Jump to content
wojtasb80

Trumatic Sl 3002

Recommended Posts

wojtasb80

Witam drogich forumowiczów. Mam problem z moim piecykiem jak w temacie. Mianowicie po przekręceniu zaworu w pozycję grzanie piecyk zaskakuje elegancko natomiast jak już zapali to cały czas przeskakuje iskra. Mam iskrownik na baterie. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kristofer

Witam!

Ponieważ to Twój pierwszy post, to tym razem niewiedzę w poruszaniu się po forum można chyba usprawiedliwić, ale następnym razem staraj się czytać forumowe wątki na temat, który Cię nurtuje - na ogół znajdziesz większość odpowiedzi.

Nie zakładaj niepotrzebnie "nowych" tematów, jeśli podobne już istnieją - z pytaniami dopisz się do tematów istniejących.

 

Aby uruchomić piecyk, przekręcasz pokrętło zaworu w pozycję "3" i wciskasz pokrętło. W chwili, gdy usłyszysz zapłon gazu na palniku (można płomień zaobserwować również w okienku kontrolnym) nie puszczasz pokrętła, tylko trzymasz wciśnięte jeszcze ok. 5 - 10 sekund i dopiero puszczasz. Jeśli puścisz zbyt wcześnie, płomień na palniku zgaśnie. Takie samo postępowanie jest w przypadku uruchamiania palników kuchenki i lodówki. To podstawy obsługi i wszystkie były wielokrotnie opisywane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kristofer

Jeszcze jedno. Gdyby się okazało, ze robisz tak, jak napisałem, a piecyk mimo tego przestaje pracować, to jest w nim usterka.

Najbardziej prawdopodobne jest wtedy uszkodzenie czujnika płomienia (tzw. termopary) - również wszystko jest opisane na forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wojtasb80

Wiem, że jest dużo na forum o tych piecykach ale nie znalazłem żadnej odpowiedzi na moje pytanie. Mi mój piecyk odpala tylko cały czas iskrownik przeskakuje tak jak by nie wiedział, że zapalił. Wszystko pozatym działa: Czyli mały i duży palnik. Przestaje iskra przeskakiwać jak wyjmę baterie ale za każdym razem muszę zdejmować obudowę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kristofer

Bardzo słabo szukałeś ;)

Może to być podstawowa kwestia, czyli poluzowanie (przemieszczenie się elektrody iskiernika) tak, że nie obejmuje jej płomień z palnika. Ten sam objaw może być przy zaburzonym procesie spalania gazu (przytkany komin lub dopływ powietrza, zła jakość gazu, kończący się gaz, usterka reduktora. Jeśli wykluczyć te rzeczy, to pozostaje uszkodzenie w obwodzie zestyków uruchamiających iskrownik, usterka samego iskrownika itp. Jak wspomniałem, wszystko jest na forum:

 

http://forum.karawaning.pl/topic/12191-trumatic/?p=284777

http://forum.karawaning.pl/topic/7115-trumatic-sl-3002-iskra-przeskakuje-non-stop/?p=185457

 

Mimo wszystko, polecam dobry, doświadczony serwis Trumy, bo z gazem żartów nie ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wojtasb80

Dziękuję za pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...