Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 lipca jesteśmy w podrózy............

 

:ok:

Witam!

Czekamy na relację, no i zgadzam się z Jackiem - słowo "relacja" jest niezbędne.

[...] relacja nie w tym wątku, mam nadzieję, że to co napisałem znajdzie się tutaj

 

:hmm::niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lipca jesteśmy w podrózy.............relacja nie w tym wątku, mam nadzieję, że to co napisałem znajdzie się tutaj

Dzień 1

od 2 lipca jesteśmy  w drodze na istrię Vrsar, camping Porto Sole. Postanowilismy  bez pospiechu w tym roku bo to w końcu karavaning a nie gnanie do celu. Pierwszy dzień Częstochowa -Wiedeń, kamping Wiedeń Sued. Wyjazd z domu 7.30 dojazd na kamping 16.30. Pod drodze obiad w Mikulowie jak zawsze w holtelu Marcincak, sklep wolnocłowy, dwa postoje i dalej. W tym roku pierwszy raz korzystam z google maps w telefonie z wykorzystując funkcję śledzenia ruchu ominąłem 40 minutowy korek przed Brnem, poprowadziło mnie przez Prerov i wjechałem do Brna D1 na początku korka przed zwężeniem. Za Brnem mijali na Ci którzy godzinę wcześniej śmigali koło nas swoimi luksusowymi furami ( wziętymi w leasing), więc musieli stać około godziny korku Niestety w Wiedniu zastała nas burza i padało całą noc. Ale  wszyscy w dobrych nastrojach. Cena na kampingu za dobę 2 dorosłych, syn 17 lat i mała 8 lat - 35 Euro z 10 % znizką z kartą CCI.  Kilka fotek...post-15661-0-80290100-1467613325_thumb.j post-15661-0-51908400-1467613494_thumb.jpost-15661-0-71209400-1467613598_thumb.j

Załączone miniatury
  • post-15661-0-62728600-1467613383_thumb.j

Od 2 lipca jesteśmy w podrózy.............relacja nie w tym wątku, mam nadzieję, że to co napisałem znajdzie się tutaj

Dzień 2,  3 lipiec

 

Wstaliśmy od 9,30!!! Kamping w Wiedniu musimy opuścić do 12. Plan na dzisiaj Wiedeń - Lubljana kamping Lubljana Resort. około 390 km. Przez Austrię jazda idealna niedziela .........mały ruch...... Słowenia również. Winiety zakupione wcześniej w PZM więc pierwszy przystanek na bułkę z leberkase........była pyszna i w Słowenii za Mariborem tankowanie. Przybycie do celu 16.40. Google maps prowadzi jak po sznurku, Kamping w Lubljanie bardzo przyzwoity był wielkrotnie nagradzany przez ACSI. Cena za naszą czwórkę  42 Euro nie honorują karty CCI  :oslabiony: ....i ani jednego rodaka..........tylko my. Pani w recepcji kazała wybrać miejsce. Dobrze, że bylismy wcześniej bo po 19 tej dobiło ponad 20 załóg kamperkami i przyczepami i załatwianie formalności trwałoby długo. przy kampingu baseny siłownia, fitness club i fajna knajpka, w której zjedlismy kolację. Niestety pogoda znowu nas zaskoczyła tylko 17 stopni i....deszcz. Po kolacji zwiedzanie miasta. Do centrum pojechalismy taxi zamówioną w recepcji i tam zapłaconą..w dwie strony!!! po 5,5 euro w każdą stronę, bilety dla naszej czwórki w dwiestrony 12 Euro! Po zapłaceniu otrzymałem dwa różowe kwitki, które miałem wręczyć kierowcy w jedną i drugą stronę, oraz instrukcję z nr telefonu jak zamówić taxi na powrót. Centrum Lubljany śliczne ma coś w sobie .........(skracam bo własnie reszta obudziła się i musze ich pogonić żeby wyjechać przed południem, a strasznie się grzebią).....  dzisiaj ostatni odcinek 180 km .........z centrum wrócilismy po 22. jeszcze kilka fotek z kampu i centrum miasta post-15661-0-20834300-1467615136_thumb.j  post-15661-0-55690200-1467615213_thumb.j  post-15661-0-69235400-1467615316_thumb.j  post-15661-0-65895600-1467615404_thumb.j  post-15661-0-31841800-1467615883_thumb.j  post-15661-0-89103000-1467615920_thumb.j  post-15661-0-50330400-1467615941_thumb.j  post-15661-0-38861000-1467615968_thumb.j  post-15661-0-45799200-1467615989_thumb.j

