Skocz do zawartości

Z klimatyzacją czy bez


AnnMSD

Rekomendowane odpowiedzi

A ja powiem tak. Kto ma to będzie zachwalał. Kto nie ma krytykował.

Wiem że jak masz wybór i nie koliduje to z kasą ( wolne środki ) to lepiej mieć, niż nie mieć. Ale z doświadczenia wielo letniej jazdy z przyczepą ( przynajmniej umnie) wiem, że w przyczepie się Tylko śpi. Nawet w złą pogodę życie przenosi się do przedsionka lub jak umnie do pawilonu.

A czy w nocy klimatyzacja nie przeszkadza to niewiem to niech odpwiedza Ci co mają. IMHO

 

 

wysłane przy użyciu smartfona.

 

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W upalne dni i noce gdy temperatura na zewnątrz przyczepy wynosi 30 stopni C i więcej nie ma możliwości obniżenia jej w przyczepie o kilka stopni bez klimatyzacji.

Wentylator nawet mocny to tylko powiew tak samo gorącego powietrza i delikatna ulga.Gdy w nocy jest gorąco żaden wentylator nie obniży wyraźnie wnętrza przyczepy .

Osobiście zdecydowanie polecam wszystkim podczas upałów KLIMATYZACJE.

Zdarzyło mi się wyjeżdżać przed czasem z kempingu z powodu wielkich upałów, tylko dlatego że nie byłem w stanie obniżyć w nocy temperatury mimo ,że używałem mocnego wentylatora.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W upalne dni i noce gdy temperatura na zewnątrz przyczepy wynosi 30 stopni C i więcej nie ma możliwości obniżenia jej w przyczepie o kilka stopni bez klimatyzacji.

Wentylator nawet mocny to tylko powiew tak samo gorącego powietrza i delikatna ulga.Gdy w nocy jest gorąco żaden wentylator nie obniży wyraźnie wnętrza przyczepy .

Osobiście zdecydowanie polecam wszystkim podczas upałów KLIMATYZACJE.

Zdarzyło mi się wyjeżdżać przed czasem z kempingu z powodu wielkich upałów, tylko dlatego że nie byłem w stanie obniżyć w nocy temperatury mimo ,że używałem mocnego wentylatora.

Witaj ,napisz gdzie tym razem wyjazd , Panią Beatę znalazłem i kupiłem koledze przedsionek bardzo dobry , my tego rok nie jedziemy /zaczęlismy budowę domu synowi i chcę t być poza tym dostaliśmy skierowania do sanatorium i pasuje wykorzystać ,Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W upalne dni i noce gdy temperatura na zewnątrz przyczepy wynosi 30 stopni C i więcej nie ma możliwości obniżenia jej w przyczepie o kilka stopni bez klimatyzacji.

 

@Lucek26

 

My wygrzewamy nasze kosteczki, lubimy ciepełko.

Z klimatyzacji korzystamy tylko minimalnie w aucie podczas jazdy.

W przyczepie bez klimatyzacji, jesteśmy cały czas poza przyczepą !

 

Prognoza...

 

Pozdrawiamy z     Cartageny...

Ir & Ed

PS

 

 

Za kilka dni ruszamy dalej...

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mnie w tym roku zainteresował taki wynalazek: http://www.euromac.nl/webshop/categorie/115/product/491.html

 

Widziałem to coś przewieszone przez okna paru przyczep i zastanawiam się czy daje radę. Miał ktoś styczność z tym produktem?

 

Wysłano z Tapatalk. Przepraszam za literówki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tym roku zainteresował taki wynalazek: http://www.euromac.nl/webshop/categorie/115/product/491.html

Widziałem to coś przewieszone przez okna paru przyczep i zastanawiam się czy daje radę. Miał ktoś styczność z tym produktem?

 

http://forum.karawaning.pl/topic/19319-klimatyzator-przenośny-do-przyczepyjaki-kupić/?p=426525

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy ja bym przy klimie, którą miałem w przyczepie nie zasnął - za duży hałas, może ta podłogowa byłaby lepsza. W dzień przy upałach nieoceniona ! Jak kogoś stać warto dopłacić - dodatkowy plus - nie trzeba otwierać i zamykać okien przy każdej wizycie/wyjściu z przyczepy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez klimy mogę jechać... na Skandynawię.

W życiu bez klimy na południe nie ruszę, nie chodzi o to by wychładzać budkę czy kampera dla idei. Tamtejszy klimat jest dla mnie zbyt ciężki temperaturowo, boję się pojechać niżej niż Rab, ale nie o to ch(ł)odzi.

Otóż muszę mieć do dyspozycji skuteczny sposób na wychłodzenie się, bez klimy żaden wiatrak tego nie załatwi, co najwyżej chłodny prysznic ale nie będę spał w prysznicu pod wodą.

Proponuję kupić i zabrać ze sobą, na wszelki wypadek, choćby prowizorycznie ale to zawsze "życie ratuje"

Zaczynałem tak:

http://forum.karawaning.pl/topic/19940-klimatyzacja-rewelacja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też jesteśmy świeżo po urlopie, temperatura w dzień przez cały pobyt 38stopni, nie mamy klimy i już wiem, że nie musimy. Ja zamontowałem w dwóch oknach (w obu sypialniach) wiatraki komputerowe na płycie ze spienionego PCV. Fantastycznie wymuszały napływ świeżego powietrza z zewnątrz. Porównując do wcześniejszych doświadczeń jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolony. Jedyna modyfikacja to zwiększenie ilosci wentylatorów z dwóch do czterech na okno. Chciałbym żeby pracowały na wolniejszych obrotach nie tracąc na ilości przepływu powietrza. 

Jak odbywała się cyrkulacja powietrza? Nadmuchiwanie i wydmuchiwanie czy wdmuchiwanie do obu sypialni? Jaką średnicę wiatraczków zastosowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W życiu bez klimy na południe nie ruszę, nie chodzi o to by wychładzać budkę czy kampera dla idei. Tamtejszy klimat jest dla mnie zbyt ciężki temperaturowo, boję się pojechać niżej niż Rab

 

widzisz, to wszystko kwestia indywidualna, mi , na nie przeszkadza temperatura w okolicach +35 stopni - moge swobodnie pracować i wypoczywać , pod warunkiem że jestem na świeżym powietrzu, spanie w nagrzanej przyczepie to koszmar, spanie obok przyczepy na hamaku to marzenie, spanie w klimatyzowanym hotelu to nie dla mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem w poprzedniej ppie i kamperach.   W aktualnej nie mam i nie zamierzam.

Jeżdżę w upały w sprawdzone miejsca gdzie stoję praktycznie w linii brzegowej ( CRO) więc klima jest niepotrzebna.

Minimalne bardzo sporadyczne wspomaganie poprzez Truma-went.

Na objazdówki staram się nie jeździć w upały. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.