Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.07.2018 o 00:11, Kvasir napisał:

Marku wersję w skórze mają w citroenie na salonie, a testówkę do jazdy ma Toyota.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki za info ponownie. Dzięki dla toyotaczestochowa.pl za użyczenie samochodu na kilkanaście godzin. W moje ręce trafiła Proace Verso family 2.0 Diesel, manual, 150KM. Chyba 2017r. Wersja 499cm (środkowa długość).

Samochód niższy od oglądanych konkurentów (ford, volksvagen) o ok 10cm co czuć w środku. Jednak nie jest to problem, wszędzie wsiada się wygodnie, głową o sufit nie uderzam.

Zalety

- silnik, jego moc, elastyczność, szybkość nagrzewania oraz teoretycznie spalanie (w mieście 7-8,2l).

- klimatyzacja, ogrzewanie - działa, wydajne, dobrze regulowane. Osobiście zrobiłbym na 2 i 3 rząd klimatronik a nie manual.

- wymiary według różnych specyfikacji wysokość do 190cm (189-191cm) - co pozwoliłoby zmieścić się na styk w kat 2 z budką w Cro, oraz zapłacić za prom jak za zwykłą osobówkę.

- wyświetlacz przezierny - wyraźny, nie razi po oczach, nie narzuca się. Patrzałem tylko na niego

- rozpoznawanie znaków działa na 4+

- aktywny tempomat, działa nawet fajnie w mieście , zwolnił jak mi wyjechał gość z podporządkowanej, później przyśpieszył

- dobre działa utrzymanie odległości od pojazdu poprzedzającego

- super przejście pomiędzy przednimi fotelami na tył - testowane, "można" w trakcie jazdy się przesiąść

- duże drzwi, wszystko wygodnie

- prowadzenie - przewidywalny, stabilny, dobry skręt tylko trzeba się mocno nakręcić kierownicą.

- dynamika, ta wersja to 13s do setki, rozpatrywana 180KM z EAT8 ma 8,8s - to będzie już czuć....

- intuicyjność obsługi

Wady

- kierownica z fatalnego plastiku (śliska) tak jak całe wnętrze (w wersji VIP skóra i tylko to bym brał)

- system ostrzegania o konieczności zatrzymania - po prostu pika i to późno, nie hamuje

- utrzymanie pasa ruchu - mimo wielu prób zadziałał raz - pikając, nie odbił sam kierownicą

- ruszanie na wzniesieniu - działa tylko! jeżeli przed uruchomieniem silnika przytrzymamy mocno pedał hamulca - dramat. Nie ma guzika do aktywacji systemu (chyba)

- ekran dotykowy i cały system multimedialny działa z opóźnieniem ok 2-3 sekund - dramat "latem", na mrozie będzie gorzej

- aby odpalić lub zgasić silnik czasem  musiałem wciskać po 3 razy guzik - 5-7 sekund spowolnienia, wkurzające

- pasy bezpieczeństwa w drugim rzędzie umieszczone 25cm za oparciem przy fotelu cofniętym na maxa, tylko dla wygimnastykowanych

- plastik, wszędzie plastik, twardy, taki jak w tico 1997r

- wyciszenie wnętrza lub jego brak. Od 90kmh słychać szum powietrza, opony, każda dziura słyszana bardzo, a  z tylnej osi - bardzo głośno.

- system rozpoznawania głosu ( np adres do navigacji, działa jak u konkurentów 10 lat temu) (ja i tak tego nie używam)

- słabe światła mijania (wersje wyższe mogą mieć led + ksenon)

- delikatnie za małe lusterka - przy 3 pasach ruchu zmiana z lewego na środkowy nie jest zbyt bezpieczna bez odwracania głowy...

- HAK fabryczny montowany jest w ASO, nie daje zupełnie nic w pakiecie (chłodnicy grubszej, zawieszenia tylnego wzmocnionego, dodatkowego chłodzenia skrzyni).

Lista zrobiona zarówno dla zainteresowanych jak i dla mnie, zanim zapomnę.

BDD+ obsługa ASO, wszystkie moje trudne pytania zostały wyczerpująco rozwiązane.

