Skocz do zawartości

zigi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 672
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mieszkam i jeżdżę głównie w Dublinie. Ale nie w tym rzecz - we Francji, Włoszech czy Niemczech też z reguły nie ma czego rejestrować. Taki polski folklor drogowy..

 

Radek Wrodarczyk

 

widocznie za mało jeździsz , we Francji Włoszech i u Niemców sporo by się znalazło ciekawych sytuacji , zarówno z osobówkami jak i z tirami 

 

a tak na marginesie to strasznie przeżywacie temat tirów - przecież tego nie da się przedyskutować do końca świata  :]

 

ze swojej strony dodam, że nie widzę sensu kopania się z koniem na drodze - jak mam coś nagrane to dzwonię po służby i zazwyczaj się delikwentem zajmują, co prawda dawno nic się nie działo , ale ostatni wybryk kierowcy na autobanie bardzo mnie podbudował - cwaniak z busa chciał zajeżdzać mi drogę i zepchnąć na pobocze - zadzwoniłem na 110 i podałem co potrzeba (nawet po angielsku potrafili się ze mną porozumieć), wesoła ekipa w radiowozie szybko nas złapała i po pokazaniu filmu od ręki zakazali kierowcy dalszej jazdy , zabrali prawo jazdy i papiery od samochodu i o ile dobrze zrozumiałem skierowali sprawę chyba do sądu o zabranie prawka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ze swojej strony dodam, że nie widzę sensu kopania się z koniem na drodze - jak mam coś nagrane to dzwonię po służby i zazwyczaj się delikwentem zajmują, co prawda dawno nic się nie działo , ale ostatni wybryk kierowcy na autobanie bardzo mnie podbudował - cwaniak z busa chciał zajeżdzać mi drogę i zepchnąć na pobocze - zadzwoniłem na 110 i podałem co potrzeba (nawet po angielsku potrafili się ze mną porozumieć), wesoła ekipa w radiowozie szybko nas złapała i po pokazaniu filmu od ręki zakazali kierowcy dalszej jazdy , zabrali prawo jazdy i papiery od samochodu i o ile dobrze zrozumiałem skierowali sprawę chyba do sądu o zabranie prawka 

U nas takie akcje z filmikami chyba nie działają  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas takie akcje z filmikami chyba nie działają  :hmm:

 

u nas generalnie niewiele rzeczy działa :oslabiony:  , jak osobiście ryja nie obtłuczesz to nikt nic nie zrobi  :]

 

za tamtą akcję dostałem ustne upomnienie od  :miga: że nie powinienem używać telefonu w czasie jazdy do nagrywania filmów (BT używam od zawsze) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając pewne wypowiedzi , rozum mowi, ze pewnych zasad w ruchu drogowym tak latwo nie da sie "przeszczepic" do Polski.

Bez obrazy Panowie ale  .......

 

Ani Niemcy nie sa swieci jak rowniez we wszystkich innych krajach "idiotow" na drodze nie brakuje ale poruszacie sie po tych zachodnich krajach i sie odjajdujecie szybko i sposob jazdy w tych krajach widac ze wiekszosci jak najbardziej odpowiada wam wiec czemu nie stosujecie tego samego w Polsce? Akurat dobre i sprawdzone elementy w ruchu drogowym warto stosowac.  W Niemczech za blokowanie pasa macie w nagrode 150€ i 1 pkt.

 

Do pracy codziennie mam 8 km i po drodze na zamek wlaczam sie na 4 skrzyzowaniach rownorzednych (ktore sa zakorkowane) z rana i po poludniu  przy czym jazda do pracy nie zajmuje wiecej jak 20 minut. 

Kiedy ostatnio jechalem do Polski widac kierujacych na polskich numerach w Niemczech ktorzy jada jak "w ksiazce jest napisane" jak przekraczaja granice i sa juz na terytorium Polski robia rzeczy ktore wolaja o "pomstę do nieba". Nie rozumie tego kompletnie. 

Jak dobrze pamietam w Polsce za blokowanie pasa ruchu jest 200 zł ciekaw jestem jakie tlumaczenie uzasadnia takie zachowanie? Zadne !!!

Jak to mowia to lepiej wypic za 200 zł  :] jak wylac.