 

 

Załączone miniatury
  • post-15661-0-24324500-1467615246_thumb.j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechaliśmy 180 km w 5 godzin. W zasadzie bez niespodzianek, jedynie 25 minut korka do granicy chorwackiej. kamping porto Sole Vrsar ......moloch obszedłem cały nie spotkałem rodaków. Niby fajnie, ale jakoś dla mnie za bardzo cywilizowany. jest oczywiscie basen "plaża" 3 minuty od przyczepy. sanitariaty ok, pizzeria na miejscu ( średnia cena pizzy 50 kun)  i knajpka i nie moglem sobie odmówić więc kalmary z grila na początek a synuś rissotto z owocami morza.cena........... 50 Euro za dobę, cholernie drogo, ale ponieważ zrobiłem rezerwację więc nie ma wyjascia, ale jest duzo wolnych miejsc. Następnym razem na bank pojadę ''w ciemno", zawsze cos trafię...teraz leżę w przyczepie przy włączonej klimie żonka zaczęła się prażyć.....

 

 

post-15661-0-30390000-1467652408_thumb.jpgpost-15661-0-06207500-1467652437_thumb.jpgpost-15661-0-55207700-1467652476_thumb.jpgpost-15661-0-87674500-1467652538_thumb.jpgpost-15661-0-42743200-1467652699_thumb.jpgpost-15661-0-32117000-1467652767_thumb.jpg

post-15661-0-77526600-1467652738_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180 km jechaliscie 5 godzin i to bez niespodzianek?

Cena kempingu masakryczna...

Życzę udanego pobytu :)

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180 km jechaliscie 5 godzin i to bez niespodzianek?

Cena kempingu masakryczna...

Życzę udanego pobytu :)

Gusia-s , dlatego, że to tylko 180 km to jechałem spacerkiem z przystankami na kawke i obiad, nie gnałem do celu.......... rekordy pokonywania odległości z przyczepą w krótkim czasie mam już za sobą, a wierz mi przeżyłem wiele bo to 19 rok mojej przygody z przyczepą. Co do ceny kampingu nie żalę się, ......kto bogatemu zabroni. Pozdrawiam

Kilka fotek..................post-15661-0-62059800-1468057056_thumb.jpgpost-15661-0-25608700-1468057087_thumb.jpgpost-15661-0-38798500-1468057183_thumb.jpgpost-15661-0-30616700-1468057257_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusia-s , dlatego, że to tylko 180 km to jechałem spacerkiem z przystankami na kawke i obiad, nie gnałem do celu.......... rekordy pokonywania odległości z przyczepą w krótkim czasie mam już za sobą, a wierz mi przeżyłem wiele bo to 19 rok mojej przygody z przyczepą. Co do ceny kampingu nie żalę się, ......kto bogatemu zabroni. Pozdrawiam

Kilka fotek..................attachicon.gifIMG_2351.JPGattachicon.gifIMG_2254.JPGattachicon.gifIMG_2324.JPGattachicon.gifIMG_2314.JPG

 

Dojechaliśmy 180 km w 5 godzin. W zasadzie bez niespodzianek, jedynie 25 minut korka do granicy chorwackiej. kamping porto Sole Vrsar ......moloch obszedłem cały nie spotkałem rodaków. Niby fajnie, ale jakoś dla mnie za bardzo cywilizowany. jest oczywiscie basen "plaża" 3 minuty od przyczepy. sanitariaty ok, pizzeria na miejscu ( średnia cena pizzy 50 kun)  i knajpka i nie moglem sobie odmówić więc kalmary z grila na początek a synuś rissotto z owocami morza.cena........... 50 Euro za dobę, cholernie drogo, ale ponieważ zrobiłem rezerwację więc nie ma wyjascia, ale jest duzo wolnych miejsc. Następnym razem na bank pojadę ''w ciemno", zawsze cos trafię...teraz leżę w przyczepie przy włączonej klimie żonka zaczęła się prażyć.....

