Skocz do zawartości

Jak ominąć autostradę w Słowenii w kierunku Chorwacji, bez winiet


Rekomendowane odpowiedzi

no nie aktualne obecnie... - za Mureck droga 433 zamknięta dla nie miejscowych - oberwana jezdnia, trzeba jechać na Podgrad, może do wakacji sie wyrobia (ograniczenie do 2m i 2T)

 

O samym objezdzie "winiety" w SLO bylo juz sporo na forum ...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przejedziesz normalnie ale znak informuje ze przejazd tylko dla mieszkańców bo jest zwężka... jeśli ktoś będzie jechał w nocy to może ryzykować - w dzień pewnie będą wyłapywać, można jechać bokami ( dość kreta i parę "leżących policjantów" ) - nie ma ograniczeń poniżej 3,5T - w sobotę 18.06 będą tamtędy jechać znajomi to dam znać jak to wygląda czy już skończony remont bo z tego co mi wiadomo to daty podane były na cały maj i czerwiec

 

post-11643-0-74381100-1465815124_thumb.png

 

 

 

!!!!!!  Jeszcze informacja z tego weekendu - na przełęczy Brennero ( granica A <> I ) - w sobotę około 7:00 i około 15:00 były otwarte tylko po 4 kasy na gotówkę i karty i 2 na automaty co powodowało ze korki miały około 6-7 km w obie strony i strata na czasie ponad 1,5 - 2 godziny... Na ostatniej stacji przed granica od strony Włoch - brakowało GPL (LPG) i PB95... a do Diesla kolejka na 30 aut ;-), ja na szczęście miałem jeszcze paliwo aby jechać na Austrię...

 

Kolejne utrudnienie to korkująca się zwężka w okolicy Ingolstadt - 8 km jedzie się około 30 minut ...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie aktualne obecnie... - za Mureck droga 433 zamknięta dla nie miejscowych - oberwana jezdnia, trzeba jechać na Podgrad, może do wakacji sie wyrobia (ograniczenie do 2m i 2T)

 

O samym objezdzie "winiety" w SLO bylo juz sporo na forum ...

Wg tej stronki między Mureck a Lenart nic się nie dzieje.  Dopiero za Lenart w okolicy Radehowa jeszcze na 433 zakaz do 16.06.2016 . Przed samym Ptujem roboty na 229 do 8.07.2016 ale przejezdne, oraz na dojeździe do granicy ale to już bez względu czy wpadamy z autostrady czy z objazdu.

Ten kawałek na 433 można ominąć kierując się w Lenart na lewo do drogi 747 przez Sv. Trojica wbic się na 229 i dalej już normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam (Bartek i Gusia) dziękuje za dokładne informacje. Jak bym sobie zrobił postój na nockę pod koniec Austrii to Słowenia wypada mi właśnie 16.06 :] . Ciekawe czy dotrzymają terminów :hmm: . Albo odżałuje te 15E, a na powrocie będę śledził:

 

