Skocz do zawartości

RobertW

Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie ale to strasznie kombinujesz, najpierw zakupiłeś przyczepę a teraz szukasz auta i to w dodatku nie posiadając

odpowiednich uprawnień  :pad:   ja Ci zapodałem jakie auto możesz kupić, temat jest  bardzo ale to bardzo rozległy.

Dla mnie to druciarstwo i szukanie wyjścia na silę, szukając jak najprostszego rozwiązania, które nie musi być dobrym rozwiązaniem.

Tak to jest jak ktoś zaczyna budować dom od komina.

 

Z jednej strony masz oczywiście racje. Ale nie tylko dla mnie to wszystko nie jest tak oczywiste.  Byłem dziś w urzędzie zarejestrować na siebie przyczepę. Poszedłem przy okazji do okienka gdzie zajmują się prawkami - dowiedzieć się o B96. Kręcił się tam Pan który okazał się  podinspektorem w wydziale komunikacji. Spytał się o co chodzi i po co mi to B96 itd.. Jak opowiedziałem mu historie to zaprosił mnie do siebie do pokoju, wyciągnął dziennik ustaw o kierujących i zakreślił na zielono  zapis co dopuszcza kategoria B:

"c)  zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4250 kg, z zastrzeżeniem ust. 2"

Zgłupiałem. Mówiłem facetowi że chyba nie tak jednak bo się naczytałem od innych że tylko 3,5 t na B a mioja przyczepa ma 1470 kg plus samochód który miałby ciągnąć jak ma DMC np. 2200 kg to przykroczy itd.. A on swoje że taki zestaw nie przekracza 4250 kg i jest ok. Mało tego zadzwonił przy mnie do "kolegi" komendanta ruchu drogowego upewnić się czy jest tak jak mówi i dostał potwierdzenie :) Jak dla mnie to niezły cyrk.

Edytowane przez RobertW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

i wszystko jest OK, powiedział Ci prawidłowo. Tylko jak sam zauważyłeś,

 

 z zastrzeżeniem ust. 2"

a teraz powinien przeczytać Ci ten ustęp 2 i już by było wiadomo, że nie możesz więcej niż 3,5T :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pkt c powinien brzmieć:

 

  • pojazdem samochodowym o dmc nieprzekraczającej 3,5 tony wraz z przyczepą inną niż lekka pod warunkiem, że dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów nie przekracza 4250 kg a kierowca zdał dodatkowy egzamin praktyczny potwierdzony wpisem do prawa jazdy;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-max/Galaxy przedliftowe w benzynie mają małe uciągi. Np. 2.0 16V 1100kg, a 2.3 aut 1250kg. Zostaje Ci tylko diesel. Albo po lifcie 1.6 turbo mające, jak dobrze kojarzę, 1600kg uciągu i 2.0T. Jednak ich jak na lekarstwo w ogłoszeniach i mają swoją cenę.

 

Diesla 2.0 możesz trafić bez pdf, 1.8 TDCI zawsze bez. Warto poszukać.

 

Ktoś wspomniał o cenach utrzymania auta mówiąc, że są wysokie. Nie są niskie, ale patrząc na konkurencję atrakcyjne. Pokrewieństwo z mondeo i lata produkcji znacząco uatrakcyjniły ogólną eksploatację.

 

E do B obowiązkowe do takiego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już ma być dodatkowa literka w DR to może:

 

minivan_lancia_phedra.jpg

 

Prawie do 800kg z przyczepy przełożysz do bagażnika, a jak wyjmiesz siedzenia to jeszcze w nim dwie osoby się wyśpią bez podkulania nóg :)

 

 

http://forum.karawaning.pl/topic/17838-czy-czeka-mnie-przesiadka-na-vana/?view=findpost&p=394476

http://forum.karawaning.pl/topic/21479-wielkości-samochodowych-bagażników-wymiary-różne-auta/#entry469994

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wybór konkretnego modelu auta to wyłącznie Twoja decyzja, bo każdy będzi Ci podświadomie sugerował to co miał, albo ma...

Ja Ci powiem jedno, ale 100% słuszne. Jeśli chcesz jeździć bezpiecznie i bezstresowo to do przyczepy 1500 szukałbym auta które na pusto waży 2000 kg.

Za taką masą w parze pójdzie silnik, skrzynia czyli komfort poruszania się. Dodam tylko, że przyz tych cenach gazu mocno rozważyłbym kwestię LPG, ale to tylko sugestia.

Acha B+E to PODSTAWA i nie ma się co migać B96. bo się to znów kiedyś zemści jak teraz samo B.

Pozdrawiam.

 

Całkowicie popieram zdanie kolegi. Teoria , teorią  - papier papierem a w praktyce liczą się realne kilogramy zwane stosunkiem wagowym.

Wtedy albo jest komfortowo albo stresowo.

Ja mam kemping realnie  ważący (DMC zawsze na maxa)  1,7 a holownik na pusto ca 1,75 (załadowany 2,2) i z komfortem jazdy delikatnie mówiąc nie jest rozpieszczająco.

Marzy mi się holownik nieco większy mający 2 tony masy własnej. :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.