Skocz do zawartości

Przelewanie gazu z butli 11l do 5l


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno pytanie w temacie:

- czy jest gdzieś w Internecie dostępny spis miejsc gdzie LEGALNIE można wymienić, bądź napełnić butle do 5 kg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeszcze jedno pytanie w temacie:

- czy jest gdzieś w Internecie dostępny spis miejsc gdzie LEGALNIE można wymienić, bądź napełnić butle do 5 kg ?

 

U mnie w Szczecinie jest http://www.intergas.com.pl/pl/str4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie w temacie:

- czy jest gdzieś w Internecie dostępny spis miejsc gdzie LEGALNIE można wymienić, bądź napełnić butle do 5 kg ?

 

myślę, że takie informacje możesz znależć na tej stronie; http://www.infogaz.pl

 

a tak z innej "parafii", są stacje, które oficjalnie nie napełniają butli gazowych, żadnych! ale jak zjawi się klient tzw "swój" to bez problemu napełni każda butlę od tej najmnieszej do najwiekszej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że takie informacje możesz znależć na tej stronie; http://www.infogaz.pl

Niestety pod hasłem rozlewnia, rozlewnie, butle turystyczne i innymi które wpadły mi jeszcze do głowy nic nie znalazłem.

 

a tak z innej "parafii", są stacje, które oficjalnie nie napełniają butli gazowych, żadnych! ale jak zjawi się klient tzw "swój" to bez problemu napełni każda butlę od tej najmnieszej do najwiekszej

Ja ostatnio na jednaj stacji LPG widziałem wywieszkę "Stacja nie napełnia butli gazem z dystrybutora". Idąc dalej możemy domyślić się że napełniają butlę mniejsze za pomocą butli większych. W sumie to jak by nie patrzeć zawsze to i tak bezpieczniej, ponieważ dystrybutorem zawsze można wcisnąć większa ilość gazu do butli niż przelewając gaz z butli do butli bez pomocy pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz ewntualnie tez tutaj, moze cos znajdziesz:

 

http://www.autocentrum.pl

 

 

do tego co pisałem wczesniej o stacjach "gazowych" dodam jeszcze, ze sa takie stacje, że w przypadku gdy nie masz aktualnej legalizacji na butlę za niewielką dodatkową opłata wymienisz sobie butlę na aktualizowaną :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego co pisałem wczesniej o stacjach "gazowych" dodam jeszcze, ze sa takie stacje, że w przypadku gdy nie masz aktualnej legalizacji na butlę za niewielką dodatkową opłata wymienisz sobie butlę na aktualizowaną

Czekaj rozwiń :-]. Stacje te nielegalnie napełniają butlę, ale jak dasz im kilka groszy to wymienisz swoją butlę na taką legalizowaną? Czy napełnią butlę która nie ma legalizacji? Oczywiście pytam ze zwykłej ciekawości i nie mam zamiaru łamać prawa :niewiem:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji oświećcie mnie: ta butla 5kg to taka najpopularniejsza butla gazowa jest dla karawaningowców?

Ciężko powiedzieć która jest najpopularniejsza. W użyciu mam jedną 2 kg i jedną 3kg. W kufrze N126N mieści się spokojnie 5kg i mieści się ona wszędzie tam gdzie nie wciśniemy 11kg. Więc pewnie 5 kg powinna być najpopularniejsza zaraz po 11kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego co pisałem wczesniej o stacjach "gazowych" dodam jeszcze, ze sa takie stacje, że w przypadku gdy nie masz aktualnej legalizacji na butlę za niewielką dodatkową opłata wymienisz sobie butlę na aktualizowaną

Czekaj rozwiń :-]. Stacje te nielegalnie napełniają butlę, ale jak dasz im kilka groszy to wymienisz swoją butlę na taką legalizowaną? Czy napełnią butlę która nie ma legalizacji? Oczywiście pytam ze zwykłej ciekawości i nie mam zamiaru łamać prawa :niewiem:.

 

tak, tak,tak - wymienią Ci butle bez legalizacji na taka z legalizacja ( za kilka złotych ) a potem tę legalizowana napełnia Ci gazem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak,tak - wymienią Ci butle bez legalizacji na taka z legalizacja ( za kilka złotych ) a potem tę legalizowana napełnia Ci gazem :]

:niewiem::]:? no przynajmniej całkowicie nie lecą "po bandzie" :?, dbają o bezpieczeństwo swoich klientów :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.