https://www.amzs.si/na-poti/stanje-na-slovenskih-cestah

Edytowane przez marcin81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic się nie zmieniło od ub. roku, to b. prosty przejazd jest następujący - zjazd nr 228 Spielfeld lub wcześniej 226 Gersdorf w kierunku drogi nr 67. Przekraczamy nią "granicę" A/SLO i wjeżdżamy na drogę 437 już po stronie SLO. Cały czas prosto przed siebie. Dojeżdżamy do Pesnica pri Mariboru. Na ostatnim rondzie przed RONDEM PŁATNYM skręcamy w prawo w ul. Spodnje Dobrenje, która przechodzi w ul. Gradiska, mijamy mostek na rzeczce  Pesnica i skręcamy w lewo w Rospoh-del, a ta w Dolnja Pocehova, którą dojeżdżamy do pseudo-ronda, tuż ZA RONDEM PŁATNYM, gdzie skręcamy w ul. Sentiljska Cesta, która doprowadzi nas prosto do Mariboru. Przez Maribor przejeżdżamy kolejno Partizanska Cesta, most, Titova Cesta, aż do skrętu w lewo w drogę nr 1 Ptujska Cesta. Cały czas w kierunku Ptuja przez miejscowości Loka, Starse, Slovenja Vas, Hajdose, Skorba, Spodnja Hajdina. Aż do  m-cowości Trżec (droga nr 690), gdzie wyjeżdżamy na E69 w kier. CRO. Przejazd b. łatwy i przyjemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic się nie zmieniło od ub. roku, to b. prosty przejazd jest następujący - zjazd nr 228 Spielfeld lub wcześniej 226 Gersdorf w kierunku drogi nr 67. Przekraczamy nią "granicę" A/SLO i wjeżdżamy na drogę 437 już po stronie SLO. Cały czas prosto przed siebie. Dojeżdżamy do Pesnica pri Mariboru. Na ostatnim rondzie przed RONDEM PŁATNYM skręcamy w prawo w ul. Spodnje Dobrenje, która przechodzi w ul. Gradiska, mijamy mostek na rzeczce  Pesnica i skręcamy w lewo w Rospoh-del, a ta w Dolnja Pocehova, którą dojeżdżamy do pseudo-ronda, tuż ZA RONDEM PŁATNYM, gdzie skręcamy w ul. Sentiljska Cesta, która doprowadzi nas prosto do Mariboru. Przez Maribor przejeżdżamy kolejno Partizanska Cesta, most, Titova Cesta, aż do skrętu w lewo w drogę nr 1 Ptujska Cesta. Cały czas w kierunku Ptuja przez miejscowości Loka, Starse, Slovenja Vas, Hajdose, Skorba, Spodnja Hajdina. Aż do  m-cowości Trżec (droga nr 690), gdzie wyjeżdżamy na E69 w kier. CRO. Przejazd b. łatwy i przyjemny.

Wydaje mi się, że drogi szybkiego ruchu (oznaczenie H)   w Słowenii też podlegaja opłatom drogowym (Vinieta). Ponadto  most  w Maribor  też jest "chyba"  płatny - taka tablica była przed mostem

https://www.google.pl/maps/place/Maribor,+S%C5%82owenia/@46.5546503,15.6458812,10z/data=!4m2!3m1!1s0x476f77a6ea402051:0x1053af90bc0daa22?sa=X&hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazany przeze mnie przejazd dotyczy odcinków zwykłych dróg i ulic. Nie jedziemy płatną H2, a nr 1 nie występuje nigdzie (DARS, itd.) jako płatna, a ponadto nie widziałem tabliczek informujących o tym, by była płatna. To samo dotyczy mostu, którym biegnie Titova Cesta. Widziałem zaś owe tabliczki wszędzie tam, gdzie płatny jest odcinek zwykłej drogi (wspomniane rondo Pesnica).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.in. z tej mapki DARS jednoznacznie wynika, że opisana trasa jest bezpłatna. Ewentualnie jeszcze ta:

http://4.bp.blogspot.com/-BqEHbdRZc7E/TdJLHr7ZGWI/AAAAAAAAAKk/uoLDSUE5Sps/s1600/routes.jpg

 

Do poczytania:

http://withoutvignette.blogspot.com/

 

I szczegółowo:

http://withoutvignette.blogspot.com/#Pesnica-map

Edytowane przez mot (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje uwagi odnoszą sie do odcinka drogi H2,  tzw  "stara droga",  biegnacej od ronda "Pesnica"   do Mariboru  i cały przelot przez Maribor,  łacznie z mostem i tunelem na Drawie. Wg mnie jest to odcinek płatny.  Kto chce zaoszczedzić 15 Euro,   jedzie wskazanymi wielokrotnie drogami  krajowymi. Tylko czy to sie opłaca.   Czesto jadę tą trasą wieczorem lub nawet nocą.   Wole spokojnie, z przyczepa jechać autostradą,  niż   nerwowo spoglądac NA TRASĘ, NA NAWIGACJĘ.

Kazdy sam musi sobie powiedzieć co woli,  jaka drogę wybrać.

Moim celem jest,  przestrzeć kolegów,  ze przelot przez Maribor drogą szybkiego ruchu (H2)  obarczony jest obowiazkiem posiadania Viniety - czyli mając Vinietę,  tylko autostarda,

Wszystkim szerokiej i bezpiecznej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.