Skocz do zawartości
malczos

Albania 2016 jaka trasa?

Rekomendowane odpowiedzi

malczos

Witam wszystkich forumowiczów,

potrzebuję porady. Wybieramy się grupą 7 osób (26-29 lat), docelowo do Albanii. Wyjazd na 2 tygodnie. 

Zwracam się z uprzejma prośbą o pomoc przy wyznaczeniu trasy. Jakie miejsca po drodze warto zobaczyć? Wyjazd z okolic Krakowa, chcemy jechaćw stronę Wiednia i później od razu Chorwacja. Docelowo chcielibyśmy spędzić najwięcej czasu na Bałkanach. 

Dodam, że to nasza pierwsza podróż.

Pozdrawiam 

Piotr 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BartoszK

zadzwon do mnie to powiem ci troche o Albanii... Najlepiej po 21:00

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
malczos

zadzwon do mnie to powiem ci troche o Albanii... Najlepiej po 21:00

ok, moj nr z końcówką 375 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ir & Ed

@Piotr > ...pomoc przy wyznaczeniu trasy.

Nasza Grecja i Albania...

więcej...

Pozdrawiamy z  →  Hiszpanii...

Ir & Ed

PS

Polecamy nasze sprawdzone noclegi na trasie = klikaj na znaczniki informacji na mapie dowiesz się więcej...

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marmur

My wyjeżdżamy 25.06. 

W planie mieliśmy przejazd przez Budapeszt, Belgrad, Skopje, Strugę, ale.... tym razem jedzie z nami nasz przyjaciel z Las Vegas, który koniecznie chce zobaczyć Sarajevo.

Zatem nasza trasa wygląda następująco: Katowice- Novi sad - Sarajevo - (ewentualnie Mostar i Medugorje) - Pluzine, Zabljak, Djurdevica Tara - Podgorica => Albania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ir & Ed

@marmur >...przyjaciel z Las Vegas, który koniecznie chce zobaczyć Sarajevo.

Do zwiedzania Sarajewa polecamy Kamp OAZA...

więcej...

Pozdrawiamy z Hiszpanii...

Ir & Ed

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marmur

Dzięki Ir & Ed. :yay:

Tym razem jedziemy solo i z psem. 

Zatrzymamy się w Apartment Sarajevo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bodzioklb

Jeśli chodzi o drogi w Albani to... Budują je szybciej niż my na euro :-)

Szutrów coraz mniej na głównych szlakach - ale owszem zdarzają się jeszcze jako łączniki tras głównych.

Trasa wzdłuż wybrzeża jest zaje... Piękne widoki !

Ale osobiście odradzam jazdę w nocy.

Chwila dekoncentracji i mamy przycierkę o skały lub bariery - pod warunkiem że bariery akurat są w tym miejscu...

Inna sprawa to bydło chodzące lub wylegujące się za zakrętem -  większość krów ma dzwonki ale żadna nie ma latarki przytwierdzonej :-)

W nocy widzimy krowy na skrajni jezdni w ostatniej chwili :oslabiony:

Inna sprawa to czas - jadąc wzdłuż wybrzeża musimy się nastawić że w godzinę nie pokonamy więcej niż 30-40 km...

Trasa przez środek Albani czyli SH3 -> SH7 ->SH72 -> SH74 -> SH4 na trasę tranzytową do Grecji jest lepsza - dużo jezdni dwupasmowych lub jednopasmowych ale bardzo szerokich...

Wracając tą trasą bez specjalnego duszenia gazu pokonałem 400 km w 6 godzin.

I co najważniejsze - bardzo mały ruch w porównaniu do trasy wzdłuż wybrzeża

Na mapce zaznaczyłem drogi które pokonałem - mam dużo zdjęć z koordynatami GPS więc jak kogoś interesuje jakiś odcinek to śmiało pytać

https://www.google.pl/maps/dir/Podgorica,+Czarnog%C3%B3ra/42.0446858,19.4896184/40.6716369,19.4789755/40.170236,19.6135009/40.0483995,19.8057616/39.723052,20.0701201/39.9347693,20.2754271/40.6127857,20.0017744/42.0135194,19.2624267/@40.3857086,19.8975737,11z/data=!4m36!4m35!1m5!1m1!1s0x134de8079606867d:0x6bf78a76ea588ae9!2m2!1d19.2593642!2d42.4304196!1m5!3m4!1m2!1d19.4411874!2d40.8832627!3s0x134ff8a6932a0d2b:0xc17d940fc9dafa36!1m0!1m5!3m4!1m2!1d19.6566853!2d40.1447315!3s0x135b2bfc60a36c9d:0x26b635dda349a6a9!1m0!1m0!1m0!1m10!3m4!1m2!1d19.97373!2d41.0301123!3s0x13506b5d413f24dd:0xc8fd8e83f42cafc5!3m4!1m2!1d19.9711382!2d41.1366577!3s0x135040601364ff6b:0xb26f482535008fe4!1m0!3e0?hl=pl

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
typ
BartoszK

Jechałeś z przyczepą? Bo jedna z tych tras jest średnio chyba dostępna dla przyczepy. Chodzi mi o mało zauważalną krzyżówkę w Borsh i ominięcie wybrzeża.

