Skocz do zawartości

Golf iv 2.0 benzyna-czy da rade z przyczepa?


Kavior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum. Nie znalazlem tematu powitalnego wiec witam sie z Wami w moim pierwszym femacie:-)

Pisze z telefonu, przepraszam za brak polskich znakow.

 

Do rzeczy. Posiadam vw golfa iv z dwulitrowa benzyna o mocy 115KM i momencie 170Nm. Wersja hatchback, stary niezniszczalny silnik osmiozaworowy. Planuje kupic niewielka przyczepe dla dwoch osob i w przyszlosci dziecka. Ogladalem Adrie, nie pamietam modelu ale wazyla niecale 700kg. Czy moje auto poradzi sobie z takim kempingiem? Nie chcialbym gdzies na wzniesieniu zatrzymac sie i juz nie ruszyc:-) Mieszkam na poludniu polski a wyjazdy glownie beda na mazury i morze.

 

post-21410-0-06840400-1466927870_thumb.jpg

Edytowane przez Kavior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim małym spokojnie powinno sobie poradzić , z ciut większym też.

 

Wg polskich przepisów możesz ciągnąć maksymalnie przyczepę o wadze 1323kg.

 

Tak więc myślę, że spokojnie przyczepę o długości w okolicach 430 CM (długość samej budy) i DMC 1000-1100 dasz radę ciągać

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie stawiam nacisk na bezpieczenstwo. Boczny wiatr, wyprzedzajace mnie duze auto itp. Balem sie, ze auto jest za lekkie to ciagniecia przyczepy.

Ktos z Was rozpoznaje jaki to model przyczepy? Fotki sa jakie sa, robione w stodole:-) Taka by mi idealnie pasowala ale sie zawachalem i sie sprzedala.

 

post-21410-0-62994300-1466929190_thumb.jpg

 

post-21410-0-62994300-1466929190_thumb.jpg

post-21410-0-77424200-1466929227_thumb.jpg

Edytowane przez Kavior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej szukaj takiej jaką oglądałeś do DMC 750kg w ten czas nie popadniesz w dodatkowe koszta zrobienia prawa jazdy i viatola a na dwie (w przyszłości trzy) osoby w zupełności Tobie cepka taka starczy.

VWejek zawsze daje radę - a poważnie to z 2.0 nie masz się czego obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej szukaj takiej jaką oglądałeś do DMC 750kg w ten czas nie popadniesz w dodatkowe koszta zrobienia prawa jazdy i viatola a na dwie (w przyszłości trzy) osoby w zupełności Tobie cepka taka starczy.

VWejek zawsze daje radę - a poważnie to z 2.0 nie masz się czego obawiać.

Ale w jakie koszta miałby popaść przy Golfie? Nawet jakby zapiął przyczepę 1400 kg jak ma w DR to zestaw nie przekroczyłby 3500 kg przecież :-)

 

 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi:-) Skoro piszecie, ze bedzie dobrze to jestem spokojny:-) Nawet jak przyjdzie mi sprzeglo zmienic to koszta niewielkie tym bardziej, ze sam je wymienie. Siedzi jeszcze oryginalne, przebieg 270tys i bierze idealnie ale jak poczuje przyczepe to moze byc roznie. Mialem zmieniac auto na mocniejsza benzyne lub diesla ale golfem jezdze blisko dekade, stan perfect a koszta utrzymania niewielkie. Cholernie zal byloby sie go pozbywac.

Nie chce zakladac od razu kolejnych tematow a mam jeszcze jedno pytanie do Was;-) Na ten sezon na pewno nie zdarze kupic juz przyczepy, urlop mam od konca sierpnia. Szukam namiarow na wypozyczalnie przyczep w okolicach Krakowa, ktora nie zedrze ze mnie ostatnich zlotowek. Przy okazji przekonalbym sie jak sie ciagnie przyczepe golfem i spedza wczasy na kempingu:-)

Edytowane przez Kavior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w jakie koszta miałby popaść przy Golfie? Nawet jakby zapiął przyczepę 1400 kg jak ma w DR to zestaw nie przekroczyłby 3500 kg przecież :-)

upały mi się we znaki dały:), masz całkowitą racje - chodziło mi tylko by szukał takiej co się właśnie w 3500kg zmieści z holownikiem:), a dla 3 osób duże nie potrzebne to jakby sobie do 750kg właśnie znalazł to i sam holownik mógłby 3500kg ważyć:)):)

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej szukaj takiej jaką oglądałeś do DMC 750kg w ten czas nie popadniesz w dodatkowe koszta zrobienia prawa jazdy i viatola a na dwie (w przyszłości trzy) osoby w zupełności Tobie cepka taka starczy.

Nie ma sensu szukać przyczepy 750 kg, bo:

1) jeśli będzie nie hamowana to i tak nie może w tym aucie przekroczyć 600 kg;

2) będzie ciasna i mało komfortowa, a wakacje powinny być wypoczynkiem nie męczarnią;

3) jeśli będzie hamowana 750 kg to równie dobrze może być hamowana 1100 kg, bo niczego to nie zmienia w kwestii opłat i formalnej możliwości holowania.

Dlatego proponuję przyczepę około 1100 kg, z którą Golf 2.0 sobie poradzi. A będziesz w niej miał wygodne spanie dla 2-3 a nawet 4 osób (w zależności od układu wnętrza) i całe potrzebne wyposażenie jak łazienka z toaletą, kuchenka, lodówka, ogrzewanie. Nie warto stosować półśrodków i męczyć się w maleństwach bez lodówki i wc.

 

Ale w jakie koszta miałby popaść przy Golfie? Nawet jakby zapiął przyczepę 1400 kg jak ma w DR to zestaw nie przekroczyłby 3500 kg przecież :-)

Jakby zapiął przyczepę 1400 kg to by przekroczył polskie prawo, bo przyczepy mają hamulec najazdowy. Dlatego maksymalnie może legalnie zapiąć 1323 kg. Nie przekracza 3,5 tony więc bez viatoll i na prawo jazdy B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

.

 

Jakby zapiął przyczepę 1400 kg to by przekroczył polskie prawo, bo przyczepy mają hamulec najazdowy. Dlatego maksymalnie może legalnie zapiąć 1323 kg. Nie przekracza 3,5 tony więc bez viatoll i na prawo jazdy B.

Już o tym pisałem. 1400 to był tylko przykład :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.