Skocz do zawartości

Przelewanie gazu z butli 11l do 5l


Rekomendowane odpowiedzi

Jak przelałeś do aluminiowej? Podjechałem do punktu napełniania z kompozytową. Podłączyli się przez szybkozłączkę (tego camperfita co potzrebny jest do kompozytowych i aluminiowych z bp) i dupa nie da się napełnić :( nie poradzili sobie. Wygląda jakby ten zawór działał w jedną stronę.

 

alu , kompozytu nie próbowałem napełniać (jeszcze)

 

ale nie sądzę, żeby nie dało sie nalać do kompozytu normalną metodą , 

 

Ale napisałeś Propan-Butan w stosunku do tlenu... :)

Może do acetylenu?

 

tlenu - bardzo fajny gaz , nie tylko wymaga sterylnej czystości i braku zanieczyszczeń i tłuszczu to jeszcze pomaga w spaleniu się wszystkiego dookoła a 

acetylen nie jest taki zły , owszem jest palny ale nie ekstremalnie niebezpieczny 

 

ktoś pisał o cofaniu sie płomienia przy spawaniu gazowym - to nie acetylen wybuchał a właśnie tlen , do zapłonu potrzeba tlenu a ten można spotkać w powietrzu albo w butli , skąd niby miałby sie znaleźć w butli z acetylenem ???? , podobnie jak benzyna - jest niepalna , dopiero jak odparuje i zrobi się mieszanka z powietrzem (tlenem) to ładnie się pali i wybucha 

 

a wracając do PB - przy przelewaniu, podłączaniu i odłączaniu węży jest go tak mało że szansa na zapalenie czy wybuch jest pomijalna , to że "czuć gaz" w powietrzu to kwestia nawaniacza dodawanego do gazu właśnie żeby łatwo można wykryć nieszczelności przy minimalnym stężeniu , zauważ, że czysty propan już tak nie śmierdzi - nie jest aromatyzowany 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A jak to jest z tymi gazami?,W rozmowie z fachowcem od rozlewu gazu uswiadamiał mnie ze propan-butan jest tz mixem to coś takiego jak wyrob czekoladowo podobny,-ponoc tylko nasz kraj ma taką mieszankę bo reszta europy pali czysty propan ile w tym prawdy sam juz nie wiem-i komu tu wierzyc?,,ja osobiscie uzywam tylko propanu i bardzo to sobie chwalę gdyz nie smierdzi i nie kopci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem dzisiaj z Betagaz z Czechowic - Dziedzic ( wcześniej podałem że to Goczałkowice)

 

Wymieniają i napełniają butle turystyczne 2,3 i 5 kg, załatwiają legalizacje ,

 

11 kg z propan-butanem i propanem mają w ciągłej sprzedaży

 

Obiecali w ciągu kilku dni przygotować ofertę dla forumowiczów , wtedy samo pojawią się na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów

 

  Hmmm myślę ,że jestem wstanie pomóc wszystkim ,którzy maja problem. Otóż na trasie Katowice-Bielsko-Biała przy DK1 ( Ligocka 50 ) możecie Panowie ,spokojnie wymienić wszystkie pojemności butli turystycznych.Na ten czas oczywiście mamy w większości  pojemności 2 k i 3 kg , ale co się nie robi dla klubowiczów- zwiększymy zapotrzebowanie i w pełni zaoferuje również 5 kg.Jako właściciel firmy nie mam co prawda  kampera etc. , ale należę do klubu motocyklowego ( prawie to samo :] )

ale .....wracając do napełniania - niebezpieczne i nie wolno !Brak legalizacji - katastrofa ....wszystkie butle czerwoniutkie wyrzucamy do "kosza" - kłania się bezpieczeństwo ...

Proszę zaoszczędzić czas ( zająć się swoja pasją :] , zapraszam wszystkich zainteresowanych wwww.betagaz.pl

W butli turystycznej może być propan - butan jak i sam propan.Butla napełniana w rozlewni z plombą,

Jako klubowicz i właściciel przedsiębiorstwa dam bardzo dobra cenę.

Życzę miłego weekendu jak i nadchodzącego zlotu.

