Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam rewelacji nie widzę, nowym modelem też bym tego nie nazwał raczej delikatnym liftingiem ....

jak dla mnie to na chwilę obecną jest jeden bus który nie odstaje  od standardu aut osobowych

Mercedes V classa , reszta busów daleko w tyle

tyle że to nie ta półka cenowa

PS. Nie wiem jak jest w tym modelu ale dla mnie okno dachowe bez możliwości otwierania to porażka i nie zapłacił bym za nie ani złotówki (co innego otwierane, to zawsze warto mieć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak skonfigurowali busa w fordzie to wychodziło coś koło 165tyś, w cytrynie 155tyś. Jest to kupa pieniędzy ale jeśli dołożymy jeszcze parę zł czyli ok 50tyś to już mamy prawdziwego kampera albo campstera. Obydwa na bazie busa.  Tylko tak można kasę dodawać i dodawać .... 

Campster nie prawdziwy kamper bo nie ma kibla :P 

 

 

 

 

Edytowane przez Benior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał:

to z ciekawostek dodam, że aktualnie za ok 130.000 brutto można kupić Toureno Custom z "wyprzedaży" nie tyle rocznika co modelu. Są już w kraju pierwsze nowe Tourneo, które funkcjonalnością (każdy fotel osobno w niektórych wersjach + możliwość ustawiania tyłem do kierunku) raczej biją konkurencję na głowę.

Nas zainteresował nowy model. Przód podobny do Smaxa. Raczej nie będzie wersji 4x4 ale to chyba w busie nie jest takie konieczne. Będzie za to możliwość dokupienia pneomatycznego zawieszenia z tyłu. Wydaje mi się, że do holowania też zbędny gadżet w takim aucie. Co innego jak ktoś planuje załadować tonę cementu.

przykładowa aukcja - fajny kolor jak na busa. Dołożyłbym webasto, hak, może jakiś stolik czy okno dachowe i można ruszać w świat. Oczywiście jakby tylko było za co to kupić :)

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-tourneo-custom-nowy-tourneo-custom-2-0-tdci-130-km-l2-trend-ID6zJf8X.html#12930272a2

sensowniejsze wnętrze :

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-tourneo-custom-blind-spot-information-blis-reflektory-ksenonowe-automat-ID6zJ3mX.html

 

Podobny do Transita. Skoro brak 4x4 to raczej nie będzie konkurencją dla VW czy MB ale tez inna półka cenowa. VW zwykły blaszak z 4x4 jest znacznie droższy a gdzie wersja osobowa...

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, że macie rację i nie jest to nic nadzwyczajnego. My dziś rodzinne byliśmy w salonie i akurat stał już ten "nowy" custom. Automat, 8 foteli. Ogółem ciężko nam było z niego wysiąść, wygoda na każdym miejscu. Przy okazji przysiadł się starszy pan, rolnik, który właśnie kupował dla siebie. Później przyszła parka po 40tce a na koniec obsługa salonu. Miejsca zostało jeszcze dla drużyny piłkarskiej ;)

Ogółem to chyba auto dla nas. Fotele tyłem do kierunku jazdy, stolik i tak można jechać. Jeszcze tylko duży Tv z sufitu dla dzieci i jest super. Brakuje tylko 90% kasy, jest na co oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSZ autko fajne, żywy kolor na pewno robi zauważalny wyłom wśród białej masy kamperów i przyczep. Ale autko zeszpecone wiocha tuningiem. Ciekawe czym się kierują ludzie, którzy chcą zrobić z dostawczaka auto sportowe, już się wcześniej z takimi przypadkami spotjkałem, wszystkie miały podobny efekt co tu: elementy upiększające w stylu sport kompletnie nie pasują do masywnych brył dostawczaków. Lepiej by było zostawić te zderzaki i koła takimi jakie fabryka stworzyła, ewentualnie nadać mu jakieś podróżnicze detale a nie sportowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 20.03.2018 o 14:21, maarec napisał:

to z ciekawostek dodam, że aktualnie za ok 130.000 brutto można kupić Toureno Custom z "wyprzedaży" nie tyle rocznika co modelu. Są już w kraju pierwsze nowe Tourneo, które funkcjonalnością (każdy fotel osobno w niektórych wersjach + możliwość ustawiania tyłem do kierunku) raczej biją konkurencję na głowę.

