Skocz do zawartości

Holownik Toyota Avensis


carminek

Rekomendowane odpowiedzi

Przy tylu konikach to naprawdę każdy podany motor przez Ciebie da bez problemu radę. Miałeś 2.0 121 km a pytasz o 2.0 152 lub 1.8 148. To trochę głupie chyba sam przyznasz. Odpowiedź nasuwa się sama

Nie znam się na tym dlatego pytam i wcale nie uważam, że niewiedza jest głupia...

Miałem diesla, a chcę benzynę i stąd moje pytania.

Wracając do tematu, bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi, bardzo mi pomogły. Pytałem wielu znajomych i każdy mówił inaczej. Moja Mazda miała 121KM w dieslu, a słyszałem, że z benzyną jest trochę inaczej, ma inne przełożenie czy jakoś tak. Nigdy nie jeździłem benzynowym autem. Powiem, że gdy wracałem w zeszłym roku z Belgii, przez Niemcy to w Schwarzwald-zie pod górę czasem redukowałem nawet do 3 biegu, a raz nawet do 2-go. Stąd moje pytania. Teraz już wiem, (dzięki Wam), aby szukać auta 2,0 150KM w manualu, a litr czy dwa w tą czy w tamtą nie ma dla mnie znaczenia, gdy wiem, że mam zapas mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że piszę post pod postem, ale wyjeżdżam za dwie godziny sprawdzać kilka aut i ewentualnie kupić, więc czas mnie goni. A powiedzcie mi, gdyby mi się trafiła Avensis II z 2009 roku 1,8 129KM w benzynie - pociągnie mi ona bez problemu moją przyczepę 900DMC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że piszę post pod postem, ale wyjeżdżam za dwie godziny sprawdzać kilka aut i ewentualnie kupić, więc czas mnie goni. A powiedzcie mi, gdyby mi się trafiła Avensis II z 2009 roku 1,8 129KM w benzynie - pociągnie mi ona bez problemu moją przyczepę 900DMC?

"pociągnie" ale nie cofaj się z modelem tylko spokojnie szukaj tego właściwego. Jeżeli na wstępie brałeś pod uwagę dwa modele to tego się trzymaj.

Pamiętaj, że autem codziennie z przyczepą nie jezdzisz ale od okazji do okazji a auto ma na co dzień również służyć więc to ile zużywa paliwa jest również ważne stąd podpowiadałem wersję bardziej oszczędną na co dzień. Wersja 1,8 /147 kM w oszczędnej jeżdzie nie przekracza 6,8 l/100km. 

 

 

Powiem, że gdy wracałem w zeszłym roku z Belgii, przez Niemcy to w Schwarzwald-zie pod górę czasem redukowałem nawet do 3 biegu, a raz nawet do 2-go. Stąd moje pytania. Teraz już wiem, (dzięki Wam), aby szukać auta 2,0 150KM w manualu, a litr czy dwa w tą czy w tamtą nie ma dla mnie znaczenia, gdy wiem, że mam zapas mocy.

Jeżeli tego sytuacja na drodze wymaga to się silnik "kreci" na większych obrotach aby było mu lżej pod wzniesienie podjechać. Tak ma być.!!!!

Jak będziesz miał za niskie obroty podjeżdżając pod wzniesienie z obciążeniem to prawdopodobieństwo, ze coś w aucie "siądzie" wzrasta podwójnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta, klamka zapadła. Znalazłem auto, umówiłem się ze sprzedającym, ruszyłem w drogę (ponad 500 km). Na godzinę przed dojazdem zadzwoniłem do sprzedającego, aby dopytać o drogę, a ten odpowiada, że auto sprzedane :(

Zmuszony byłem odpalić laptop i szukać kolejnego w okolicy gdzie przebywałem. Po 2 godzinach znalazłem, a po 7 wracałem już nim do domu. Choć szukałem kombi z hakiem to kupiłem hatchback bez. Padło na Avensis 2,0 147KM w benzynie. Dziś montują mi hak, potem przegląd i rejestracja, a jutro test i kierunek morze :) Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważny jesteś muszę przyznać. A ze sprzedającymi postępującymi w ten sposób to już nie jedna historia lecz patrząc z jego strony gdybyś Ty nie wziął tego auta to sprzedający w tym momencie straciłby kupca i został dalej z autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

elvis52 - wiem, że trochę ryzykowałem, ale musiałem tak zrobić. Szukałem auta dość długo, a Avensis-ki znikały bardzo szybko, gdy tylko ktoś je wystawiał. Hak zamontowany, jutro rejestracja i w drogę :)

 

Bartek879 - naprawdę fajne autko. Zobaczymy jak się spisze jako holownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno da radę. Nawet jak będziesz chciał w przyszłości cos większego to też pojedzie bez problemu. A tak z ciekawości jaką masz masę własną auta i jakie DMC przyczepy?

A jeszcze Ci powiem mam znajomego co Meganką 1 ciągnie kemping 1300 kg i daje radę fakt że to 1.9 dci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.