Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Dzisiaj oglądałem Viano 2004 rok. Najdroższy egzemplarz na Allegro (40 tys zł), nawet biorąc pod uwagę roczniki 2005. Miał sporo ognisk korozji, kilka drobiazgów do naprawy. Był też głośny, dużo głośniejszy niż moja trzy razy tańsza Previa i o 5 lat starszy Land Cruiser. Taki trochę mało komfortowy w jeździe. Ale to ponoć uroda tych Mercedesów, mowa tu o silniku 2.2 150 koni.

W polu poszukiwań pozostają obecnie takie modele, tak nieco według kolejności.

1. Hyundai H-1 (ten nowszy 136 - 170 koni)

2. Nissan Primaster, Opel Vivaro i Renault Trafic (wersje 7 - 8 osobowe)

3. VW Multivan, Caravele lub Transporter T5 - T6 (wersje 6 - 8 osobowe)

4. Fiat Scudo, Citroen Jumpy, Peugeot Xpert (wersje 8 osobowe)

5. Mercedes Viano, Vito, ale chyba z innym silnikiem niż ten 150 konny.

Auto nie może być słabsze niż 115 - 120 koni, bo nie będzie w stanie uciągnąć mojej ponad 1,5 tonowej budki.

 

Może są jeszcze inne auta, ale nie wiem które są wystarczająco pakowne, a jednocześnie odpowiednio komfortowe - czytaj wygodne do jeżdżenia rodzinnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dzisiaj wątek kolegi Terenowca, a następnie zupełnie przypadkowo trafiłem na coś takiego:

http://otomoto.pl/oferta/opel-vivaro-2-5-cdti-life-westfalia-dvd-super-stan-serwisowany-ID6yzHAw.html

 

Pasuje prawie idealnie do tematu i pomimo, że przeważnie ograniczam się do czytania forum postanowiłem podzielić się znaleziskiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dzisiaj wątek kolegi Terenowca, a następnie zupełnie przypadkowo trafiłem na coś takiego:

http://otomoto.pl/oferta/opel-vivaro-2-5-cdti-life-westfalia-dvd-super-stan-serwisowany-ID6yzHAw.html

 

Pasuje prawie idealnie do tematu i pomimo, że przeważnie ograniczam się do czytania forum postanowiłem podzielić się znaleziskiem :)

Tylko przebieg wpisali średnio roczny a nie całkowity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przebieg wpisali średnio roczny a nie całkowity.

Też to chciałem napisać. Rocznie wychodzi 17k :-D Najlepsze, że te wszystkie auta 10 letnie zawsze mają w okolicach 189k.

 

Ja uważam, że mało jeżdżę bo naprawdę mało i rocznie robię więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszecie, samochód tego typu, z DVD dla klientów (bo to pojazd do przewozów osobowych), jest samochodem do pracy i chyba nie ma sztuk, które robiłyby rocznie mniej niż 40 - 50 tys. Cena tej egzemplarza też nie jest niska. 43 klocki za 12 letnie auto... Może gdyby było bliżej, gdzieś w okolicy, to bym podjechał i zweryfikował jego stan, ale pół dniowy wyjazd, by się potwierdziło to, co myślimy wszyscy, to średnia przyjemność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód sześcioosobowy raczej rzadko służy do zarobkowego przewozu osób, a z drugiej strony z reguły nie jest to poręczny pojazd do używania na co dzień - raczej jako drugi samochód w rodzinie z opcją wyjazdów turystycznych więc może być to realny przebieg. Ale oczywiście wymaga wyjątkowej ostrożności przy jego weryfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszecie, samochód tego typu, z DVD dla klientów (bo to pojazd do przewozów osobowych), jest samochodem do pracy i chyba nie ma sztuk, które robiłyby rocznie mniej niż 40 - 50 tys. Cena tej egzemplarza też nie jest niska. 43 klocki za 12 letnie auto... Może gdyby było bliżej, gdzieś w okolicy, to bym podjechał i zweryfikował jego stan, ale pół dniowy wyjazd, by się potwierdziło to, co myślimy wszyscy, to średnia przyjemność. 

 

Kolega BIENIEK2712 (http://forum.karawaning.pl/user/19428-bieniek2712/) jest z Orzesza a to rzut beretem do Mikołowa. Może go poprosić o wstępną inspekcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do gościa. Brakuje jednego fotela z drugiego rzędu. Jest tylko jeden. Dokupienie takiego, to według Allegro minimum 4,5 tys zł. Pytanie, czy można go zastąpić innym - tańszym, a jednocześnie pasującym...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

realnie patrząc to faktycznie 6 osobowy raczej jako bus nie pracował, bo to bez sensu.

 

patrzę na fotki książki serwisowej i widzę lukę 3 letnią, gdzie obstawiam była zmiana właściciela, dojechany solidny przebieg i powrót do serwisu po "naprawie licznika".

 

Nie wiem, jestem nie wierzący a tym bardziej sprzedawcą samochodów używanych.. więc taki przebieg, w takim aucie jest dla mnie raczej nie realny.

 

Ja wiele nie jeżdżę i moje auto też w wieku 10 lat miałoby tyle najechane, może to jest akurat ta perełka?

 

uzyskaj numer rej, numer nadwozia, datę 1 rej i 1 rej w kraju i może coś tam się sprawdzi od czasu jak jeździ w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.