 

 

attachicon.gifIMG_2220.JPGattachicon.gifIMG_2219.JPGattachicon.gifIMG_2227.JPGattachicon.gifIMG_2199.JPGattachicon.gifIMG_2210.JPGattachicon.gifIMG_2202.JPG

Witam serdecznie,

w sierpniu wybieramy się do Cro, jedziemy jak narazie w ciemno, ale chcieliśmy zapytać o camp na którym aktualnie jesteście. Chodzi nam o cenę pobytu, ponieważ z Waszej relacji wynika że doba kosztuje Was 35 euro, a ogólnie podajecie 50 euro??? z naszych wstępnych wyliczeń też wychodzi nam całkiem inny koszt! Dlaczego jest taka rozbieżność, skąd ona się wzięła??? Poza tym "awaryjnie" chcieliśmy zarezerwować miejsce ale ze strony campa wynika, że nie ma już wolnych miejsc premium  w okresie od 01-14.08.2016r. czy możemy mieć do Was prośbę o sprawdzenie tego terminu i czy możliwości rezerwacji miejsca dla 6 osób w tym dwójka dzieciaków,  dwa samochody, namiot i przyczepa kempingowa.

Mamy nadzieję, że nie będzie to dla was dużym problemem a  będziemy Wam za to bardzo wdzięczni ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna relacja, fajny samochód i przyczepa :)

 

Witam krajana, pisz, fajnie się czyta.

 

Jak droga przez Czechy ? nie szkoda przyczepy ? nie rozkręcą się wszystkie śruby ?

 

ja tradycyjnie leciałem przez Słowację i było w porządku.

 

Niestety, start w lipcu to duże koszty. Nam udaje się jeszcze śmigać w czerwcu i tak chciałbym robić jak dzieci będą w wieku szkolnym, tak po 10, max 15 czerwca. Wtedy z Acsi campingi po 15,17,19 euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

w sierpniu wybieramy się do Cro, jedziemy jak narazie w ciemno, ale chcieliśmy zapytać o camp na którym aktualnie jesteście. Chodzi nam o cenę pobytu, ponieważ z Waszej relacji wynika że doba kosztuje Was 35 euro, a ogólnie podajecie 50 euro??? z naszych wstępnych wyliczeń też wychodzi nam całkiem inny koszt! Dlaczego jest taka rozbieżność, skąd ona się wzięła??? Poza tym "awaryjnie" chcieliśmy zarezerwować miejsce ale ze strony campa wynika, że nie ma już wolnych miejsc premium  w okresie od 01-14.08.2016r. czy możemy mieć do Was prośbę o sprawdzenie tego terminu i czy możliwości rezerwacji miejsca dla 6 osób w tym dwójka dzieciaków,  dwa samochody, namiot i przyczepa kempingowa.

Mamy nadzieję, że nie będzie to dla was dużym problemem a  będziemy Wam za to bardzo wdzięczni ... :)

Witaj, nie ma problemu jutro do południa zapytamy o termin który Was interesuje. Z tego co rozmawiałem z innymi ludźmi lipiec jest tu luźny, nawet teraz jak przyjeżdżają turyści to chodzą i wybierają sobie miejsca. Jeżeli chodzi o cenę to ja wpłaciłem zaliczkę 120 euro i pytałem po przyjeździe ile dopłaty to powiedzieli, że przy wyjeździe, ale jutro ostatecznie zapytam o dopłatę żebyśmy wszyscy mieli jasność ile kosztuje doba. wiem, że długość pobytu ma znaczenie.Na kampingu spotkałem tylko jedną rodzinę z Polski, z Krakowa. jest najwięcej Duńczyków, Szwedów i Szwajcarów...potem Ausriacy i Niemcy. Kamping naprawdę komfortowy, każde stanowisko ma przyłącze elektryczne ( norma), wody i kanalizacji. powiem tak miejsca premium są lepsze niż najdroższe superior, tam chodzi pełno ludzi niemal zagladają ci do przyczepy, ja mam nr 191 Premium. Kamping ma jakby dwie części - przy dwóch zatokach i na jego terenie są jeszcze apartamenty. jest kompleks gastronomiczny, basen nowe zejście na plażę market ( z cenami jak na mieście) salon gier, wszystko bardzo ciekawie urządzone, a przede wszystkim czyściutko!!!!.no i co wieczór inna muza na żywo, cisza nocna dopiero od 24...ale rano cichutko prawie do 9.00 długo śpią ludziska. naprawdę polecam nie jest to aż taki moloch jak znam. jeszcze jedno ja w lipcu już więcej nie będę dokonywał rezerwacji,,,,,,,, ale ten sierpień ............no jutro zapytam, wszystko bedziesz wiedział.

