Skocz do zawartości

śruba Trapezowa podpory ALKO


KKCamp

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

Piszę dopiero teraz bo nie miałem kiedy.

Nakrętka dotarła o 15:00 q piątek a o 18:00 już ruszyliśmy na wakacje. Po montażu (5min) zrobiłem tylko fotke i dalej szykowanie do wyjazdu. Mogę foto wysłać po powrocie.

Dzięki Krisofer za wskazanie mi jakiej nakrętki potrzebuję 

Dzięki Szantymen za jej załatwienie i szybką przesyłkę

Udało się, pasowała jak ulał i działa 

 

Kristofer, podpora nie miała wyrobionego gniazda na tą nakrętkę, był tam smar który wyglądał jak "rozklepany" metal. Siedzi doskonale.

 

Pozdrowienia z Alzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 11 miesięcy temu...

Apropo tych podpór to w Hobbikach jaka występuje?

Jedna tylna z lewej strony coś ciężko zaczęła mi się rozkręcać. CO w tych podporach najczęściej sprawia takie problemy? Trzeba wymieniać całość czy są jakieś części zamienne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo tych podpór to w Hobbikach jaka występuje?

Jedna tylna z lewej strony coś ciężko zaczęła mi się rozkręcać. CO w tych podporach najczęściej sprawia takie problemy? Trzeba wymieniać całość czy są jakieś części zamienne?

Na początek to wyczyścić gwint z piachu (wydmuchaj sprężonym powietrzem), a później potraktuj na bogato smarem np. ŁT-43 (małym pędzelkiem się ładnie nakłada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej to coś innego, zaczyna się zacinać od pewnego momentu i bardziej przy rozkręcaniu, niż skręcaniu.

Jako że wyjeżdżam to tak doraźnie zrobię, ale coś czuje że na tym się nie skończy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej to coś innego, zaczyna się zacinać od pewnego momentu i bardziej przy rozkręcaniu, niż skręcaniu.

Jako że wyjeżdżam to tak doraźnie zrobię, ale coś czuje że na tym się nie skończy.

Sprawdzałeś czy śruba jest prosta? Może prężyć w od miejsca skrzywienia i wtedy smarowanie faktycznie na niewiele się zda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tak jakby z przeskokami, będzie chwila to nasmaruje i sprawdzę czy jest prosta

Podczas jak "przeskakuje" to posuwa się do przodu czy stoi w miejscu? Jeżeli przeskakuje pod obciążeniem (czyli łapa zapiera się o podłoże) i się dalej nie podnosi to masz zrypany gwint albo na śrubie albo nakrętce. Smarowanie nic nie pomoże, tylko wymiana na nowe. Gdyby okazało się że masz do wymiany całą łapę, a byłby problemy z jej zakupem to możesz spróbować.....w MPWiK. Wszystkie zawory wodociągowe mają gwint trapezowy taki co w łapach. Z reguły każde wodociągi mają własny warsztat i takarza. Bierz łapę w łapę na wzór i do MPWiK myślę że za fraszkę będzie Pan zadowolony :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Orientuje się ktoś jakie nakrętki w podporach są stosowane w Hobby rok 02 nie mam jak  teraz zmierzyć u siebie a chciałem zamówić i wymienić http://sklep.kena.pl/index.php?cPath=66_69&sort=1a&page=2

PS. Wymiany tej nakrętki można dokonać bez odkręcania całej podpory od podłogi?

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko, że wymienić można nakrętkę bez odkręcania całej podpory. Nie pamiętam dokładnie jak to szło ale było banalne. Na pewno nie odkręcałem podpory od ramy.

Co do rozmiaru/typu nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko, że wymienić można nakrętkę bez odkręcania całej podpory. Nie pamiętam dokładnie jak to szło ale było banalne. Na pewno nie odkręcałem podpory od ramy.

Co do rozmiaru/typu nie pomogę.

Banalne to jest po zdjęciu podpory i posiadaniu imadła. Nawet do wymiany tego na polu zdjął bym podporę. Zazwyczaj trzeba lekko rozgiąć gniazdo nakrętki.

 

Wysłane z telefonu.

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.