Skocz do zawartości

Przelewanie gazu z butli 11l do 5l


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

muszę dodać.

jadę do serwisuok 20km.[Oborniki Sląskie] tam gostek napełnia z dużej butli [000lit.?] sprawdza szczelność, podkładki [uszczelki] stan ogólny, legalizację.

jeśli coś nie tak, pyta - wymiana na sprawną inną czy ta sama do remontu.

ja podejmuję decyzję, płacę i mam wszystko ok.dostaję różne detale jeśli coś chcę, np lampę, kuchenkę, przewód, uszczelki itp.płacąc za towar pewny.

No to jesteś szczęśliwcem że masz gdzie.

Inni niestety mają problem.

Napełnianie butli turystycznych "domowym sposobem" było, jest i będzie. I nie czarujmy się że to się zmieni.

I lepiej niech to odbywa się w sposób właściwy bo już wydziałem efekt jak wydawało by się fachowiec który prowadzi sprzedaż butli przelewal gaz z butli do butli w pomieszczeniu zamkniętym i zachciało się mu papierosa przypalić.

Jak to per....neło to byłem od tego miejsca jakieś 400 m to samochód podskoczył, w promieniu 250 m niebyło szyb w oknach a gruz poleciał na ponad 100 m.

Dlatego jak coś się robi to robić to z głową i rozwagą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napełniałem ostatni małą 3kg butlę w legalnym punkcie napełniania butli .Wszystko odbyło się tak samo jak opisał Bjoe. Pracownik punktu napełniania przelał gaz z dużej butli 11 kg (ustawionej odwrotnie na pewnej wysokości ) do małej dokładnie w sposób jaki jest opisany .nie było żadnego ważenia ,po prostu jak pojawiła się mgiełka to zakręcił nakrętkę ,sprawdził tylko legalizację przed napełnianiem .na szczęście u mnie była .Ja czy butla nie jest przepełniona musiałem sam zważyć w domu.

Wiadomo że butli małych na wymianę nie dostanie we wszystkich rejonach kraju więc trzeba sobie jakoś radzić. Jeżeli już ktoś decyduje się na przelewanie to niech pomyśli o swoim i naszym wspólnym bezpieczeństwie . Przecież wszyscy przebywamy na campingach jeden koło drugiego. Chodzi mi o to że jeżeli już przelewamy to sprawdzić czy nasza butla ma ważną legalizację i czy po napełnieniu nie przekracza ciężaru wybitego na butli. Jeżeli przekracza to można w domu przed wyjazdem włączyć lodówkę lub ogrzewanie żeby część gazu się zużyła .A nie jechać z przepełnioną butlą i wystawiać ją na campingu na działanie słońca .W sprawach gazu jestem laikiem ale myślę że dla naszego wspólnego dobra trzeba przynajmniej mieć butlę zalegalizowaną i nie przepełnioną. A samo przelewanie –no cóż dopóki nie będą dostępne małe butle wszędzie tak jak 11kg to żadne przepisy ani straszenie tego nie zmienią .To już taka nasza polska rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu ktoś napisze, że się czepiam, ale to jest nielegalne, więc dlaczego admin tylko wytłuścił? dlaczego komentarze w stylu "to nasza polska rzeczywistość"? dlaczego jak nam przepis nie pasuje to go łamiemy i mamy zawsze usprawiedliwienie?

ja nawet na zapyziałej kaszubskiej wsi widziałem butle 3kg na wymianę więc może Panom łatwiej powiedzieć, że nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego admin tylko wytłuścił?

Bo zadaniem forum jest uświadamiać i informować. Wątek ten uświadamia wszystkim czytającym że wiele stacji gazowych napełnia butle turystyczne nielegalnie!!!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wszystkich kolegów. dlatego pisałem że ja to robie w serwisie. a myśle że we wszystkich dużych miastach są pełne serwisy.tak jest we Wrocławiu a podpisuję się pod tym bo butle napełniam tylko w serwisie i od kilkudziesięciu lat.nie igram z ogniem.

chyba że na biwaku :niewiem::swieca::swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie wątek ten uświadamia, że przelewanie jest zabronione, ale wielu z nas to robi i będzie robić to tak czy siak. i to nie oni są temu winni tylko nasz kraj.

a admin nie da nawet ostrzeżenia autorom postów informującym jak łamać przepisy

a butle 11kg są wszędzie dostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Affa imo dawanie ostrzeżeń za przyznanie się do złamania prawa to zamordyzm :niewiem: bo:

- musiał bym ukarać osoby które przyznały się do jazdy z prędkością większa niż dozwolona

- musiał bym ukarać osoby które przyznały się że z przyczepą na stacje kontroli pojazdów jechali bez ważnego przeglądu

- musiał bym ukarać osoby które przyznały się że na przegląd przyczepy jeżdżą "bez przyczepy"

- musiał bym siadać do czytania forum z kodeksem drogowym, dziennikami ustaw itp.

 

Affa nie wiem robisz taką nagonkę, a może wytłumaczysz kolegą na spokojnie czym grozi złe napełnienie butli gazowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii porady jak łamać prawo tolerujesz i tyle

Toleruje nie porady jak łamać tylko uświadamianie userów o łamaniu prawa. Zawsze masz jeszcze drugiego admina i moderatora. Oni może stwierdzą że Twój protest ma sens i wywalą wątek. Ja mam swoje zdanie, które jest odmienne od Twojego i tego będę się trzymał.

 

no bo sam przyznajesz, że napełnianie własnoręczne butli czy na stacji lpg jest nielegalne

Przyznaje i nic nie ukrywam. Mogę to jeszcze raz napisać. Przelewanie gazu na własną rękę lub na nie przystosowanych do tego stacjach jest nielegalne.

 

nagonką jest, że zwracam na to uwagę?

Affa wypowiedziałem się w tym wątku dużo wczęsniej przed Tobą co myślę o całej tej sprawie i przedstawiłem swoje stanowisko. Nie spodobało Ci się to, to w takim wypadku albo piszesz do drugiego admina i moderatora że nie powinno tak być, albo zgłaszasz swoje wątpliwości w kąciku porządkowym.

 

Jeszcze raz zaproponuje żebyś uświadomił kolegów czym grozi złe napełnienie butli gazowej, w jakich okolicznościach może nastąpić i co musi zaistnieć żeby źle napełniona butla stanowiła zagrożenie. W ten sposób zrobisz więcej dobrego :niewiem:.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu ktoś napisze, że się czepiam, ale to jest nielegalne, więc dlaczego admin tylko wytłuścił? dlaczego komentarze w stylu "to nasza polska rzeczywistość"? dlaczego jak nam przepis nie pasuje to go łamiemy i mamy zawsze usprawiedliwienie?
wg mnie wątek ten uświadamia, że przelewanie jest zabronione, ale wielu z nas to robi i będzie robić to tak czy siak. i to nie oni są temu winni tylko nasz kraj.

a admin nie da nawet ostrzeżenia autorom postów informującym jak łamać przepisy

a butle 11kg są wszędzie dostępne

Affa masz rację ale co z tego ?.Można to wszystko usunąć z forum ,można dać ostrzeżenia ,można się bić w piersi że to nie państwo tylko my jesteśmy winni ale nic to nie zmieni ..Pisząc o polskiej rzeczywistości mam na myśli stan jaki jest na chwilę obecną. To że ludzie przelewają gaz bo nie mają dostępu do napełnionych butli nie jest naszą rzeczywistością ? .(przecież ja nie oceniam tylko piszę jaki jest stan faktyczny) Może akurat nie byłeś w takich rejonach w których butli małych nie uświadczysz a duża 11 kg się nie mieści do wielu przyczep .Ja wiem że takie rejony są bo byłem .Wiele osób przyznaje się do przelewania w prywatnych rozmowach i tutaj na forum . sam tego nie robię ale wydaje mi się że lepiej ostrzec tych co przelewają że jak przepełnią to może na słońcu rozsadzić butlę , że to samo może się stać jak butla nie ma legalizacji a nie tylko pisać ze to nielegalne i zamykać temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie uważam, że admin powinien napisać już po zapytaniu, że przelewanie jest nielegalne, ale uświadamianie ważniejsze :niewiem:

nie wiem co i komu uświadamiać, skoro i tak jak pisze leszek są rejony w których się to robi i robić będzie, ale instrukcje jak to robić żeby było bezpiecznie??? dam temu spokój, ale czy to forum ma jakiś regulamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie uważam, że admin powinien napisać już po zapytaniu, że przelewanie jest nielegalne, ale uświadamianie ważniejsze :niewiem:

Jak byś raczył zauważyć w temacie tego wątku jest taka informacja dodana przez administrację...

 

ale czy to forum ma jakiś regulamin?

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=623

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dobry. Skoro ktos sie uprze i sam napelni to dzieki temu tematowi zrobi to w mozliwie najlepszy sposob bo bedzie chociaz wiedzial co jak odkrecac/zakrecac.

 

Moja butla jest stara czerwona 2kg ktos wie ile kosztuje legalizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.