Skocz do zawartości

Koło podporowe - zakup,wymiana


Tsport

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś z Was używa takiego koła podporowego z Jula: https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/artykuly-transportowe/przyczepy/kolka-nozki-podporowe/kolo-podporowe-335023/

 

obejma: https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/artykuly-transportowe/przyczepy/kolka-nozki-podporowe/obejma-335019/

 

Macie jakieś uwagi, opinie?

 

Ewentualnie czy możecie polecić coś ciekawego?

 

PZDR

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam taką obejmę, ale była przy ramie fabrycznie. Koło mam AL-KO. choć wygląda tak samo, jak to z odnośnika.

Koła podporowe są już gdzieś opisane. Pompowana, szeroka opona dobrze się spisuje na miękkim podłożu i moim zdaniem lepiej współpracuje z napędem przyczepy (jeśli jest taki zamontowany), zwłaszcza gdy jest to wersja bez "soft start/stop".

Moim zdaniem, jedyny "minus" jest taki, że musimy pamiętać o kolejnym kole do pompowania :skromny:

Nie wiem, jak inni, którzy takie koło mają, ale ja jestem z niego bardzo zadowolony.

Co do uchwytu (obejmy): jeśli jest zamontowany do ramy fabrycznie to jest przyspawany na całej długości górnej i dolnej krawędzi, co znakomicie wpływa na jego sztywność i stabilne trzymanie koła. Siły tam występujące, potrafią być bardzo duże, zwłaszcza gdy kolumna kółka jest mocno podkręcona w górę - wydłużona. Przy zastosowaniu tylko dwóch śrub, dałbym dodatkowo bardzo duże (możliwie jak największe) i bardzo grube podkładki i to z obydwu stron, czyli od strony obejmy i od strony ramy, inaczej całość będzie miała tendencje do odchylania się od ramy przy dużych obciążeniach - wiem z autopsji w innej przyczepie.

Od wew. strony profilu ramy, zamiast podkładek warto zrobić nawet na wymiar wkładkę z grubego płaskownika lub dopasowanego ceownika o długości np. min. 3 x długość obejmy. Oczywiście otwory tylko dwa w miejscu mocowania samej obejmy, aby niepotrzebnie nie osłabiać ramy.

IMHO

post-8228-0-93653100-1465597942_thumb.jpg

Edytowane przez szary11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Juli takie kółko rok temu, zamiast oryginału alko, który oddałem komuś na złom :mlot: . Zdecydowanie odradzam ten produkt, dziadostwo, spawy robione lutownicą przez chińskie dziecko, cienki blaszki od policzków widelca, wszystko się gnie i pęka. Ja już mam od nowa spawany, z nadspawanym dodatkowo płaskownikiem, oprócz tego z powrotem jest stare kółko z lanej gumy, bo te pompowane ma oponę z jakiegoś plastiku, dętka pękła prawie od razu, ciężko od ręki znaleźć zamiennik z długim wętylem. Jednym słowem chińskie dziadostwo, wystarczyło że raz na garbie kilka dni po zakupie lekko puknąłem kółkiem w glebę przy prędkości cirka 10km/h

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł nie jest zły z pompowanym kołem z tym że miałem i tylko ta oponka straszne dziadostwo sparciała od chyba  nie używania i szybki powrót do starego koła , już mi się odechciało pompowanego koła dobrze że moja stara cepka była leciutka i bez powietrza dało się ją w terenie przestawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na to na pewno coś wybierzesz. Można za mniej kasy wybrać fajne koło. 

 

http://center-camp.pl/pl/searchquery/koło/1/phot/5?url=koło

Edytowane przez Leon35 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczyło że raz na garbie kilka dni po zakupie lekko puknąłem kółkiem w glebę przy prędkości cirka 10km/h

Nie przypadkiem kiedy pomyliłeś drogę jak wracaliśmy z ferii nad morzem na kolejna imprezkę w okolice Poznania ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Leon, dzięki za info ale muszę coś kupić na poniedziałek więc szukam tylko w okolicy.

 

Znalazłem jeszcze coś takiego http://allegro.pl/kolko-kolo-podporowe-z-obejma-200kg-pompowane-wyp-i6071722863.html

 

Co na ten temat myślicie?

Ktoś ma tego winterhoffa 200kg pneumatycznego i może podzielić się opiniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz, będziesz zadowolony. To jest to samo, co AL-KO, nawet opona identyczna.

Jedno, co polecam zrobić zaraz po zakupie, to zdejmij zawleczkę i nałóż smaru no oś koła. Warto to zrobić raz na sezon, chyba że niezbyt często kółka się używa. Mimo, że wkładka jest niby teflonowa, to przy dużym nacisku dyszla lubi piszczeć. Odrobina smaru zdecydowanie poprawia pracę.

 

PS

Również jestem zdziwiony negatywnymi opiniami, ale wygląda na to, że kółko z Ju... jest droższe, a na dodatek mocno odstaje wytrzymałością od AL-KO czy Winterhoff :hmm:

Moje ma już kilka sezonów i nie mam zastrzeżeń, a zdarzało się, że pracowało już w bardzo trudnym terenie przy wykorzystaniu movera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.