Skocz do zawartości

pożyczona przyczepa kempingowa na niemieckich tablicach - mogę jeździć po Polsce?


0konrad0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie jak w temacie. Mam możliwość pożyczenia przyczepki kempingowej od znajomego, z tym, że jest ona na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Dodatkowo nie posiada aktualnego ubezpieczenia OC. Chciałbym ubezpieczyć przyczepkę na jakiś krótki okres (jak się da) i spróbować przygody. Pytanie czy takie coś jest legalne: podróżowanie polskim samochodem z niemiecką przyczepką? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widywałem już takie zaprzęgi. Wydaje mi się że nie ma przeciwskazań poza tym brakiem OC ale ono musi byc zapłacone w "D" jak i mieć ważny przegląd.

 

A warto miec umowę użyczenia/pozwolenia użytkowania na terenie PL lub UE lub EOG czy gdzie tam chcesz pojeździć.

 

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jeździłem - miałem kupione polskie OC w PZU i nie miałem problemu. Tylko w tym wypadku pytanie jak dotrzesz z D bez ubezpieczenia do PL

Popieram Strusia - umowa użyczenia lub upoważnienie od właściciela bardzo wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi a z transportem z D nie będzie problemu, gdyż przyczepka fizycznie znajduje się na terenie PL :-)

zastanawiam się tylko czy aby na pewno wystarczy ubezpieczenie OC wykupione w PL, gdyż podobnie sytuacja się ma ze sprowadzanymi pojazdami. Ubezpieczalnie sprzedadzą Ci ubezpieczenie OC przed zarejestrowaniem pojazdu w WK z tym, że z tego co się orientuję takie ubezpieczenie nie będzie "działało", o czym polskie ubezpieczalnie nie informują kiedy biorą od Ciebie pieniądze. Taka Polska kraj ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie kupione w PL - musi byś respektowane - na razie jesteśmy jeszcze w EU. Wiele zestawów montowałem i nigdy nie miałem problemu z zarejestrowaniem pojazdów na numerach unijnych w PL przed WK. Ubezpieczenie nie działa z powody baku ważnego dowodu - u Ciebie przyczepa jest cały czas zarejestrowana w D - posiadasz Brif?

Struś - Srebro dzisiaj stało się wspomnieniem :) ale zestaw mógłby być ciekawy -  miałem tak Auto na RU - Przyczepa na FR (laweta z autem CH) - prowadzi PL :).

Edytowane przez rafal.wosik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz artykuł Możesz tak zwaną umowa krótko terminową. Tylko czy jest odpuszczena do ruchu ( tablicę, DR brif w tym przypadku i ważny przegląd.) Przeglądu raczej niema jak przyczepa w Polsce. Pytanie czy jak została kupiona czy Niemiec jej nie wymeldowal.

 

 

Art. 27. 1. Umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych na czas krótszy niż 12 miesięcy, zwaną dalej "umową ubezpieczenia krótkoterminowego", można zawrzeć, jeżeli pojazd mechaniczny jest:

1) zarejestrowany na stałe, w przypadkach określonych w ust. 2;

2) zarejestrowany czasowo;

3) zarejestrowany za granicą;

4) pojazdem wolnobieżnym określonym w art. 2 pkt 10 lit. b;

5) pojazdem historycznym.

2. Umowę ubezpieczenia krótkoterminowego na czas nie krótszy niż 30 dni, w odniesieniu do pojazdów mechanicznych zarejestrowanych na stałe, może zawrzeć podmiot prowadzący działalność gospodarczą polegającą na pośredniczeniu w kupnie i sprzedaży pojazdów mechanicznych w zakresie pojazdów przeznaczonych do kupna lub sprzedaży lub polegającą na kupnie i sprzedaży pojazdów mechanicznych.

3. Umowę ubezpieczenia krótkoterminowego, w odniesieniu do pojazdów mechanicznych zarejestrowanych czasowo, zawiera się na czas nie krótszy niż okres tej rejestracji, określony w decyzji starosty właściwego ze względu na miejsce zamieszkania właściciela pojazdu mechanicznego, nie krótszy jednak niż 30 dni.

4. Umowę ubezpieczenia krótkoterminowego, w odniesieniu do pojazdów wolnobieżnych określonych w art. 2 pkt 10 lit. b, można zawrzeć na czas nie krótszy niż 3 miesiące.

5. Umowę ubezpieczenia krótkoterminowego, w odniesieniu do pojazdów historycznych, można zawrzeć na czas nie krótszy niż 30 dni.

6. Umowę ubezpieczenia granicznego zawiera się na granicy w przypadku określonym w art. 29 ust. 1 pkt 3 na okres 30 dni, a w przypadku rozwiązania się tej umowy lub wygaśnięcia okresu ważności Zielonej Karty podczas pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, umowę ubezpieczenia granicznego zawiera się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na okres co najmniej 30 dni.

 

 

wysłane przy użyciu smartfona.

 

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy takie coś jest legalne: podróżowanie polskim samochodem z niemiecką przyczepką?

Jeżeli przyczepa ma przegląd, ubezpieczenie i papiery to możesz jeździć w dowolnej konfiguracji z dowolnymi rejestracjami, sprawdzone wielokrotnie na kamperze, przyczepie, lawecie i samochodzie

 

wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STOP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie może być zarejestrowana i nieubezpieczona. !!!!!!!!!!!!!!!

Może być ubezpieczona i niezarejestrowana ale NIGDY odwrotnie!!!!!!

Brak ubezpieczenia na zarejestrowanym pojeździe skutkuje załogą "G" przed domem - w wyniku unieważnionej "deckungskarty"

Zadzwoń do Zulassungstelle i zapytaj? Jeżeli kolega nie wyrejestrował to  :miga: licznik stuka bo i tak musi zapłacić.

Może dlatego stoi w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.