Zgadzam się, szkoda jedynie, że wkładają silnik HDI z PSA, 2,2 Puma na łańcuchu jest lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:
8 minut temu, mnerd napisał:
Zgadzam się, szkoda jedynie, że wkładają silnik HDI z PSA, 2,2 Puma na łańcuchu jest lepszy

A co nie tak z silnikami HDI od PSA?

są na pasku, trzeba za nim chodzić i delikatniejsze, mniejsza pojemność. 2,2 to pancerny sprzęt, do tego wszystkie wersje silnikowe są identyczne sprzętowo więc w każdej można łatwo skorygować moc co ma znaczenie np. do holowania. Zmiana miała spowodować niższe ceny, z powodu niższej akcyzy, ale jakoś się nie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są na pasku, trzeba za nim chodzić i delikatniejsze, mniejsza pojemność. 2,2 to pancerny sprzęt, do tego wszystkie wersje silnikowe są identyczne sprzętowo więc w każdej można łatwo skorygować moc co ma znaczenie np. do holowania. Zmiana miała spowodować niższe ceny, z powodu niższej akcyzy, ale jakoś się nie udało.

2.2 puma do najlepszych akurat nie należał nigdy, w przeciwieństwie do chociażby 2.0 HDi. Sporo krwi potrafił napsuć w dostawczakach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał:
8 minut temu, mnerd napisał:
są na pasku, trzeba za nim chodzić i delikatniejsze, mniejsza pojemność. 2,2 to pancerny sprzęt, do tego wszystkie wersje silnikowe są identyczne sprzętowo więc w każdej można łatwo skorygować moc co ma znaczenie np. do holowania. Zmiana miała spowodować niższe ceny, z powodu niższej akcyzy, ale jakoś się nie udało.

2.2 puma do najlepszych akurat nie należał nigdy, w przeciwieństwie do chociażby 2.0 HDi

miałem C5 HDI 140, zrobiłem nim 170 kkm, mam też customa z 2,2 TDCI 155 i w mojej opinii 2,2 jest lepszy z powodu mniejszych wymagań serwisowych i większej pojemności. W pozostałych dziedzinach różnic nie dostrzegam bo jeden i drugi napędza auto do przodu a czasami nawet do tyłu. Nie wiem więc z czego miałaby wynikać najlepszość 2,0 HDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

A co nie tak z silnikami HDI od PSA?

Jak to co? Są na "F":lol:

Kumulacja, nie dość że Francuskie to jeszcze w Fordzie. A kto zagwarantuje, że nie montowane w Fiacie?

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 17.02.2018 o 22:29, terenowiec napisał:

Peugeot, Citroen i Toyota to dokładnie takie same auta. Różnią się tylko wyglądem przodu. Uważam, że bardzo ciche to ono nie jest. W starej Previi jest chyba ciszej, nie licząc jakiegoś skrzypienia w bagażniku. Wiatr bardziej szumi w nowym. Jednak nie jest tak głośno, by bolała głowa. Chyba, że będzie się jeździć 150 - 160. Wtedy pewnie będzie to bardziej dokuczliwe. Ja na trasie Wrocław - Kraków i nazat, jechałem 120 - 130 i nie było to męczące. 

No dobra ;) mija parę miesięcy, maj już był, wyjazd z budką pewnie też. Skoro te trojaczki mają 189 cm wzrostu i 499cm długości, automat, uciąg 2000kg i w wersji biznes fotele podobne do forda to jestem zainteresowany.

Pisz jak na spowiedzi jak się auto spisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę sam sobie odpowiem, kolega Terenowiec może trafi na wątek i coś nam opowie więcej.

Aktualnie w cennikach znajdują się już wersje produkcyjne z nową skrzynią automat 8 biegów, w sumie mało o niej informacji w sieci, nie wiadomo czy to dwusprzęgłowa czy hydrauliczna ? 

teoretycznie lepiej poczekać z rok czy dwa, niech się wyleczy z chorób wieku dziecięcego :) Ciekawi mnie podejście do cen tych trojaczków, w filmikach na yt można usłyszeć o rabatach 45-50.000zł w stosunku do konfiguratora, a to by było coś :)

Strasznie mi się ten citroen czy peugeot jak i toyota nie podoba, jednak nie o to w tym chodzi. Dzięki idealnym rozmiarom, ilością foteli spokojnie te samochody pokonają forda czy vw, opłatami na Węgrzech i w Chorwacji jak również gdzieś dalej. Dodatkowo w skrzyni automat aktualnie podają wartości na haku ok 2000kg lub więcej w niektórych cennikach, do tego masa zespołu pojazdów nawet z zapasem, niby silnik pod 5 ton pociągnie. Jeżeli wierzyć w zapewnienia to i 8,8s do setki ma niby być, co na takie auto jest bdb wynikiem.

Dodatkowo elektryczne drzwi boczne, których nawet dokupić w fordzie się nie da czy też dach szklany powodują,  że czasami może być tak, że właściwości użytkowe pokonają wrażenia stylistyczne. Zobaczę na żywo to będzie więcej wiadomo.

Tymczasem czekam na kolegę, może pokaże przy okazji jak działa fabryczny hak, oraz opowie czy ma jakieś modyfikacje układu chłodzenia czy też chłodnicę skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.