 

Jest jeszcze jeden bardzo istotny fakt a mianowicie wlaczanie sie do ruchu z drogi podporzadkowanej przed jadacy pojazd ciezarowy. Kompletnie nie rozumie uzytkownikow drog ktorzy bez wyobrazni wlaczaja sie do ruchu wymuszajac hamowanie takich pojazdow/zestawow. Jak traficie na patrol Policji w Niemczech zarobicie mandat o ktorym dlugo nie zapomnicie. Za taki manewr ktory jest traktowany niemal ze jak wypadek drogowy jest 250 € 2 pkt i 1 miesiac bez prawka. Nalezy przy tym pamietac , ze sam mandat jest pewnego rodzaju szczesliwa kara bo bardzo czesto sedzia mowi ze nie musi dojsc do wypadku aby zrozumiec jaki skutek moze wywolac taki manewr. Pozdrawiam

 

przepraszam za Polskie znaki

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ,ale z włączeniem się w Niemczech do ruchu nie ma problemu ,a u nas trzeba wymusić ,bo Ty jedziesz drogą główną i masz nas gdzieś !

Jak za to próbujesz w Polsce jechać na zamek, to ci z podrzędnej stoją do ostatniej chwili albo w nieskończoność, no i co, zatrzymać się czy jechać dalej ryzykując, że na ostatni moment jednak wjedzie? Mam w odruchu jazdę na zamek, a w Polsce jest to po prostu niebezpieczne przez to, że ludzie nie wjeżdżają płynnie kiedy powinni i mogą, stoją albo chcą w kilku na raz zamiast na zamek właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zigi,

na podstawie mojej wypowiedzi utworzyłeś nowy temat - i nawet jestem z tego zadowolony. Jednak nadal nie wiem dlaczego uważasz, że utrudniałem TIR'om pracę:

"Koledze nie przyszło do głowy że on im po prostu przeszkadza."

Już wiem, że masz duże doświadczenie na "dużych" oraz zapewne dużo większe w jeździe z ogonem. Ja o sobie mogę jedynie powiedzieć to, że jestem pasjonatem motoryzacji i w życiu zjeździłem parę kilometrów "małymi". Tak więc nie mogę odpuścić i proszę Cię o wyjaśnienie Twojego punktu widzenia, bo nie zniosę myśli, że nie poznam swojego błędu i że nadal będę robił coś nie tak.

 

Tak dla wyjaśnienia mojej "nieprawidłowej" jazdy, to prędkość 88GPS wyewoluowała w trakcie jazdy. Jak? Ano tak, że jak na początku trasy z Holandii jechałem wolniej, to wszystkie tiry mnie wyprzedzały. Dla mało doświadczonego kierowcy z ogonkiem przeszkadzało mi to, dodatkowo nabierałem wprawy i pewności. Tak więc zacząłem przyspieszać, jednak zbliżając się do setki to ja zacząłem większość TIR'ów wyprzedzać. Nie wiem jak Wy, ale dla mnie wzajemne wyprzedzanie się z TIR'ami jest nieprzyjemne, gdyż zestaw zaczyna zachowywać się nerwowo, w szczególności przy większych prędkościach oraz przy bocznym wietrze. Tak więc moja prędkość zaczęła się stabilizować w okolicach 90km/h. Pokonując kolejne setki kilometrów doszedłem do najbardziej optymalnej prędkości 88km/h według GPS. Dlaczego?

Ano dlatego że przekraczam dozwoloną prędkość o 8km/h co wiąże się z niższymi widełkami niż przekroczenie np. o 12km/h. Dodatkowo jadąc taką prędkością minimalizowałem ilość wzajemnych wyprzedzeni się z TIR'ami - niektóre mnie wyprzedzały, niektóre ja wyprzedzałem. Przy średnim natężeniu ruchu zdarzało się to co 10 - 20 minut. Jadąc szybciej lub wolniej, zwiększałem ich ilość (moje subiektywne zdanie). Kolejna sprawa to to, że zwiększając prędkość czyli zwiększając ilość wyprzedzanych TIR'ów przeze mnie, częściej doprowadzałem do nerwowego zachowania się składu, co nie przekładało się na mój komfort jazdy i bezpieczeństwo (np. wężykowanie).

 

Starczy, bo znowu się rozpisuje za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# 47
Tyle postów w dobę? :look: Czuje się jakbym włożył kij w mrowisko haha
Kilka uwag
Przeciwnicy blokowania lewego pasa przez "szeryfów" muszą zrozumieć że to działa. Szeryfowie przez takie działanie nie chcą blokować kogokolwiek, a tylko upłynnić ruch już przed wjazdem na zwężke, po to, żeby już na samej zwężce ruch odbywał się płynnie. Niestety, żeby to zauważyć że to działa, trzeba jechać prawym pasem, nie lewym. Jazdy na tzw. "szarpaka" chyba nikt nie lubi. Tutaj dodam, że przy takiej jeżdzie osobówce wystarczy jeden bieg. W ciężarówce niejednokrotnie trzeba używać trzech biegów (licze z połówkami)
Taka dygresja. Dlaczego ja dojeżdzając do korka załóżmy o godz. 10.00 mam go opuścić pużniej niż gość który dojechał do korka o 10.20? Tylko dlatego że jade ciężarówką? hmmm
Marzeniem była by taka sytuacja;
 
 
Moim zdaniem sprawę można załatwić bardzo prosto. Znak D-56 zastąpić znakiem nakazu jazdy na "suwak"
 
post-17588-0-06035000-1469594580.jpg
 
Niestety kierowcy osobówek nie potrafią jeżdzić na "suwak", tak samo jak nie potrafią korzystać z liczników montowanych przy sygnalizatorach i w miastach gdzie zostały zamontowane, powoli będą demontowane.
 
