Skocz do zawartości

ZAMEK KSIĄŻ


Paweł Worach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

podpowie ktoś czy pod Zamkiem Książ można spędzić noc? zestaw z przyczepą, bez konieczności podłączenia do prądu? Wybieramy się do Scięgien ale pod drodze marzy nam się nocka pod zamkiem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Raczej wątpię :hmm:

 

Post #3:

http://www.globforum.pl/dolny-l-sk-l-sk-i-wy-yna-krakowsko-czestochowska/814-zamek-ksi.html

Trzecie zdanie na samym początku opisu:

http://zamki.net.pl/zamki/walbrzych1/walbrzych1.php

Parking płatny:

http://mapa.targeo.pl/parking-platny-strzezony-swiebodzice~4623101/platny-strzezony-parking/adres

 

PS

Możesz spróbować porozmawiać z właścicielem parkingu, a nuż osiągniecie jakiś konsensus :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko (na wlocie do Wałbrzycha) jest stacja Lotos. Tam chyba możesz postawić zestaw (jest parking dla tirów z tyłu) i przespacerować się pod zamek. To nie to samo co noc pod zamkiem, ale za to blisko złotego pociągu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podpowie ktoś czy pod Zamkiem Książ można spędzić noc? zestaw z przyczepą, bez konieczności podłączenia do prądu? Wybieramy się do Scięgien ale pod drodze marzy nam się nocka pod zamkiem :)

Bez problemu przenocujesz, kwestia pogadania z parkingowym

 

wysłane z telefonu

 

 

Niedaleko (na wlocie do Wałbrzycha) jest stacja Lotos. Tam chyba możesz postawić zestaw (jest parking dla tirów z tyłu) i przespacerować się pod zamek. To nie to samo co noc pod zamkiem, ale za to blisko złotego pociągu ;).

Też można tam spać spokojnie

 

wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 lat później...

Właśnie badam sprawę.

Ustaliłem, że nie ma problemu z przenocowaniem na parkingu.

Nie ma oczywiście żadnych mediów.

Jest stróż na obiekcie, parking nie ma statusu "strzeżony" a od 22.00 - 6.00 parking jest zamknięty na kłódkę.

Najlepiej dotrzeć do 9.00 rano, lub po 17.00 bo w ciągu dnia może być mniej komfortowo z manewrowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, filipert napisał:

Właśnie badam sprawę.

Ustaliłem, że nie ma problemu z przenocowaniem na parkingu.

Nie ma oczywiście żadnych mediów.

Jest stróż na obiekcie, parking nie ma statusu "strzeżony" a od 22.00 - 6.00 parking jest zamknięty na kłódkę.

Najlepiej dotrzeć do 9.00 rano, lub po 17.00 bo w ciągu dnia może być mniej komfortowo z manewrowaniem.

Ją nocowałem poza sezonem, parkingu był otwarty cały czas, opłata była do 18:00 potem mogłeś wjechać i płaciłeś od następnego dnia.

Na parkingu nabierałem wody i opróżnianiem WC w parkingowej toalecie tylko wcześniej dogadałem się z gościem od WC. Parking jest bardzo pochyły więc trzeba brać na to poprawkę.

https://youtu.be/izbGEgi7kfo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziliśmy. 

W dniu 21.08.2021 o 11:24, Voku napisał:

Ją nocowałem poza sezonem, parkingu był otwarty cały czas, opłata była do 18:00 potem mogłeś wjechać i płaciłeś od następnego dnia.

Na parkingu nabierałem wody i opróżnianiem WC w parkingowej toalecie tylko wcześniej dogadałem się z gościem od WC. Parking jest bardzo pochyły więc trzeba brać na to poprawkę.

https://youtu.be/izbGEgi7kfo

Wy byliście na parkingu zamkowym a my przy stadzie ogierów.

Jak by nie było, są przyjaźnie nastawieni do karawaningu. Z nami był drugi zestaw i 3 kampery. 

Część placu tłuczniowa a i równa a reszta to bardzo pochyla łąka. 

IMG_20210823_193823.thumb.jpg.18bff95c63ddfd74390becc35d3a119f.jpg

IMG_20210823_193834.thumb.jpg.be856620e667fae61cfea770fc5e862b.jpg

Na noc parking zamknięty a w razie awarii można trzeba szukać stróża w Stadzie Ogierów. 

Rano do drzwi zapukała miła pani z informacją, że z uwagi na nocną ulewę nie otwierają parkingu i jak chcemy to nas wypuszczą, bo potem bramy otworzy dopiero stróż po 18.00. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie parkingi  przy stadninach koni są przystępne dla karawaningu. Są przyzwyczajeni, w czasie zawodów, spotkań koniarzy zjeżdża się masa przyczep kempingowych, kamperów i kampero- koniowozów. To w stadninach normalne ;)

Edytowane przez Skwarek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:

Jak by nie było, są przyjaźnie nastawieni do karawaningu. Z nami był drugi zestaw i 3 kampery. 

Część placu tłuczniowa a i równa a reszta to bardzo pochyla łąka. 

stałem na tej łące kilka lat temu. jak popadało to ledwo wyciągnąłem budę , bez 4x4 było by kiepsko.

Także jak deszczowa pogoda to lepiej stawać na utwardzonym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.