Podsumowując - wersja VIP (skóra, inny układ foteli, stoliki itd) warta rozważenia ale tylko po zobaczeniu samochodu na żywo (nie było mi jeszcze dane). Niższe wersje niestety jak wspomniano już w tym temacie to tylko osobowe, przeszklone blaszaki...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Commander napisał:

Tylko że jak w aucie jest głośno to nic z tym nie zrobisz...a szum kół w dzisiejszych czasach to trochę lipa.

Zobaczymy, niby szyby podwójne ma mieć. Może inne opony. Trzeba dać szansę. Oglądam, jeżdżę, nie zamawiam jeszcze. Na razie bardzo słabo w stosunku do tourneo poprzedniej generacji. Nową nie jeździłem.

54 minuty temu, danielpoz napisał:

Bo to PSA czyli farbowana Toyota:no: Wystarczy porównać Aygo z Yarisem  dwa tanie autka ale przepaść w detalach.

Czyli pozostałe dwa modele bliźniacze również będą dalekie od ideału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to PSA czyli farbowana Toyota:no: Wystarczy porównać Aygo z Yarisem  dwa tanie autka ale przepaść w detalach.
Farbowany to był Proace I generacji, gdzie Toyota nie zrobiła nic poza przysłaniem swego znaczka.

Nad Proace II już pracowała Toyota i jest to tak samo ich projekt, a nie tylko znaczek.

PS. Nie ma sensu porównywać aut z różnych segmentów. Aygo miało być budżetowym i tanim autem miejskim na zakupy i takim też było.



Czyli pozostałe dwa modele bliźniacze również będą dalekie od ideału?


Marek, w wersji VIP powinno być lepiej. Wersje o niższym standardzie to tak naprawdę wersję dostawcze z oknami. W wersji VIP będą owszem niektóre materiały wspólne, czy niektóre plastiki, ale ogólnie w odbiorze auto powinno być przyjemniejsze i ciut cichsze.

Jak będzie to się sam przekonasz. Będziesz miał bezpośrednie porównanie.

PS. Dziwne jest to co piszesz z tym wspomaganiem ruszania na wzniesieniu. Tam chyba było coś nie tak, albo u Toyoty to działa inaczej niż w PSA.

Nie wiem jaki jest system multimedialny w Toyocie ale prawdopodobnie ten od Toyoty. W grupie PSA powinien być inny, taki jak ma chociażby @jazekzoo. Działa on całkiem spoko chociaż ma kilka idiotycznych rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, maarec napisał:

System audio jest chyba wspólny. Chyba odwiedzę w ciągu 2 tygodni salony innych marek z tej 3.

Nie mówię o systemie audio, a o tym całym tablecie. U PSA masz ich oprogamowanie a u Toyoty chyba ich, ale ręki nie dam sobie uciąć :) Jeszcze wracając do wygłuszenia, to w wesji VIP na pewno powinieneś mieć dodatkowo wygłuszone wszystkie drzwi i podwójne szyby. Więc powinno być ciut ciszej :) Ale nie oczekuj, że powyżej 130 km/h będzie super cicho i przyjemnie. To jednak dostawczak, ze wszelkimi jego minusami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

Zobaczymy, niby szyby podwójne ma mieć. Może inne opony. Trzeba dać szansę.

 

różnica będzie w materiałach w kabinie, niestety podwozie, zawieszenie i cała reszta jest z taczki dla ekipy murarzy. podobnie jest we wszystkich wspólnych projektach koncernowych - damy inny znaczek to klient się złapie - popatrz na mercedesa w budzie od fiata z silnikiem renault

trafica miałem do przejechania się w wersji "salonka" - w środku pełny wypas, niestety czar prysł po ruszeniu na jazdę testową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chris_66 napisał:

różnica będzie w materiałach w kabinie, niestety podwozie, zawieszenie i cała reszta jest z taczki dla ekipy murarzy. podobnie jest we wszystkich wspólnych projektach koncernowych - damy inny znaczek to klient się złapie - popatrz na mercedesa w budzie od fiata z silnikiem renault

trafica miałem do przejechania się w wersji "salonka" - w środku pełny wypas, niestety czar prysł po ruszeniu na jazdę testową

No ale czego się spodziewać? :D To są auta projektowane jako dostawcze woły robocze. Wersja cywilna czy nawet VIP to jest tylko dodatek. Główny rynek zbytu to właśnie wspomniani murarze, którzy mają dojechać na budowę i przewieźć sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.