 

I jeszcze jedno polecam Vrsar jest mały cichy klimatyczny, knajpki, i piekne uliczki i punkty widokowe naprawdę super........przed chwilą wróciliśmy z Poreci........12 km, jest zadeptana, dla mnie zero klimatu, hałas uczkami cięzko przejść. A i jeszcze jedno są tutaj jeszcze dwa kampingi , ale ta lokalizacja naprawdę fajne, może jeden minus, że nasz kamping graniczy z największym w europie parkiem naturist,,,,, tylko raz wybraliśmy się wybrzeżem w tamtą stronę.....nie jestem pruderyjny aż tak, ale ...........fe stare dziadki nago....dla mnie nie do przyjęcia, a nasza 7 letnia córka chowała się za mnie i zamykała oczy...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, nie ma problemu jutro do południa zapytamy o termin który Was interesuje. Z tego co rozmawiałem z innymi ludźmi lipiec jest tu luźny, nawet teraz jak przyjeżdżają turyści to chodzą i wybierają sobie miejsca. Jeżeli chodzi o cenę to ja wpłaciłem zaliczkę 120 euro i pytałem po przyjeździe ile dopłaty to powiedzieli, że przy wyjeździe, ale jutro ostatecznie zapytam o dopłatę żebyśmy wszyscy mieli jasność ile kosztuje doba. wiem, że długość pobytu ma znaczenie.Na kampingu spotkałem tylko jedną rodzinę z Polski, z Krakowa. jest najwięcej Duńczyków, Szwedów i Szwajcarów...potem Ausriacy i Niemcy. Kamping naprawdę komfortowy, każde stanowisko ma przyłącze elektryczne ( norma), wody i kanalizacji. powiem tak miejsca premium są lepsze niż najdroższe superior, tam chodzi pełno ludzi niemal zagladają ci do przyczepy, ja mam nr 191 Premium. Kamping ma jakby dwie części - przy dwóch zatokach i na jego terenie są jeszcze apartamenty. jest kompleks gastronomiczny, basen nowe zejście na plażę market ( z cenami jak na mieście) salon gier, wszystko bardzo ciekawie urządzone, a przede wszystkim czyściutko!!!!.no i co wieczór inna muza na żywo, cisza nocna dopiero od 24...ale rano cichutko prawie do 9.00 długo śpią ludziska. naprawdę polecam nie jest to aż taki moloch jak znam. jeszcze jedno ja w lipcu już więcej nie będę dokonywał rezerwacji,,,,,,,, ale ten sierpień ............no jutro zapytam, wszystko bedziesz wiedział.

 

I jeszcze jedno polecam Vrsar jest mały cichy klimatyczny, knajpki, i piekne uliczki i punkty widokowe naprawdę super........przed chwilą wróciliśmy z Poreci........12 km, jest zadeptana, dla mnie zero klimatu, hałas uczkami cięzko przejść. A i jeszcze jedno są tutaj jeszcze dwa kampingi , ale ta lokalizacja naprawdę fajne, może jeden minus, że nasz kamping graniczy z największym w europie parkiem naturist,,,,, tylko raz wybraliśmy się wybrzeżem w tamtą stronę.....nie jestem pruderyjny aż tak, ale ...........fe stare dziadki nago....dla mnie nie do przyjęcia, a nasza 7 letnia córka chowała się za mnie i zamykała oczy...........

