Skocz do zawartości

zigi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 672
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 lata później...

Ktoś mi właśnie polecił ten wątek, ale nie przeczytam go w całości...  Najpierw dwa słowa o sobie - mieszkam w USA, truckiem przejechałem ok. 9 milionów kilometrów, kamperkiem mniej, ale też już jest 60 tys km. Trochę inne realia w Stanach, ale pewne zasady zachowania można stosować i tu i tam. 

 

W dniu 24.07.2016 o 04:22, --==SZULER==-- napisał(a):

Największym problemem kierowców ciężarówek jest brak kultury

:blink:   Brak kultury jest problem tych, którzy tej kultury się nie nauczyli w domu, niezależnie od tego, czy są to kierowcy ciężarówek, czy kamperów, czy jest to ktokolwiek inny. 

W dniu 24.07.2016 o 12:33, powolniak napisał(a):

Każdy chce dojechać do celu, przy czym ciężarowcy są często ograniczani czasem pozostałym do pauzy (a tu do parkingu daleko), lub godzinami pracy firmy odbierającej wieziony towar, lub nadających go.

To prawda - czasem rzeczywiście to jest kwestia minut, by zdążyć. W ostatnich 10 latach mojej pracy średnio raz w tygodniu woziłem towar do sklepu oddalonego o 550 km. Nasze trucki miały kaganiec na 104 km/h, a jechać nam wolno 11 godzin. Co gorsze - nie cała droga była po autostradzie, kilkanaście km przez miasto. Z tego sklepu zawsze wracałem z zapasem dosłownie 5, czy 10 minut i każde spowolnienie na drodze mogło spowodować to, że nie uda się wrócić do domu. 

W dniu 24.07.2016 o 12:33, powolniak napisał(a):

Karawaningowca jadącego zaprzęgiem nic nie zmusza by pędzić lub się snuć jak smród po gaciach.

Też prawda, sam teraz jeżdżę poniżej limitu prędkości i wiem, że pewnie irytuję niektórych truckerów. Mnie, gdy sam byłem jednym z nich, też irytowały wolne kampery. Ale szosa jest dla wszystkich...

W dniu 24.07.2016 o 12:33, powolniak napisał(a):

 

... praktykuję obserwowanie trasy za sobą i o ile nie jadę w kolumnie pojazdów (a jadąc ostatnio DK 19 od Białegostoku w kierunku Białowieży w kolumnie TIR, smarowałem równo z nimi 90 km/h) , widząc zbliżającego się TIR, a z przeciwka nadjeżdżające autka, przez CB pytam kierowcę, czy ma potrzebę wyprzedzenia mnie. Jeżeli chce, to gdy trafia się dogodny moment daję mu prawym kierunkowskazem znak wolnej drogi i komunikuję przez radio, że w razie czego, gdy będzie wyprzedzał, to przyhamuję. W chwili gdy koniec wyprzedzającej naczepy mija przód mojej furmanki, dwukrotnie mrugam światłami drogowymi, że może schodzić na prawo. Nie zdarzyło się, by któryś TIR nie podziękował, czy to przez radio, czy kierunkowskazami.

Tak niewiele, a tak ułatwia życie. Gdy mnie wyprzedzał inny truck, zawsze zdejmowałem na moment nogę z gazu lub wyłączałem tempomat. Strata kilku sekund dla mnie, a on zamiast wyprzedzać kilka minut, też po paru sekundach kończył manewr. Jednak czasem zdarzają się i takie przypadki, jaki mi się wydarzył wczoraj. Droga z małym ruchem, truck nikogo nie blokuje, już się rozpędza na końcu wzniesienia i zamiast podciągnąć jeszcze kilkanaście metrów, spycha mnie z drogi. 

BTW nagrałem kiedyś nawet filmik o tym, czy wyprzedzać innego trucka:   

 

Edytowane przez Trucker Hiob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.