Skocz do zawartości

klucz do podpor


lucskywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko zwróć uwagę na numer klucza nasadowego. W większości jest "19" jak w linku Tomka, ale ja np. mam "24". Kupiłem ten "19", dokupiłem nasadowy "24" podjechałem do spawacza samochodowego, odciął tę "19" dospawał "24" i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tylko jaką musisz mieć długość. Ja kupiłem standardowy i okazuje się, że z przodu podpory mam  tak cofnięte, że nie da się swobodnie kręcić korbą, bo dobija o podłogę. Musiałem go przedłużyć kawałkiem druta...

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że korba 20 - 30 zeta, a Makita 400 - 600 plus klucz nasadowy, plus przedłużka. Jak akumulator będzie rozładowany to kicha, nie podeprzesz przyczepy, a jeszcze myśleć, żeby naładować akumulator ;) Na dziko rozładowany akumulator też problem (ewentualnie następny wydatek: przetwornica około 200,- zł), oczywiście jak się ma jeszcze akumulator pokładowy w przyczepie. W sumie około 800,- zł, żeby podeprzeć przyczepę. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie około 800,- zł, żeby podeprzeć przyczepę. :hmm:

 

Hymm, ale wiesz, że jej można jeszcze do innych rzeczy używać - np. do obracania kiełbasek na grillu. ;) ;) :ee:

 

Wiesz, minusów jest więcej niż tylko ten, co podałeś (np. waga - ważne jeśli ktoś ma przeładowaną przyczepę), ale za to jaki plus. :)

Ja jednego "przyczepowca" już zaraziłem - jakoś nie mógł zdzierżyć, że ja w 2 min, miałem łapy na ziemi a On nie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup wkrętarkę, przedłużkę i nie będziesz musiał kręcić, wkrętarka w domu zawsze się przyda. :)

Tylko raczej niech to będzie jakaś konkretniejsza, co by była w stanie kręcić.

attachicon.gifIMAG0790_.jpg

Widzę że używamy identycznych patentów, do opuszczania podpór świetna sprawa  :yes:  :]. Co do grila to nie wpadłem na taki pomysł, chyba że do rozpalania jako wentylator  :look: . Czasami na kempingu przyda się do wkręcenia jakiegoś wkręta w czasie modyfikacji przyczepy z różnych przyczyn  :tuk:

 Akumulatorek z tego świetnie się sprawdza do zasilania latarki jak i pompki do pompowania materaców na plaży  :hehe: .

I nie musi to być firmowa Makita za 600 zł. :banan:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

cóż, ja przyczepę mam od 4 tygodni około...ile roboty :D

Tak tymczasowo (czyli tak zostanie) zrobiłem zestaw do opuszczania podpór. Tymczasowo pewnie zostanie na wieki. 

Uczyłem końcówki 19mm, kardanu zgodnego i niezgodnej śruby 10mm, kawałka blachy mosiężnej modelarskiej, cyny i gazowej grzały w moim przypadku proxxona (około 1800stopniC). 

Widać jak na poniższych fotach. 

W casto zapłaciłem za końcówkę klucza 6 zł i kardan około 10. 

Prosta sprawa i działa. 

Pozdro

kev

podpory.jpg

pod2.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny patent, a tez dam poradę na dorobienie klucza na szybko. koszt 10zł 

Castorama, odcinamy przy końcu, lekko szlifujemy jeśli mamy mały uchwyt w wkrętarce i mamy klucz z długą przedłużką.
Ps nie widzę już tych kluczy 19 w castoramie a były kiedyś, są tutaj https://allegro.pl/oferta/mega-klucz-trzpieniowy-nasadowy-19mm-l190mm-29069-7570558243

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.