Skocz do zawartości

Nowa Adria Aviva 2017


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

2017 się zbliża i każdy producent pokazuje nowe modele. Adria też. I nie byłoby w tym nic dziwnego, ale wygląda na to, że Adria chce czymś zaskoczyć i próbuje wymyślić coś nowego.

 

Aviva to najniższa półka (budżetowa) u Adrii. Zresztą sami zobaczcie co zrobili i powiedzcie co o tym myślicie.

 

https://youtu.be/UySUaYUzdXc

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna;).

 

Niby budżetowa a duża lodówka jest. Te koszyki zamiast szuflad mogą się szybko oberwać. Patent z Ikei, ciekawe jak solidny.

 

Jakby jeszcze przedni schowek otwierał się lepiej, tak, żeby nie płacić 800zl za bagażnik na dyszel to byłoby pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Aviva chyba zawsze były duże lodówki.

 

Akurat te szafki z szufladami z Ikei mi nie przeszkadzają. Pewnie będą sprzedawać bez tego, żeby było taniej.

 

Ale ciekawi mnie użyteczność szafek na górze, które są przesuwane.

 

Na plus fajna łazienka. I kilka innych fajnych rozwiązań jak uchwyty na duperele nad kuchenką czy sznury na bieliznę. Wiem, że to pierdoły ale mojej żonie się podoba :-D

 

No i widać, że Aviva odziedziczyła design po Altea, rozmiary też.

 

Bakista ma tak wielkie drzwi, że można zapomnieć o normalnym bagażniku na dyszlu :-(

 

Nie wiem jeszcze jak cenowo będzie wypadać, ale jestem w kontakcie, dealerem w PL, ale to na osobny temat zostawiam + parę pytań do Ciebie mareec pewnie też :-)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że nie zmienili zewnętrznego wyglądu, jednak większość producentów coś robi ze swoimi przyczepami a Adrie cały czas takie same

widać, żeś nie w temacie :) wygląd na przestrzeni ostatnich lat zmieniał się kilku krotnie i diametralnie. Prezentowana aviva to najniższy model, który teraz wygląda jak model wyżej z lat poprzednich, pytanie jak wyglądają plany na 2017 odnośnie modeli wyższych - a jest ich jeszcze w ofercie ze 4.

 

w 2016 najwyższe modele (głównie duże rozmiary przyczep) już wyglądały imponująco i w niczym nie przypominały Adrii z lat po roku 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może.... nie wiem..... w każdym razie wg mnie Alpina ma fajny designe i szkoda że nie robią wszystkich swoich modeli podobnie, niezależnie od tego czy jest to model niższy czy wyższy.

niestety, za fajny wygląd każą sobie płacić jak wszędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że nie zmienili zewnętrznego wyglądu, jednak większość producentów coś robi ze swoimi przyczepami a Adrie cały czas takie same

 

No właśnie przede wszystkim zmienili wygląd.

 

Tak wyglądał model 2016:

530x384-menu-caravans-aviva.png

 

Tak wygląda model 2017:

adria_aviva_472pk_profil_2016_torben_bra

 

Różnica jest kolosalna na plus. Wyglądem zbliżyli się do modelu półkę wyżej, czyli do Altea.

 

 

A czy inni producenci cokolwiek zmieniają? Ano wydaje mi się, że zupełnie nie. Poniżej kilku bezpośrednich konkurentów:

 

Weinsberg 480:

weinsberg-caraone-480-qdk-1455615_b_0f4a

 

 

 

Knaus Sport 

fotos-035.jpg

 

 

 

Dethleffs, Burnster, Sterckeman, Hobby itp wyglądają też ciągle tak samo i bardzo podobnie do Adrii.  Dopiero droższe modele zaczynają jakoś inaczej wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2017 się zbliża i każdy producent pokazuje nowe modele. Adria też. I nie byłoby w tym nic dziwnego, ale wygląda na to, że Adria chce czymś zaskoczyć i próbuje wymyślić coś nowego.

 

 

Raczej próbuje wymyślić coś jeszcze tańszego. Z zewnątrz zupełnie przyzwoita jak na budżetową serie ale środek skrajnie tandetny. Badziewne pojemniczki, szufladki czy sznureczki w bakiście to bajery za kilka zł .... Ciemny lud i tak kupi :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobają te proste rozwiązania z kubełkami, miskami, pojemnikami, itp. Ogólnie na tego typu rozwiązaniach bazujemy teraz, tylko dobranie wielkością zajęło nam nieco czasu. A dobranie stylem niemal niemożliwe. A tu jest gotowiec :ok: 

 

Do tego wygodny dostęp, łatwość przeróbek, prosta budowa... dla mnie więcej plusów niż minusów. No ale, że to budżetówka to i wizualnie też deko widać :niewiem: Niczego ta buda nie udaje, zaprojektowano budżetowo, wykonano tanio. Ciemny??? lud kupi, ja może i też  :ee: Szary też ciemny ;) Z barwy oczywiście  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adria to wiadomo taka Ikea ale ja bardzo lubię Adrie :)

a jak DMC bo ta Twoja Jacek to chyba 1250

a słyszałem że już są zdecydowanie cięższe

 

Nie tak tragicznie ciężkie. Poprzednie modele w gotowości do jazdy ważą poniżej 1100 kg. Oczywiście to wszystko kwestia danego modelu. 

 

Tutaj jeszcze nie znam żadnych danych technicznych, ale z racji mniejszej ilości elementów, braku szuflad itp to całość może być lżejsza. Okaże się.

 

A co do pojemników, ja nie mówię że mi się to podoba, chociaż żona mówi że to super :D Że bierzesz wyjmujesz pojemnik i idziesz np myć naczynia w tym :D Nie jest to takie głupie jakby się mogło wydawać. Np w bakiście podoba mi się to rozwiązanie, bo robi się naprawdę dużo miejsca, no i przede wszystkim porządek, bo tak to w bakiście mi się wszystko wala na podłodze, a powyżej jest niewykorzystana zupełnie przestrzeń.

Ciemny??? lud kupi, ja może i też  :ee: Szary też ciemny ;) Z barwy oczywiście  :]

 

Nie udaje i o to chodzi. Wg mnie całkiem dobry stosunek jakości do ceny. Nie stać mnie na jakieś Alpiny czy inne modele za 100k, tak więc rozglądam się za budżetowcem. Albo Adria albo Weinsberg, się okaże - czas pokaże :) Każda ma swoje plusy i minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie najtańsze modele mają moim zdaniem najlepszy wpolczynnik value for money. Bo jak by nie było dostajesz nową przyczepę która jest prawie taka sama jak modele drogie. Oczywiście prawie robi pewną różnicę ale przyczepa jest.

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.