Tak stara się jeżdzić kier ciężarówki;
 

 

I jeszcze Niemiecki eksperyment;

 

https://www.youtube.com/watch?v=I1BrAwP7Yn4&spfreload=10

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zigi,

Tak więc nie mogę odpuścić i proszę Cię o wyjaśnienie Twojego punktu widzenia

 

Obiecuję że to zrobię. Dziś znów musze już zmykac do pracy  :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własna interpretacja obowiązujących przepisów... Super, to misie lubią bardziej niż miodek :skromny: .

 

Ja przy właczaniu się do ruchu, zmianie pasa, lub jeżdzie na pasie dobiegowym/rozbiegowym jadę bardzo spokojnie/pokornie z kieruniem i bez oznak wpychania się.

Zawsze zostaje wpuszczony przez góra 3 auto. Alej jak ktoś zaczyna manewr od spychania jadacych prawidłowo to wtedy zaczynają się schody.

A najgorszy sort to rej WE...

 

Co do Tirów... Niech się ładują przpisowo to połówki można sobie darować. W kilkuletnich pojazdach sporo jest pełnych automatów, co znacznie ułatwia poruszanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony co do jazdy na suwak - budowali u mnie 2-pasmówke. Przy dojeździe do zwężki prawy pas, korek chyba z 1,5 km, a lewy...... pusty!. Dlaczego? Jeszcze 100 m. i by ci z prawego zablokowali skrzyżowanie. Przecież do tego jest jeszcze ten lewy, aby tam wjechać, a potem suwak! Dlaczego Ci wszyscy stali na prawym? Wjechałem na lewy - bo niebędę blokował skrzyżowania. Jadę powoli, i widzę zawiść na twarzach tych z prawego. Dlaczego??? Przecież też zmogą jechać. I nie chodzi mi o jakieś wpychanie sie potem na chama. Chodzi właśnie o ten suwak. Czasami zdarzało się ze oba pasy były zajęte i suwaczek działał, ale wtedy to masakra była. Dlatego jestem przeciwny samozwańczym szeryfom. Bo nawet Tirem moze wjechac na lewy i ja go wpuszcze potem. 1 z prawej, 1 z lewej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony co do jazdy na suwak - budowali u mnie 2-pasmówke. Przy dojeździe do zwężki prawy pas, korek chyba z 1,5 km, a lewy...... pusty!. Dlaczego? Jeszcze 100 m. i by ci z prawego zablokowali skrzyżowanie. Przecież do tego jest jeszcze ten lewy, aby tam wjechać, a potem suwak! Dlaczego Ci wszyscy stali na prawym? Wjechałem na lewy - bo niebędę blokował skrzyżowania. Jadę powoli, i widzę zawiść na twarzach tych z prawego. Dlaczego??? Przecież też zmogą jechać. I nie chodzi mi o jakieś wpychanie sie potem na chama. Chodzi właśnie o ten suwak. Czasami zdarzało się ze oba pasy były zajęte i suwaczek działał, ale wtedy to masakra była. Dlatego jestem przeciwny samozwańczym szeryfom. Bo nawet Tirem moze wjechac na lewy i ja go wpuszcze potem. 1 z prawej, 1 z lewej.

 

W takich sytuacjach nie blokujemy lewego  :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

( ... )

Przeciwnicy blokowania lewego pasa przez "szeryfów" muszą zrozumieć że to działa. Szeryfowie przez takie działanie nie chcą blokować kogokolwiek, a tylko upłynnić ruch już przed wjazdem na zwężke, po to, żeby już na samej zwężce ruch odbywał się płynnie. (  .... )

 

 

takie rzekome udrożnienie ruchu przez blokowanie - nie działa !! to jest tylko próba obrony nieprawnego działania " szeryfów " lub dosadniej dziczy drogowej !

 

w Poznaniu jest kilka takich miejsc, gdzie dwa pasy schodzą się do jednego i zawsze się dziwię, że dzicz drogowa czytaj. "szeryfowie" nigdy się nie uaktywniają gdy na poboczu stoi patrol policji - dlaczego ? tak trudno " upłynniać " ruch w obecności policji ? a może brak argumentów do dyskusji z policjantem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.