 

Witaj, nie ma problemu jutro do południa zapytamy o termin który Was interesuje. Z tego co rozmawiałem z innymi ludźmi lipiec jest tu luźny, nawet teraz jak przyjeżdżają turyści to chodzą i wybierają sobie miejsca. Jeżeli chodzi o cenę to ja wpłaciłem zaliczkę 120 euro i pytałem po przyjeździe ile dopłaty to powiedzieli, że przy wyjeździe, ale jutro ostatecznie zapytam o dopłatę żebyśmy wszyscy mieli jasność ile kosztuje doba. wiem, że długość pobytu ma znaczenie.Na kampingu spotkałem tylko jedną rodzinę z Polski, z Krakowa. jest najwięcej Duńczyków, Szwedów i Szwajcarów...potem Ausriacy i Niemcy. Kamping naprawdę komfortowy, każde stanowisko ma przyłącze elektryczne ( norma), wody i kanalizacji. powiem tak miejsca premium są lepsze niż najdroższe superior, tam chodzi pełno ludzi niemal zagladają ci do przyczepy, ja mam nr 191 Premium. Kamping ma jakby dwie części - przy dwóch zatokach i na jego terenie są jeszcze apartamenty. jest kompleks gastronomiczny, basen nowe zejście na plażę market ( z cenami jak na mieście) salon gier, wszystko bardzo ciekawie urządzone, a przede wszystkim czyściutko!!!!.no i co wieczór inna muza na żywo, cisza nocna dopiero od 24...ale rano cichutko prawie do 9.00 długo śpią ludziska. naprawdę polecam nie jest to aż taki moloch jak znam. jeszcze jedno ja w lipcu już więcej nie będę dokonywał rezerwacji,,,,,,,, ale ten sierpień ............no jutro zapytam, wszystko bedziesz wiedział.

 

I jeszcze jedno polecam Vrsar jest mały cichy klimatyczny, knajpki, i piekne uliczki i punkty widokowe naprawdę super........przed chwilą wróciliśmy z Poreci........12 km, jest zadeptana, dla mnie zero klimatu, hałas uczkami cięzko przejść. A i jeszcze jedno są tutaj jeszcze dwa kampingi , ale ta lokalizacja naprawdę fajne, może jeden minus, że nasz kamping graniczy z największym w europie parkiem naturist,,,,, tylko raz wybraliśmy się wybrzeżem w tamtą stronę.....nie jestem pruderyjny aż tak, ale ...........fe stare dziadki nago....dla mnie nie do przyjęcia, a nasza 7 letnia córka chowała się za mnie i zamykała oczy...........

 

Witam,

bardzo dziękujemy za odpowiedz, przekazałeś nam bardzo dużo informacji i to wstępnie przekonuje nas aby rzeczywiście zarezerwować jeśli  będzie taka możliwość miejsce. Ponieważ w zeszłym roku trochę się   najeździliśmy w poszukiwaniu miejsca w okręgu Szybenika!! Było ciężko, ale w końcu udało nam się znaleźć mały kameralny camp w Grebasticy, u przemiłych ludzi, szkoda tylko że plaża była przy małej zatoce i woda miejscami nie była zachwycająca, zamulona i zielona! Poza tym było ok. A właśnie mieliśmy jeszcze zapytać o plaże, czy jest dużo miejsca czy też ścisk i tłok?? czego nie lubimy !!! A co do naturystów, masz rację nie jest to przyjemny widok i powinno się jakoś oddzielić taką plażę bo bynajmniej nasze dzieciaki nie są przyzwyczajone do takiej golizny a my też jak co wolimy pooglądać młodość!

Więc czekamy na dalsze informację i z góry serdecznie Wam dziękujemy!!

Życzymy przyjemnego wypoczynku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matlej na którym kempie byliście w Grebasticy na Toni? czy na Maestralu?

Witam, byliśmy na kempie u Toniego! 

Witam, byliśmy na kempie u Toniego! 

Widzę że znany jest ci  kamp u Toniego!?? A czy możesz nam coś podobnego polecić tzn. coś kameralnego bo nie lubimy tłoku i hałasu !  Może coś w okolicach Istrii,  Puli?? lub trochę niżej w północnej części chorwacji! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na koncu zatoki...

Z plusów b. ciepła woda z minusów trochę glonów/brudów.

Czy kojarzysz może czy jest jeszcze taki malutki kemping pod dwoma dużymi drzewami kawałek za fontanną po prawej stronie idąc do centrum.

Skręcało się w taką wąską uliczkę od tej promenady przy której były ładne dwie wille z palmami tylko po jednej stronie drogi.

 

Grebastica to moja super miejscówa! Znam tam każdy kamyk...

Byliście po wodę ze źródła w górach?

 

PS. Sorki za zaśmiecanie wątku  :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.