Skocz do zawartości

Przelewanie gazu z butli 11l do 5l


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ale instrukcje jak to robić żeby było bezpiecznie???

sam sie nad tym zastanawiam ,chyba affa masz rację może to wszystko powinno być tak w tym wątku poprzerabiane żeby na pierwszym planie były zagrożenia a nie szczegółowy opis jak przelewać gaz. No bo jak ktoś to wyczyta i spróbuje i ....... i potem powie że tak na forum pisało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie w regulaminie nie zabroniono umieszczać treści niezgodnych z prawem

O to chodzi a wywalanie wątku było by jak leczenie choroby poprzez zabicie pacjenta :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jak ktoś to wyczyta i spróbuje i ....... i potem powie że tak na forum pisało ?

Panowie sama jazda z przyczepą o której możemy przeczytać na forum :niewiem: może prowadzić do nieszczęścia... I co też nam powie że na forum było napisane...

W temacie widnieje napis że jest to nielegalne. W pierwszej odpowiedzi, pierwsze ze słów głoszą "że nie powinno sie tego robić". Nie da się tego nie zauważyć.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sie tu porobilo !!!

Forum Romanum z tego co wiem ,to znaczy radzic? wymieniac doswiadczenia i poglady.

Jeszcze nie napelnialem zadnej butli i na temat gazu chcialem sie tu poradzic !

Nie wiem czy przelewanie paliwa z pojemnika do pojemnika jest zabronione ?

1.Pytanie zadalem dlatego .bo nie wiedzialem czy to jest bezpieczne !!!

2. Czasami zostanie w butli 5l okolo 2l i moze to byc za malo na nastepny wyjazd, dlatego z powodow technicznych zadalem to pytanie.

3.Sa na stacjach BP butle 5 i 11l wykonane z tworzywa ale jest problem z ich napelnianiem (za mala siec handlowa ktora to wykonuje).

Mnie osobiscie interesowalo to, zeby do jazdego wyjazdu miec butle pelna.

Niegospodarnacia bylo by oddawac 1/3 gazu (bo ta ilosc to moze byc za malo) po to by miec komfort psychiczny.

Kto pyta mniej bladzi !!!

Z powazaniem Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a wie ktoś ile lat taki gaz może być w butli takiej czerwonej, małej ?

Bo ja mam w garażu taką, ale stoi nie używana z 15 lat, no może więcej, nie jest pełna na pewno, bo kiedyś jak miałem inne przyczepy i raz w tej co teraz mam użyłem.

To dobry taki gaz jest jeszcze, czy się " zważył " jakoś czy coś ?

 

Może powinienem wystąpić w jakimś programie pirotechnicznym ?

Ps.Zaznaczam, że to jest gaz jeszcze z ZSRR, prawdziwy gaz, nie to co teraz...

 

Jacek. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy nie zdawałem sobie sprawy że jeżeli przelewałem sobie gaz z butli do butli na moim prywatnym terenie i dla własnych prywatnych celów to jest łamanie prawa.

Jeżeli tak jest to może ktoś mnie oświeci i poda konkretny przepis który o tym mówi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy nie zdawałem sobie sprawy że jeżeli przelewałem sobie gaz z butli do butli na moim prywatnym terenie i dla własnych prywatnych celów to jest łamanie prawa.

Jeżeli tak jest to może ktoś mnie oświeci i poda konkretny przepis który o tym mówi

Szukałem w internecie i znalazłem takie coś w przepisach przeciwpożarowych

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Czynności zabronione z uwagi na zagrożenie pożarowe:

1 .....

2.....

15) napełnianie gazem płynnym butli na stacjach paliw, stacjach gazu płynnego i w innych obiektach nieprzeznaczonych do tego celu oraz nieumieszczenie na stacji na odmierzaczu gazu płynnego informacji o nienapełnianiu butli.

---------------------------------------------------------------------------------------

Myślę że tu chodzi o te inne obiekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy nie zdawałem sobie sprawy że jeżeli przelewałem sobie gaz z butli do butli na moim prywatnym terenie i dla własnych prywatnych celów to jest łamanie prawa.

Jeżeli tak jest to może ktoś mnie oświeci i poda konkretny przepis który o tym mówi

 

┬ž 15 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 6 września 1999 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy magazynowaniu, napełnianiu i rozprowadzaniu gazów płynnych (Dz. U. Nr 75 poz. 846 z dnia 17 września 1999 r.). Został on zmieniony dla jasności Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 lutego 2004 r. (Dz.U. 2004 nr 43 poz. 395).

Przepis ten znalazł również wyraz w innych rozporządzeniach np. dotyczących przepisów p-poż. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na spotkaniu przy grillu z przyjaciółmi. Poruszony został temat przelania gazu do małej butli. Jeden z kolegów wspomniał o tym że jest to nielegalne. Pomyślałem sobie, że przesadza skoro drugi tak zrobił i to działa to czemu nie...

Dopiero dzisiaj przeczytałem temat na forum i mogę powiedzieć ,że dzięki jego złożoności stanowczo stwierdzam, że przelewania gazu się nie podejmę.

Gdyby temat został skasowany w dalszym ciągu nie miał bym zdania w tej sprawie lub sądził ,że kolega przesadza. :hop1::hop1::hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym, że sam proces przelewania gazu jest bardzo prosty i nie wymaga praktycznie żadnych nakładów. Stąd nielegalne przelewanie zawsze będzie tańsze niż przelewanie zgodnie z zasadami bezpieczeństwa przez firmy posiadające do tego wiedzę i oprzyrządowanie.

Tylko skuteczne ściganie nielegalnego przelewania może uczynić ten rynek atrakcyjny dla mniejszych firm i powstanie wielu punktów rozlewania gazu. Niestety jest społeczne przyzwolenie na nielegalne (czytaj niebezpieczne!) przelewanie gazu i jedynie największe koncerny mogą sobie pozwolić na rentowne napełnianie butli. Ale to są rozlewnie działające na skalę masową, gdzie koszty instalacji zwracają się dość szybko.

Rynek butli turystycznych w Polsce nie jest poza tym aż tak rozwinięty jak w innych krajach o bogatszej tradycji karawaningu i kempingu, co dodatkowo zmniejsza atrakcyjność inwestowania w tą dziedzinę gospodarki.

Pocieszyć się można, że i tak w ciągu ostatnich lat liczba nielegalnych punktów napełniania zmniejszył się drastycznie (kiedyś można było napełnić butlę na każdej stacji LPG) i powoli świadomość ludzi wzrośnie na tyle, że problem sam się rozwiąże, podobnie jak to, że obecnie zwykle jest papier toaletowy i mydło w toaletach, alkohol kupuje się w sklepie, a nie na bazarze (jeszcze nie wszędzie!), sztućce nie są przywiązywane łańcuchami do stołów, a wodę pije się z jednorazowych kubków etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.