Skocz do zawartości

Charzykowy, Swornegacie, Brda


Gitner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Szukam w miarę dobrego, ale nie drogiego kempingu w Borach, gdzieś między Charzykowy a Swornegacie i ich bliskich okolicach. Dużych wymagań nie mam, kemping nad jeziorem, posiadający toalety, prysznice i prąd. Jedziemy na 3 ekipy + namiot, chcę też zabrać z sobą pudla miniaturę. Celem wyjazdu jest spływ po Brdzie i ścieżki rowerowe w lasach. Co możecie mi polecić? Myślałem tez o Wdzydzach, ale nie wiem czy w ich okolicach są spływy.

 

Gitner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

 

Nie bawiliśmy u Borzyszkowskich. Pierwsza ekipa zmieniła kamping po jednej dobie. Na całym kempingu były dwie toalety i jeden prysznic z zimna wodą. Do tego przy naszych kontuzjach brak ścieżek rowerowych, a jedyny dojazd z kempingu do cywilizacji to 2km piaszczystej polnej drogi, po której ciężko jeździć rowerem. 

 

Zmieniliśmy kemping na OSiR Przechlewo nad j. Końskim. Ogólnie teren pochyły od wjazdu do rzeki / jeziora, ale oczywiście jest wiele miejscówek płaskich, Za auto, przyczepę, prąd, dostawkę, namiot, 3 osoby dorosłe i klimatyczne płaciliśmy 58,50zł doba (cennik jest na stronie). Co ciekawe jeśli ktoś ma podlicznik na stałe zamontowany w przyczepie to płaci tylko wskazania licznika. Staliśmy nad samą Brdą, do jeziora było ok 20m. Niedaleko miałem toyki, łazienki są tylko na początku kempingu, pamiętające dawne czasy, ale za to czyste, zarówno męska jak i żeńska część miała po 3 czy 4 prysznice, mnóstwo umywalek, kilka kabin wc etc. Przy toaletach w oddzielnym pomieszczeniu jest mycie naczyń, 4 zlewy. Ciepła woda w dwóch transzach, od 7.30 do chyba 12, a potem od 16 do 21. Na kempingu jest miejscówka na zrzut nieczystości, na środku jest tez kran. W tygodniu był totalny luz. Z 30 ekip, w nich sporo kajakarzy, czyli zatrzymujący się na noc. W łazienkach luz, nawet w damskich nie było kolejek. W weekend był najazd, jakiego obsługa nie pamiętała od lat. Brakowało przyłączy elektrycznych, obsługa jeździła po rozgałęziacze. W niedzielę już o 10 zrobił się luz. Obsługa chodzi i sprząta teren, więc śmieci się nie walają. Na plaży wyznaczone miejsce do kąpania dla dzieci, są ratownicy, placu zabaw nie widziałem, jest kilka miejsc na ogniska, jest boisko do siatki, jest bar z szybkimi posiłkami, w sobotę didżej lub zespół grają do chyba 1 w nocy i potem już cisza. Jak wspomniałem podobno to był pierwszy taki najazd w weekend, ogólnie jest luz jak w tygodniu, więc jednak uprzedzam, aby się nie naciąć. Weekend w Przechlewie przypominał mi sopockie "Przy plaży". Można wykupić kilkudniowe pozwolenie na wędkowanie, codziennie wędkarze są kontrolowani przez policję. Ryba bierze, ta większa dopiero wieczorem i z pomostu lub łódki. Woda w rzece i jeziorze czysta i ciepła. Na spływ braliśmy kajaki z zewnątrz, wymogiem był bus na 8 osób, a takiego w OSiR nie mają (tylko max 5 osó B). Za 4 kajaki, dowóz pod nos i odbiór z mostu Babilon (21km rzeką) płaciliśmy 180zł. Grzybów więcej niż drzew, zające robaczywe, prawe o średnicy 20cm, większość zdrowa, my zrywaliśmy tylko te przy ścieżce rowerowej i co zdołaliśmy z roweru zauważyć, a była prawie reklamówka. Polecam restaurację w Przechlewie o nazwie: "Podano do stołu", ok 2km ścieżką rowerową od kempingu. Bardzo smacznie i nie drogo. W weekendy mają imprezy weselne wtedy zamykają ok 15.

 

Szukaliśmy kempingu na którym żadna z ekip jeszcze nie była, jednak trafiliśmy w końcu do Przechlewa, które jedna cepka nawiedziła już 3 raz i pozostałym się podobało. My tam wrócimy.

 

Podczas wycieczek nawiedziliśmy inny kemping, w lesie nad jeziorem o dnie żwirowym, więc i kamiennym, z wodą bardzo czystą. Od kempingu do jeziora jakieś 100m, również są ratownicy, jakiś plac zabaw. Kemping mały na max ok 30 przyczep / namiotów, ogrodzony, z dużym budynkiem socjalnym nowym lub odnowionym, jest kuchnia, lodówki, łazienki, na kempingu sporo skrzynek elektrycznych i o zgrozo przy samych wtyczkach krany z wodą. Na kempingu przeważnie przyczepy, auta z braku miejsca są na darmowym parkingu. Cena powala: kamper 9zł, przyczepa 7zł, osoba 3 zł, dziecko 1,5, auto na polu 4 zł, prąd i ciepła woda w cenie. Tu ważne: trzeba mieć przejściówkę ze zwykłej wtyczki na tzw mufkę, gniazda w skrzynkach to mufy 220 (niebieskie). Podczas naszych odwiedzin kemping był pełen, może jeden zestaw by jeszcze upchnął. To gminny kemping Koczały nad j. Dymno. Do najbliższych sklepów ok 1km.

 

Z wyjazdu jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy Bory Tucholskie.

Edytowane przez Gitner (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dobry wieczór :) Ten ośrodek w Przechlewie to jest bardzo znany. Świetne ścieżki rowerowe i to nawet tam można tak załatwić, że rowerki z recepcji ośrodka wypożyczamy. Super trasy na kijki. najlepszy triathlon w Polsce :)http://triathlonprzechlewo.pl/ 

Generalnie wieś stoi sportem. A na kajaki polecam też dobre miejsce - skorzystaliśmy i byliśmy mega zadowoleni :

http://kayaks.pl/splyw-firmowy-dlaczego-rzeka-brda/ W tym sezonie - 2017 też się meldujemy ! 

Pozdro - Wodnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz widać, że ile ludzi tyle opinii, każdy musi sobie sam na wszystkie kempingi zajechać i wyrobić sobie o nich swoje zdanie (na szczęście mamy te możliwość, że nie rezerwujemy domku na X czasu, w ten sposób karawaningujemy "pełną gębą")

 

poprawka:
Dobrze, że się wypowiadają Ci co byli - będziemy wiedzieć na co od razu zwracać uwagę po naszym przyjeździe w dane miejsce.

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.