Skocz do zawartości

IMIOŁA HAK-POL


JJarek

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o hakach tej firmy?

Mam peugeota tepee, szukam przyczepy, rozglądam się za hakiem. Potrzebuję hak z modułem, w serwisie zaproponowali cenę ok 1500 zł. Tymczasem w popularnym serwisie aukcyjnym hak z serwisem kosztuje 545 zł.

 

Zamawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w serwisie masz taką cenę bo (sprawdzone na przykładzie nowej E-klasse):

- zostawiasz auto w ASO

- ASO przekazuje twoje auto do zaprzyjaźnionej firmy zakładającej haki

- warsztat wystawia FV na kwotę X dla ASO

- ASO wystawia FV dla Ciebie na kwotę X + bardzo duża marża 

 

Dla wspomnianej E-Klasse było to marża (hak Westfali) 2100zł. Więc warto jak nie masz gwarancji podjechać gdzie indziej gdzie montują haki. Jak masz gwarancję to jesteś uzależniony od ASO bo stracisz gwarancję na samochód (w najlepszym razie na elektronikę). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam z hak polu w xsarze picasso. problemów nie robi. Montaż tez bezproblemowy. Jakość wykonania... hmm, niektórzy robią to lepiej. Ale ważne że problemu nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier ma hak Imioły od 3 lat w V70. Poza rdzawym nalotem jest ok. 

Brat ma hak ocynkowany firmy Galia. Prezentuje się fajnie.

Kupował w podwarszawskich Markach w firmie Steel-car.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO Peugeota przede wszystkim płacimy za oryginalną wiązkę i moduł przyczepy . Kupując nieoryginalną wiązkę trzeba się bawić w różne druciarstwa i kombinować. Nie wierz firmom, że dają Ci drdykowany moduł czy coś, bo z oryginałem to ma niewiele wspólnego.

 

Tak więc do ASO możesz pojechać z własnym hakiem - tu wszystko jedno co założysz, ważne aby pasowało. Natomiast wiązkę i moduł proponuję kupić oryginalną

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O modułach już było... ale napiszemy :)

Jak chcesz dedykowany moduł to zapłacisz za niego około 700-800 zł. Montaż oryginalnego modułu jest z reguły banalnie prosty.

Inne moduły za cenę około 100 zł to sprzęt który będzie działał i pewnie 90% ludzi jest z nich zadowolonych. Ja takie tanie zamontowałem już w 2 autach (citroen c3 i fiat doblo - oba nowiuteńkie). I działają już ponad rok i jest ok. Jednak te osoby ciągają towarówki - c3 sporadycznie, a doblo częściej... i jest ok.

Jednak oryginał podpięty do komputera w aucie to jednak wygoda i często również dodatkowe opcje (inna praca automatycznej skrzyni, czy odpinanie czujników).

I jeszcze jedno, jak już szukasz to zakładaj gniazdo 12 pin.

A sam hak z hak-polu to nie masz się o co martwić - będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny moduł na allegro można już kupić za 9 zł. Sam miałem oryginał bez obsługi lodówki i kupiłem nowy moduł na allegro za 9 zł. Taki sam w ASO oczywiście około 600 zł. Dużo gorzej z wiązkami. Te trudniej dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek... chciałbym go zobaczyć... 9 zł?? Może o innym module mówisz.

Ja mówię o module aby podłączyć gniazdo do przyczepy pod instalację auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też o tym mówię

Kupiłem dokładnie ten http://allegro.pl/skrzynka-modul-bsc-peugeot-407-9656148080-i6095313820.html

 

Wpisz w wyszukiwarce BSC to znajdzie Ci sporo w różnych cenach. Też byłem zdziwiony, że w takich cenach to chodzi

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest modul haka a body computer , mylisz pojecia kolego

 

 

Aha, body computer, a co to takiego wg Ciebie ten body komputer? Nie masz nawet auta z grupy PSA, ale wiesz lepiej, że to nie jest moduł do przyczepy, a to jest właśnie to o czym piszę. Wpinasz to do instalacji fabrycznej auta, która biegnie do BSI, a do tego modułu wpinasz wiązkę elektryczną biegnącą od tego modułu do gniazda 13 pin w haku. 

 

Dokładnie nazywa się to, wg Citroena "Moduł sterujący przyczepy do wiązki haka". Chcesz numer serwisowy części aby sobie sprawdzić? :)

 

 

jacek dwa zera taki moduł to sobie załóż....

 

Ale o co Ci chodzi bo nie rozumiem? Masz coś w temacie do dodania, coś Ci w tym module nie pasuje? Twierdzisz, że się nie nadaje??

 

Tak mam dokładnie to założone u siebie.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek dwa zera taki moduł to sobie załóż....

 

Jeszcze uzupełnie swoją wypowiedź, bo już nie mogę edytować poprzedniej.

 

Sprawdziłem szybko ile kosztuje moduł dla Ciebie w ASO. Możesz iść do nich i kupić oryginał do Berlingo dokładnie za 558,73 zł brutto - widzę, że tyle dokładnie kosztuje moduł do Berlingo w ASO. To Twoje pieniądze przecież. Ale możesz też skorzystać z mojej rady i iść na allegro i nabyć używkę, czy tam z rozbitka za 9 zł, no ale twierdzisz, że nie pasuje.  W specyfikacji widzę, że pasuje do CIebie ten sam co miałem założony wcześniej. Mam taki - podjedź do mnie to oddam Ci za darmo ;)
 
Wiązkę od tego modułu do złącza 13 PIN możesz zrobić sobie samemu. Końcówki i wtyczki do modułu kupisz już za grosze w ASO. Tak więc cała impreza dla Ciebie zamknie się w 50 zł, i będziesz mieć tak jak wychodzi z fabryki.
Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam kolegow.widze ze w tym temacie goraco bylo ostatnie.chcialbym odswiezyc troszke temat.ja szykuje sie do zamontowania haka.znalazlem na alledrogo dedykowany do Passata za ok 370 zl + do tego wiazka 13 PIN za chyba 80 zl.cos z tym nie tak?chcialbym znac opinie, moglbym zec szczegolowe bo ten hak ma ciagnac cepke juz za niedlugo.

mam tez do wyboru hak Thule do VW Passata z wiazka 7 PIN za 480zl.co o tym myslicie?

Edytowane przez tomekela (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.