Jump to content
jaros1

Tabbert 530 - wymiary.

Recommended Posts

jaros1

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy przyczepek kempingowych.

Ja jestem dopiero na etapie zakupu, a dokładniej oczekuję na dowóz, stąd też moje pytanie o wymiary.

Przewoźnik potrzebuje dokładnych informacji a nie ma komu aktualnie jej pomierzyć.

Czy ktoś z forumowiczów posiada katalog przyczepy Tabbert 530? Czy wszystkie 530 mają takie same wymiary?

Może ktoś jest właścicielem takiego modelu i może podać:

długość (z dyszlem i bez), wysokość, szerokość, rozstaw kół.

Dane z Dowodu Rejestracyjnego:

- Tabbert 530

- DMC - 1300 kg

- rok prod. - 1988

Informacje o tyle pilne, że transport już za tydzień.

pozdrawiam

Cezarr

A jakiś model, czy nazwa?

A jak nie to napisz mu max 7m z dyszlem i 2,5m szerokości i już, niech kombinuje.

jaros1

Czy 530 oznacza długość? wewnątrz/zewnątrz?

Cezarr

Generalnie powinna to być długość części mieszkalnej plus ewentualnie bakista ,  u mnie Knaus 530 długość całkowitą z bakistą ma 590cm a z dyszlem 720cm.

Czy to ma jechać na lawecie?

jaros1

Tak, na lawecie.

Cezarr

No to napisz tak jak Ci pisałem, 7m długości i 2,5m szerokości bo na zwykłą lawetę to może być ciężko, a tak nie będzie

problemu jak zajedzie na miejsce i się okaże że nie załaduje przyczepy i będzie miał pretensje  do Ciebie .  

Powiem Ci tak niedawno gość przywoził nam Impale niecałe 6m długości na zwykłej auto lawecie i ledwo co się zmieściło

tak na prawdę to nie powinien z tym w ogóle jechać, a co dopiero przyczepa.  Co prawda niektóre auto lawety maja hak z przodu

gdzie zaczepie się lawetę podczas jej przewozu (aby jej nie targać na pusto) ale czy przyczepa kempingowa  podejdzie to nie wiem.

Lucek26

Tabbert Comtesse z 1988 roku; wysokosć 247 cm ,długość przedsionka po obwodzie 954 cm.

Generalnie jest tak ,że im starsze przyczepy tym są mniejsze rozmiarowo od współczesnych odpowiedników o tym samym oznaczeniu.

BartoszK

no nie do konca moja starsza jest  - LMC 495K - ma po obrysie 545 długości (z dyszlem 670) i szerokość 225 bez nadkoli - z nadkolami 235...

Pyrek

Tabbert comtesse 530 ale  z roku 1985 : długośc zabudowy 530cm, całkowita długosć 674cm, szerokość 230cm a wysokość 257cm. Taki znalazłem wymiary ze starego katalogu Tabberta

Edited by Pyrek (see edit history)

jaros1

Też udało mi się znaleźć ten katalog i to chyba jest ten model i takie wymiary.

jaros1

Witam.

Jeszcze jedno pytanie w temacie wymiarów. Chciałbym wykonać podpory na zimę ale nie mam teraz dostępu do przyczepy. Czy ktoś zna wymiar od osi do podłoża?