyle co nic, i jest rozmaicie rozumiane, zarówno przez sprzedających, jak i przez kupujących..

"Bezwypadkowy" najlepiej pasuje do samochodów nowych w salonie, których nigdy nigdzie nie tknął lakiernik. Bity - dotyczy to pogniecionego błotnika czy drzwi w równym stopniu co np. wspawana ćwiartka.

Zafira była poobtłukiwana dookoła, owszem, ale jak na 15-letni samochód za cenę ok. 10 tys. zł, to stopień napraw jest taki, jaki może wystąpić po 15 latach użytkowania w wyniku stłuczek tzw. parkingowych. Problem może dotyczyć haka, ale on nawet nie został wymieniony w ogłoszeniu, że jest. Nikt nie pisał "bezwypadkowy", a aktualny stan jest taki że nie jest uszkodzony. Był kiedyś uszkodzony, ale "powypadkowym" bym tego nie nazwał raczej, chociaż niewątpliwie wypadek się zdarzył, a samochód został uszkodzony.

Mam 3-letni samochód, kupiony w salonie, 2 razy wymieniany tylny zderzak (na oryginał) i lakierowany, prostowana i lakierowana tylna klapa - oba elementy w wyniku stłuczek z winy os. trzecich, lakierowana obudowa lusterka i wymieniony na oryginalny nowy lewy przedni błotnik (tutaj ja zawiniłem, ale były to tylko ryska na lusterku i wgniot na błotniku - struktura samochodu nie ruszona w ogóle), do tego jeszcze wymieniona szyba czołowa (kamyk na S8). Wszystkie naprawy w ASO, na oryginalnych częściach. I co mam napisać, że "powypadkowy"? O wszystkim dowie się nabywca, uprzedzę, najwyżej będzie się targował, ale w ogłoszeniu nie muszę o tym pisać. Jeśli jeździ się dużo, niestety, kosmetyczne uszkodzenia się zdarzają, więc elementy będą lakierowane czy wymieniane. W wypadku samochód nie uczestniczył, bity nie był, a tego, że miał wymieniony zderzak, błotnik i szybę czołową, prostowane zagniotki i lakierowaną klapę bagażnika i lusterko ukrywać nie zamierzam. Ani bity, ani powypadkowy, a uszkodzony też nie jest, kiedyś był, jest naprawiony, w 100% sprawny. I nie będę też pisał że żaden z elementów karoserii nie był naprawiany ani malowany. I co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednim aucie miałem dwa niegrożne otarcia do lakierowania. Przed naprawą porobiłem fotki /wiedziałem że kiedyś będę sprzedawał/ i pokazałem je kupującemu / przyjechał z miernikiem lakieru/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie

Na tapecie Primastar/Trafic/Vivaro i problem (bo wg informacji z interneta) 1,9dci (82 i 101KM) były awaryjnymi silnikami i zastąpiono je 2,0cdti (115KM), ale po rozmowach z mechanikami wychodzi na to, że znowu internet kłamie - jak to jest w Waszych przypadkach? Chodzi mi tylko i wyłącznie o wytrzymałość samych silników jak i osprzętu w nich montowanego (awaryjność wtryskiwaczy, sprzęgła, alternatora, turbiny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.