Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, jacekzoo napisał:

Mając manual tak, ale przy automacie nawet przy manewrowaniu na parkingu lubi gasnąć

Dokładnie. Nie ma nic bardziej wkur... niż DSG i SS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcisnę hamulec "ledwo/ledwo" to zahamuje, ale nie zgaśnie. U was pewnie też tak jest.

Nawet na światłach lub w pełzającym korku można w ten sposób zapobiec zgaszeniu silnika, jak np. widzę, że za chwilkę można będzie ruszyć.

Trzeba się tego nauczyć i SS przestaje być problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Jak wcisnę hamulec "ledwo/ledwo" to zahamuje, ale nie zgaśnie. U was pewnie też tak jest.

Nawet na światłach lub w pełzającym korku można w ten sposób zapobiec zgaszeniu silnika, jak np. widzę, że za chwilkę można będzie ruszyć.

Trzeba się tego nauczyć i SS przestaje być problemem

Cóż, chcesz potestować? Bzdury piszesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dudek_t napisał:

Cóż, chcesz potestować? Bzdury piszesz. 

@dudek_t u mnie też tak działa ... mogę sie zatrzymać na światłach itp, chwilę stać a zgaśnie dopiero wówczas gdy odpowiednio docisnę pedał hamulca.

Edytowane przez Kamil_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gaśnie nawet przy wrzucaniu z D na R i odwrotnie. Co prawda hamulca zawsze używam normalnie ale musiałbym go dosłownie muskać to może...? Wtedy zwracam honor i odszczekuje. Niestety u siebie już nie sprawdzę. W zasadzie to na szczęście już tego nie sprawdzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

wyłączenia silnika przez S/S jest uwarunkowane kilkudziesięcioma czynnikami, więc to nie jest tak że silnik zawsze gaśnie.  Kierowca może kontrolować, (pedałami hamulca lub sprzęgła) czy silnik zgaśnie w danym momencie czy nie.

Więc w zasadzie wystarczy się nauczyć jak działa S/S zamiast kombinować.

Raczej to Ty kombinujesz, musisz się czegoś uczyć, uważać i kombinować aby samochód nie zgasł. 

To może kaszlakiem jeździsz :hmm:  Też tak kiedyś miałem i rzeczywiście musiałem się nakombinować aby nie zgasł dojeżdżając do świateł poprzez kombinację gaz, hamulec, ssanie :ee:

Obecnie chcę mieć władzę nad samochodem bez kombinowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w zasadzie co ten S&S wam przeszkadza? Gaśnie i uruchamia się w zasadzie bezszelestnie. Prądu to nie zużywa, bo S&S nowoczesny jest z alternatora a nie rozrusznika. Po co tak kombinować i to wyłączać? Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Benior napisał:

Tak po prostu mnie to denerwuje.

Inna sprawa to ciekawy jestem jak to się ma z pracą turbiny ale pewnie producent to przewidział i samochód gaśnie jeśli obroty turbiny już są odpowiednio wolne. 

producent wszystko przewidział i bardzo chętnie zobaczy się z Tobą w serwisie i to jak najszybciej :). Ja używam S/S w Kuga 2015, diesel i automat. Auto gaśnie mi przy większości manewrów, nawet przy wyjeździe z garażu. Przeważnie zmiana kierunku jazdy na parkingu i już gaśnie. A niech tam jeszcze ktoś pod sklepem przejdzie z wózkiem to już diesel zgaszony. Szkoda mi silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w zasadzie co ten S&S wam przeszkadza? Gaśnie i uruchamia się w zasadzie bezszelestnie. Prądu to nie zużywa, bo S&S nowoczesny jest z alternatora a nie rozrusznika. Po co tak kombinować i to wyłączać? Nie wiem.
Mamy to w Quashqaiu, moim zdaniem właśnie przez to po 2-letniej jeździe po padła bateria, dodam że mamy auto od nowości, nie nawidzę ustrojstwa, dojedziesz do świateł, auto zgaśnie a tu nagle trach zielone, gdzie tu oszczędność silnika i turbiny...

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Benior napisał:

musisz się czegoś uczyć,

Nauka nie sprawia mi jakichś większych problemów.

 

Godzinę temu, Benior napisał:

chcę mieć władzę nad samochodem bez kombinowania.

279539_automatem-to-nie-jazda.jpg

(http://www.obrazki.jeja.pl/279539,automatem-to-nie-jazda.html)

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.