No chyba że jak wszystko to i tą drogę wyasfaltowali i poszerzyli :-)

Krzyżówka w Borsh jest ok - cla droga ma szerokość okolo 5-5,5m - śmiało można jechać - wolniej tylko w zakrętach na SH8 - tam często będziesz potrzebował 2 pasy - ale tam raczej samoistnie tworzy sie wahadło przez autobusy... No i holownik musi być nie w kij dmuchał - zdrowy i bez wad - są podjazdy po 11% na długości 4-5 km z kilkoma zakrętami po 180st - często pod te podjazdy jest korek bo auta umierają - wiec sprzęgło dostaje ...

Do tego opony musza byc ok - sparciałe czy zużyte od razu wymieniać przed wyjazdem.... sporo kamieni i ostrych krawędzi na krajówkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
typ

Krzyżówka w Borsh jest ok - cla droga ma szerokość okolo 5-5,5m - śmiało można jechać - wolniej tylko w zakrętach na SH8 - tam często będziesz potrzebował 2 pasy - ale tam raczej samoistnie tworzy sie wahadło przez autobusy... No i holownik musi być nie w kij dmuchał - zdrowy i bez wad - są podjazdy po 11% na długości 4-5 km z kilkoma zakrętami po 180st - często pod te podjazdy jest korek bo auta umierają - wiec sprzęgło dostaje ...

Do tego opony musza byc ok - sparciałe czy zużyte od razu wymieniać przed wyjazdem.... sporo kamieni i ostrych krawędzi na krajówkach.

Ja nie piszę o SH8, tylko o odbijającej w góry drodze z Borsh na Kuc, zamiast jechać w stronę Llogary, bo taka była zaznaczona na mapie. SH 8 akurat jest bardzo dobra bo kilka lat temu położyli świeży asfalt, wcześniej była bardzo wąska i wyboista, teraz jest wąska i dobra :-), a choć w niektórych miejscach nawet szeroka i dobra :-).

Piszę o drodze która jest na mapie, czyli o szutrze przez góry. Pytałem czy tamtędy jechali z przyczepką, bo jeśli nie poprawili tej drogi to nie ma szans tam jechać z przyczepką... Co prawda bardziej obserwuję i znam stan dróg górskich a nie na wybrzeżu więc mogło mi umknąć że tam jest już szeroki asfalt, ale to raczej droga bliżej off-roadu niż karawaningu :-), a przynajmniej pierwszy jej fragment nad Borsh

Taki stan drogi z roku 2010 pokazuje google:

http://tinyurl.com/hvc85f3

http://tinyurl.com/zqzs6bg

Ten film z 2014r utwierdził mnie w przekonaniu że jednak nic się nie zmieniło:

Czyli osobówką bardzo ciężko, ale być może realnie, nie oglądałem filmu w całości, ale moje stare V-ki radziły sobie na takich drogach dość dobrze, natomiast przyczepką nierealne :-)

PS. A Ty Bartosz gdzieś w Cro chyba miałeś siedzieć z tego co kojarzę? Już wróciłes? :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BartoszK

jeszcze sie byczymy w Cro ;-) jutro walimy albo na Wenecje albo na Słowenie - rano losowanie ;-)

z tego co pamietam z zeszlego roku to droga o ktorej piszesz odpada na przyczepe, my poddalismy sie przy pierwszej probie autem solo ...

- jest tam kilka przewężeń do lekko ponad 2m - nasze Volvo V40 przechodzilo z małym zapasem 

- w jednym miejscu droga byla mocno wyplukana przez wode - wspolczesna osobowka nie przejedzie 

- przy ujęciu wody w połowie drogi jest spory podjazd - nie bylismy w stanie ruszyc pod gore po ostrym zakrecie

- w jednym miejscu - chyba przy wysypisk smieci droga mocno pochyla - tyl auta sciagalo...

co najważniejsze - droga poza latem zamknięta, po opadach deszczu czy siegu jest wylaczana z ruchu....

Mieliśmy takze nocować w Corraj  - polecamy most wiszacy nad rzeka do przejscia - robi wrazenie ;-) - ale nam przeszlo po zwiadach i zostalismy dluzej w Borsh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi