Skocz do zawartości

Dethleffs Nomad by marek230482


marek230482

Rekomendowane odpowiedzi

 Oba mają ten grzbiet do przeciągania ale jeden z nich ma co jakiś czas rząd potrójnych otworów. Nie wiem do czego to.....

Wyglądają na fabryczne te otworki? Może część tego fartucha jak leży na ziemi była szpilkami przybijana w te otwory? A w zależności od tego jak wysoko podłoże do podłogi przyczepy było to różne wysokości można wykorzystać? Ja w swoim mam fabryczne otworki na całej długości co...nie wiem ile cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory są w równych rozstawach i zaoczkowane fabrycznie.

No to na mój mało doświadczony karawaningowy rozumek i oczy, które jeszcze wiele nie widziały w karawaningu są do tego o czym pisałem- w różnych miejscach będziesz stał- ostatnio miałem potrzebę dwustopniowego stopnia do przyczepy tak wysoko stał bok z drzwiami i fartuch wisiał tylko, tylko nad ziemią, w miniony weekend znó druga strona na klinie na 3 piętrze a tu leżał i spokojnie szpilkami fartuch przypiąłem do ziemi

 

A zapytam o Twój zderzak i lampy- zderzak malowałeś? Ten sam co był jest?

Edytowane przez AgaMar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak jest ten sam. Jest trochę zmęczony (kilka pęknięć) ale nie mam lepszego pomysłu na razie. Polakierowałem go na srebrno i powiększyłem zabudowę lamp. Zmieniłem też przednie zabytkowe obrysówki i  dodałem nowe z przodu i z boku.

 

Odnośnie tych fartuchów to może faktycznie na przód przedsionka pod nóżki... dziwne, bo tam już są fartuchy. Ale ok.

 

Dalej składam te fragmenty i na nadkole mam takie maciupstwo (słabo przykrywa) a to duże co myślałem że jest na koło to nie wiem gdzie jest :) zaczepiłem za okno żeby wisiało ale gdzie ma być to nie wiem. Ma kieszonki, grzbiet do rowka i trzy zatrzaski ale nie symetrycznie.... Nie znalazłem w przyczepie ani na zewnątrz miejsca gdzie to by się dało wpiąć. A moja instrukcja przedsionka opiewa tylko na szkielet.

 

post-21457-0-06586600-1470334728_thumb.jpg

post-21457-0-53987000-1470334729_thumb.jpg

post-21457-0-34047500-1470334733_thumb.jpg

Edytowane przez marek230482 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fartuch na koło mały ale lepszy taki niż żaden ;).

To duże to może jakaś inwencja własna poprzedniego właściciela :hmm:.

 

Jedna uwaga, wywaliłeś trójkątne odblaski a na 99% jestem pewien, że przyczepa musi być w nie wyposażona według przepisów. Aby nie skończyło się to mandatem i brakiem podbicia przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga, wywaliłeś trójkątne odblaski a na 99% jestem pewien, że przyczepa musi być w nie wyposażona według przepisów. Aby nie skończyło się to mandatem i brakiem podbicia przeglądu.

Dobrze mówisz strusiu, nawet na 100% muszą być trójkąty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde to mnie zmartwiliście. Nie miałem pojęcia. Na pewno to nie wróci w takiej formie. A na razie nie wróci wcale :)

Tak przeglądam ogłoszenia i to jest chyba tylko kontynentalny wymysł bo przyczepy z anglii tego nie mają. Będe musiał przyszłościowo o tym pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się wybraliśmy na próbny urlop :) trzeba pospisywać czego jeszcze brakuje, sprawdzić czy wszystko działa, no i w ogóle jak się żyje :)

Jest dobrze :) ale lista brakujących rzeczy puchnie. Z największych wtop to brak młotka do śledzi :hehe:  i nie wiem dlaczego 2h jazdy na włączonej lodówce 12v wyssało mi akumulator do 7v.... :niewiem:  ładowanie z auta niby podpięte. Śledztwo trwa :)

Wybrany kemping w Domasławicach. Nie mam doświadczenia ale całkiem rześki. Czysto, dużo atrakcji i dużo miejsca. Cena trochę wysoka ale standard i atrakcje w miarę równoważą.


Foto, bo wcześniej nie ładowało.

post-21457-0-73721900-1470510216_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo lodówka powinna latać na 12V z auta na "+" po zapłonie a nie z akku cepki z niby ładowaniem. Ładowanie jest pewnie specjalnie ograniczone ze względu na przekrój kabli.

Lodówka pobiera około 10A a na bank nie ma takiego prądu ładowania na na akku cepki.

Bilans jest ujemny i dla tego 7V. Swoją drogą, to już akku jest uśmiercony :(, szukaj nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ukończyłem wiązkę 13pin i instalację do tego. Lampy rozbudowałem o przeciwmgielne i wsteczne (stop powędrował zamiast fabrycznych przeciwmgłowych). Stałego zasilania nie dawałem tylko po stacyjce. Po drodze przyłącze z klemami do aku (w bagażniku dziobowym czy jak to się nazywa).

Okazuje się też że mam hvs 30. Zasilane było z świateł przeciwmgłowych. Nie wiem po co. Ale przerobiłem tak jak powinno być czyli zasilanie jest ze stacyjki i/lub aku. Nie wiem jeszcze czy to będę tak zostawiał.

Odbudowałem podgnity kawałek narożnika podwozia i uszczelniłem też silką wszystkie łączenia dookoła. Niby nic się nie działo ale wolałem to zrobić.

Kupiłem też prostownik mikroprocesorowy żeby po podpięciu 220V z sieci akumulator się doładowywał. Choć nie wiem czy nie wystarczy mu ładowanie z auta. Zobaczymy. Przyszły weekend to ostatni dzwonek na próbny wyjazd bo w połowie sierpnia urlop :D

Moim zdaniem tu jest błąd, ładowanie akumulatora w przyczepie, przynajmniej u mnie odbywa się z stalego 12V, a po stacyjcie jest tylko wysterowanie ładowania - więc tu mógł być problem z ładowaniem aku w przyczepie - tj rozładowaniem jego w czasie jazdy

 

Rafał Wosik

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie przyczepy jest z + po stacyjce. Znaczy się + po stacyjce załącza przekaźnikiem który dane napięcie na główny kabel zasilający 2,5mm2. W ten obwód załączany stacyjką szeregowo jest podłączony akumulator. Czyli zasilanie powinno iść za auta i wystarczać na odbiorniki i nie doprowadzać w ogóle do rozładowywania akumulatora przyczepy. Tak mi się wydaje. I chyba idea jest dobra tylko coś to ładowanie do przyczepy nie dociera bo aku w aucie jest w ogóle nie zużyty. Tak czy siak muszę doposażyć układ w wyłącznik granicznego napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ładowanie masz po kablu 2,5mm2 bez żadnego ograniczninika (tak to zrozumiałem) to:

- za słaby przekrój na tej odległości aby lodówka działała prawodłowo

- tylko patrzeć jak po rozładowaniu akku cepki te kabelki zaczną świecić, grzać i doprowadzą do dużego nieszczęści gdzie pomoże tylko 998 :(.

 

Zmieniaj to czym prędzej bo naprawdę słabo to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.