Skocz do zawartości

noclegi tranzytowe w Niemczech


Rekomendowane odpowiedzi

Wasza     marszruta... wraz z kempingami [ Włochy + Istia ] = przybliż...

 

 

Cześć.

IrEd, już drugi raz widzę, że przejazd z Niemiec do Włoch sugerujecie jechać tą samą trasą, trzymając się prawej strony (środka Austrii). Rozumiem, że dzięki temu omijamy wysokie Alpy? A może koszty innymi drogami są wysokie? Czy w takim razie jadąc z LegoLandu do Werony z przyczepą też powinienem się trzymać Waszej trasy? Bo google maps mnie puszcza po zachodniej stronie Austrii (dużo krótsza trasa - 500km do 800km):

 

https://www.google.pl/maps/dir/Kemping+Campingplatz+LEGOLAND+Deutschland/Werona/@47.2128997,10.6898762,7z/data=!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x0:0xa9223152f6367738!2m2!1d10.3094341!2d48.426255!1m5!1m1!1s0x477f5f68699be0e3:0x53f85a636882595b!2m2!1d10.9916215!2d45.4383842!3e0

 

Pytam, bo nie chcę się władować z przyczepą w jakieś ekstremalne drogi. Bez ogonka to bym z przyjemnością przejechał się takimi trasami. 

 

Z góry dzięki za pomoc oraz sugestie.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy tam w lipcu. Tak jak napisałem powyżej, miejsce wybieraliśmy stojąc na parkingu kempingu niedaleko od Caorle, który ani nam się podobał, ani nie było na nim dla nas miejsca - jak powiedzieliśmy, że zostaniemy na kilka dni, może 3, może 5, to trochę nas olali i niby się nami zajmowali ale ... . Chyba rezerwacja najkrótsza to na tydzień.

W każdym bądź razie jakoś znaleźliśmy ten "camping comunale" w Caorle i zostaliśmy tam nadspodziewanie jak na nas długo. Jak wjechaliśmy, to wolnych miejsc było kilka do wyboru. My wybraliśmy blisko recepcji (na jej tyłach były prysznice i toalety), na przeciwko małego placu zabaw i wyjścia na plażę.

attachicon.gifCaorle.PNG

Kemping praktycznie nie oferuje niczego (jakieś jedno, może dwa małe place zabaw) ale za to jest położony nad sama plażą i przy mieście.

Plaża jest w tym miejscu bardzo szeroka, co trochę komplikowało przejście do wody ale obok były kładki hotelowe i z nich korzystaliśmy.

Bliskość miasta bardzo nam odpowiadała. Wieczorami centrum miasta jest zamykana dla ruchu i zamienia się w deptak z tłumem ludzi - bardzo, że tak powiem uroczo.

W pobliżu kempingu sklepy z jedzonkiem, w mieście pralnia, po drugiej stronie miasta aquapark. My przemieszczaliśmy się tam wszędzie rowerami.

Sam kemping bardzo cichy i spokojny, łazienki regularnie sprzątane.

Dziekuję za informacje o kampingu.

 

Caorle znam, byliśmy w nim kilka razy, ale spaliśmy na parkingu przy wjeździe do miasta (nowy parking, dużo kamperów sie zatrzymuje), albo na darmowym parkingu niedaleko stadionu sportowego, obok jakiegoś urzędu (chyba dla niepełnosprawych jak dobrze pamiętam). Jak ktoś będzie chciał to po powrocie z wakacji odnajdę współrzędne.

Teraz jednak braliśmy pod uwagę ten kamping miejski.

Koniec końców ze względu na obecną zmienna pogodę w Caorle pojechaliśmy na wyspę Pag.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jechałbym tak jak pokazuje google. Dobra droga i poza podjazdem pod Brennero, będzie light.

 

Dzięki wielkie za potwierdzenie trasy. Bez Ciebie bym miał mokro w gaciach przed wyjazdem,  pojutrze wyruszam do Włoch. Wiesz, Alpy - szacunek i pokora.

 

Pozdrowienia z LegoLandu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

???? Cos mnie ominęło? Czyżby skasował konto?

Chyba sporo Cię ominęło łącznie z tym, że to był internetowy bajkopisarz :-D A kiedy został zdemaskowany to najzwyczajniej w świecie zawinął się z forum

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki dudek_t za pomoc. Droga okazała się stosunkowo łatwa i ładna krajobrazowo (szkoda, że w Austrii wyłączyłem kamerkę). Podjazd pod Brennero nie był taki straszny. Fakt, że musiałem ciągnąć długie odcinki na 4 biegu i wtedy do 80km/h się rozpędzałem. Tiry wyprzedzałem seriami nawet po kilkanaście-kilkadziesiąt na raz - bez jaj - pierwszy raz w życiu coś takiego przeżyłem. Myślę, że większość składów sobie poradzi z tą trasą, choć jak wiadomo, i cepka i auto dostają po tyłku. A jak auto ma mało kucyków, to będzie się musiało turlać na niższym biegu z mniejszą prędkością, prawdopodobnie razem z tirami.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć 

Mam pytanko. 
Jadę za dwa dni w kierunku Bordeaux (Francja) szukam jakiegoś strzeżonego bezpiecznego parkingu w okolicach granicy Niemiecko Francuskiej, Między miastami Kaiserslautern - Metz. Ewentualnie może być jakieś pole Campingowe.
Ktoś coś może polecić? A może jest jakaś strona z wykazem takich parkingów ewentualnie pól Kempingowych? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.