Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

W żadnnej marce się nie da z tego co wiem ;)

Co po niektórzy wypinają czujnik zamknięcia klapy silnika. Można też wykonać układ, który będzie symulował naciśnięci guzika [A] zaraz po przekręceniu silnika.
Tylko, że tak naprawdę to nie ma kompletnie sensu, bo ten system jest generalnie dobry i nie ma potrzeby ingerowania, trzeba się tylko go nauczyć.

Da się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2018 o 00:45, terenowiec napisał:

Transit Tourneo Custom to samochód dużo bardziej busowaty niż Peugeot.

Transit Tourneo Custom nie istnieje. Jest jest wersja dostawcza - brygadówka na budowę Transit custom.. Wersja bardziej komfortowa, rodzinno - pasażerska nazywa się tourneo custom. Rożni się wykończeniem wnętrza i również wyciszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Transit Tourneo Custom nie istnieje. Jest jest wersja dostawcza - brygadówka na budowę Transit custom.. Wersja bardziej komfortowa, rodzinno - pasażerska nazywa się tourneo custom. Rożni się wykończeniem wnętrza i również wyciszeniem.

I jest świetnym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skoro da się to proszę jakieś źródło abym sobie mógł druknąć i pobiec do salonu. Jeszcze umowy nie podpisałem a przecież każdy wie, że przed zapłaceniem sprzedawca jest bardzie skory do pomocy :D 

Też gdzieś słyszałem o zmianie priorytetów a nie całkowitym wyłączeniu tylko gdzieś dzwoni a nie wiem gdzie :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na allegro nie ma ofert wyłączenia S/S, to znaczy że się nie da. Gdyby się dało, to było by to powszechne, bo czytając internety mam wrażenie, że 90% użytkowników chciało by  wyłączyć. Zwłaszcza tych, którzy jeszcze nigdy się z tym systemem nie spotkali osobiście.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jacekzoo napisał:

Rozwiń proszę

Odpowiedziałem na to że w żadnej marce się nie da. Wczoraj wyłączyłem Seacie. I to tak fajnie że wszystko działa tak jakby działało, przycisk, kontrolka itp a po prostu nie wyłącza nigdy silnika. 

Nie wiem jak w Citroenie ale w zakresie elektroniki da się zrobić wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wczoraj nie było mrozu :)

po prostu, jak się bardzo męczy to zrobi to nawet ASO, dodatkowo mówię o samochodach z małą benzyną gdzie być może jest to dodatek, który według homologacji nie musi chodzić dla normy E6.  W menu komputera można w każdej chwili wybrać opcję w jakiej ma chodzić start-stop. Nie kupię diesla, w którym nie będzie możliwości aby domyślnie system był wyłączony. Jest taki jeden w rodzinie (automat skrzynia więc jest to akceptowalne). Przy manualnej skrzyni jakoś mi ten system nie pasuje. Jednak za kilka dni zacznę testy już rzeczywiste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłączenia silnika przez S/S jest uwarunkowane kilkudziesięcioma czynnikami, więc to nie jest tak że silnik zawsze gaśnie.  Kierowca może kontrolować, (pedałami hamulca lub sprzęgła) czy silnik zgaśnie w danym momencie czy nie.

Więc w zasadzie wystarczy się nauczyć jak działa S/S zamiast kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.