Skocz do zawartości

Ciepłe Kraje i Praca Zdalna


Adek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na imię Adrian, od jakiegoś czasu zastanawiam się kupic campera i wyjechac gdzies gdzie jest ciepło i tanio, najlepiej tez żeby można było zaparkować za free albo na dziko :), no i tu zapada pytanie, gdzie jechac ? . Mam zamiar na początek kupic Forda Transita ( ok 30tys ), prace mam zdalną, zarobki ok (2000tys miesięcznie), pracuje tylko kilka godzinek dziennie wiec będzie czas na relax. Wyjazd planuje na dłuższy okres czasu:) Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zazdraszczam dochodu za kilka godzin pracy dziennie... 2000tyś miesięcznie (=2 000 000) to chyba stać cię na jakiś lepszy sprzęt. Przynajmniej na opłaty za postój ;) 

Tylko patrzeć jak zrobisz przetasowanie w czołówce listy 100 najbogatszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co zakładasz nowy temat? w jednym już fantazjowałeś....

 

"Mam około 15 tysięcy funtów, myślałem kupić kampera tu w Anglii, ale stwierdziłem ze będzie to dosyć duży problem z podróżą po Europie ( kierownica po drugiej stronie ), i druga sprawa to drogie ubezpieczenie. I bardzo ciekawi mnie jak jest z pracą w różnych zakątkach Europy, może byc trochę problem ze względu na panujący kryzys. 

Wiem ze to jest głęboka woda, ale dlatego jestem tutaj na forum zeby się poradzić i dowiedzieć, i dziękuję wam ze macie ochotę rozmawiać że mną na ten temat "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, miało być 2 tys złotych, przepraszam :)

BartoszK, czemu fantazjowałem? Nadszedł czas i chce osiągnąć swój cel, dalej jestem w Uk, ale mam prace part Time, srednio £500 miesięcznie , i jest to praca zdalna, wiec czemu ma się nie udać ?? Może tu w Uk £500 to jest malo, ale w Polsce można juz cos zrobić . Dzieki, P.S. , przy zarobkach miało być 2 tys złotych, przepraszam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś mieszka w UK i zarabia 500 funtów, to jest zwykłym nierobem. Przy minimalnej płacy oznacza że pracujesz 2,5h dziennie z wolnymi sobotami i niedzielami. Więc nie mów o pracy zdalnej, tylko napisz: "Jestem obibokiem, nie chcę mi się normalnie pracować, a że muszę coś zjeść, to kilka godzin w miesiącu udaje że pracuje, nie stać mnie na mieszkanie, chcę gdzieś koczować".

Albania, gdzieś w górach przypasuje. Ale czy będzie net, to nie wiem. 

 

Kurka, jak ja gardzę takimi nierobami. Mam nadzieję że nie próbujesz żyć na koszt jakiegokolwiek państwa i jego obywateli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cathay, obecnie zapierniczam na kuchni po 10 godz dziennie, 5 dni w tygodniu, mam prace zdalną dodatkową gdzie mam z tego £500 miesięcznie, oszczędności są oszczędnościami, ale chce zyc tylko z pracy zdalnej, w Polsce na £500 trzeba robic miesiąc , tu mam to za kilka godzinek , wiec nie jest zle, chce zrezygnowac ze stalej pracy i wyjechac gdzies gdzie jest cieplo, moze sie uda, dlatego pojawił się pomysl kampera, bo lepiej mieszkać gdzies gdzie jest ciepło niż w deszczowej Anglii, co do nierobów, nigdy nie Bralem żadnych benefitów, i od 3 lat zapierniczam od rana do nocy żeby cos z tego miec, pozdrawiam

Druga sprawa, co do Internetu to mysle nad tooway ( Internet satelitarny ) , praca zdalna polega na kontakcie z klientami biznesowymi ( jako pośrednik ), mam placone od zlecenia, wiec jeżeli chciałbym mógłbym pracować również na Full Time i tez miec z tego fajne pieniadze, ale powiem tak, na part Time jest dla mnie wystarczająco żeby miec £500 ( co na polskie daje ok 2000, czasem więcej czasem mniej ) Full Time byłby męczący, dlatego tez pracuje na kuchni :) bo to lubię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam więc za zły osąd. Jednak w pierwszym poście napisałeś co napisałeś więc można było wnioskować że opierasz się tylko na pracy za 500 funciaków. 

 

Ale z 2000 zł, trudno będzie przeżyć w zachodniej Europie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem cie, nie ma problemu, ogólnie chodzilo o to ze głównym dochodem będzie to średnio £500, jezeli trzeba będzie to będę pracowal troszkę więcej :) , myślałem tez o wyjeździe do Rumunii albo Czarnogóry, żeby tam zaparkować na dłuższy czas :) ,

Wiem ze jest to troche szalone , może i troche malo odpowiedzialne, ale nic mnie tu nie trzyma, nie mam tu rodziny, ani przyjaciół, są tylko znajomi , a wiecie jak to jest na obczyźnie, nie można zbytnio ufać, juz nie raz się przejechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa, co do Internetu to mysle nad tooway ( Internet satelitarny ) 

 

Jako instalator tej i innych usług odradzam pod twoje potrzeby... 

 

1-ograniczony do siatki i wiazki - jesli dziala w PL to nie bedzie dzialal np w Cz czy Cro i odwrotnie

2-ciezki zestaw montazowy (45-50kg) i bardzo duza precyzja w ustawianiu - na kamprze nie zamontujesz

3-ping - odpada RDCP, SQL i inne

4-limity - no limit drogi i nie efektywny

5-zasilanie 48V DC

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem cie, nie ma problemu, ogólnie chodzilo o to ze głównym dochodem będzie to średnio £500, jezeli trzeba będzie to będę pracowal troszkę więcej :) , myślałem tez o wyjeździe do Rumunii albo Czarnogóry, żeby tam zaparkować na dłuższy czas :) , Wiem ze jest to troche szalone , może i troche malo odpowiedzialne, ale nic mnie tu nie trzyma, nie mam tu rodziny, ani przyjaciół, są tylko znajomi , a wiecie jak to jest na obczyźnie, nie można zbytnio ufać, juz nie raz się przejechałem.

ale po co uzewnętrzniasz się z tą kasą, spożytkuj wg Twojego własnego widzimisię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.