Pozdrawiam gorąco Izabela Praska

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem dzisiaj z Betagaz z Czechowic - Dziedzic ( wcześniej podałem że to Goczałkowice)

 

Wymieniają i napełniają butle turystyczne 2,3 i 5 kg, załatwiają legalizacje ,

 

11 kg z propan-butanem i propanem mają w ciągłej sprzedaży

 

Obiecali w ciągu kilku dni przygotować ofertę dla forumowiczów , wtedy samo pojawią się na forum.

Dziękuję za miłą rozmowę.Życzę miłego weekendu i do zobaczenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pozdrawiam gorąco Izabela Praska

 

witam 

 

w jakich godzinach jesteście otwarci , bo wpadł mi do głowy fajny pomysł dla was - może dało by radę zrobić wymiane butli na zamówienie - dzwonię wcześniej , umawiam sie i po drodze wymieniam 

 

jesteście na dosyć popularnym szalu na południe europy i myślę, że mogło by to zadziałać 

szczególnie, że jest jeszcze kamperteam i niewiadówki więc ludzi pewnie kilku chętnych by było 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopałem stary temat żeby się dowiedzieć na ile odkręcać zawór (ten otwierany kluczem), a tu znów wymiana doświadczeń na temat bezpieczeństwa ;) na ile odkręcać ten zaworek? Tyle tylko żeby było słychać że syczy czy mocniej? Z butli 11kg "wysyczałem" 1kg to chyba dużo? Czy tak ma być?

 

Pozdrawiam. Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopałem stary temat żeby się dowiedzieć na ile odkręcać zawór (ten otwierany kluczem), a tu znów wymiana doświadczeń na temat bezpieczeństwa ;) na ile odkręcać ten zaworek? Tyle tylko żeby było słychać że syczy czy mocniej? Z butli 11kg "wysyczałem" 1kg to chyba dużo? Czy tak ma być?

 

Pozdrawiam. Kamil

 

ze dwa obroty wystarczą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów

 

  Hmmm myślę ,że jestem wstanie pomóc wszystkim ,którzy maja problem. Otóż na trasie Katowice-Bielsko-Biała przy DK1 ( Ligocka 50 ) możecie Panowie ,spokojnie wymienić wszystkie pojemności butli turystycznych.Na ten czas oczywiście mamy w większości  pojemności 2 k i 3 kg , ale co się nie robi dla klubowiczów- zwiększymy zapotrzebowanie i w pełni zaoferuje również 5 kg.Jako właściciel firmy nie mam co prawda  kampera etc. , ale należę do klubu motocyklowego ( prawie to samo :] )

ale .....wracając do napełniania - niebezpieczne i nie wolno !Brak legalizacji - katastrofa ....wszystkie butle czerwoniutkie wyrzucamy do "kosza" - kłania się bezpieczeństwo ...

Proszę zaoszczędzić czas ( zająć się swoja pasją :] , zapraszam wszystkich zainteresowanych wwww.betagaz.pl

W butli turystycznej może być propan - butan jak i sam propan.Butla napełniana w rozlewni z plombą,

Jako klubowicz i właściciel przedsiębiorstwa dam bardzo dobra cenę.

Życzę miłego weekendu jak i nadchodzącego zlotu.

Pozdrawiam gorąco Izabela Praska

Witam,

Fajnie, że się odezwała się firma, która zajmuję się m.in. napełnianiem butli 2-5kg oraz ich legalizacją. Forumowicze są to ludzie, którzy mają zawsze dodatkowe pytania. Tak więc kilka z nich.

1. Czy butla czerwona z automatu zostaje zezłomowana i jej przemalowanie już nic nie daje?

2. Na Waszej stronie nie znalazłem cennika? Chodzi mi m.in. o koszt legalizacji.

3. Czy legalizacja wykonywana jest na miejscu?

4. Co znaczy "dobra cena"? Może na hasło "forum-karawaning" jakiś ustalony rabat, tak jak mają to ustalone niektóre kempingi w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam,

Fajnie, że się odezwała się firma, która zajmuję się m.in. napełnianiem butli 2-5kg oraz ich legalizacją. Forumowicze są to ludzie, którzy mają zawsze dodatkowe pytania. Tak więc kilka z nich.

1. Czy butla czerwona z automatu zostaje zezłomowana i jej przemalowanie już nic nie daje?

 

Też miałem o to zapytać, >_>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.