Skocz do zawartości

Przyczepą kempingową z kat. B do Chorwacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam dla mnie przepis jest jasny że można ale wielu moich znajomych którzy nie mają przyczep twierdzi inaczej i jest wieczny konflikt wydrukuje sobie aby im pokazać kto ma rację

Dziękuję za udostępnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziękuję bardzo.

Sprawa nie jest do końca taka jasna jakby się mogło wydawać. Będę drążył temat własnymi kanałami, prześlę aktualizację jak uda mi sie ustalić coś więcej.

A co chcesz drążyć? I co dla Ciebie jest takiego nieoczywistego? Ja wiem, że w narodzie ginie umiejętność czytania ze zrozumieniem ale bez przesady :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie miałem jescze  B+E jezdziłem zestawem auto+przyczepa które   miały wg papierów równe  3500 kg , płaciłem mandat w Chorwacji za prędkość i byłem kontrolowany w Austrii , w Niemczech i Hiszpanii =nikt sie do tego nie doczepił , a w Chorwacji policjant był nad wyraz szczegółowy  , zestawem pojazdów jak suma ich DMC nie przekracza 3,5 t można śmiało w EU na kat B.

Edytowane przez marmatjul (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo.

Sprawa nie jest do końca taka jasna jakby się mogło wydawać. Będę drążył temat własnymi kanałami, prześlę aktualizację jak uda mi sie ustalić coś więcej.

Litości  :pad:

Alek jak komuś się chce od nowa odkrywać Amerykę to cóż ... 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko powiedziane ale może jeszcze prostrzymi słowami:

"Posiadając prawo jazdy kategorii B (bez żadnego kodu) możemy kierować pojazdem samochodowym o dmc. do 3500 kg i ciągnąć przyczepę lekką - wtedy łączna masa. może wynosić maksymalnie 4250 kg. Uprawnienie kat. B dotyczy także jazdy pojazdem samochodowym z przyczepą inną niż lekka, warunek - łączna masa całkowita nie może przekraczać 3500 kg. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W De można z B wszystko do 3,5 tony, a w Polsce podobno tylko jednoosiówki?

A jak się ma zestaw mieszany, blachy auta i przyczepy z różnych państw UE? ;)

Jednoosiówki to kiedyś było. Teraz nawet 2 osie jeśli mieścisz się w 3500 lub 4250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa dwuosiowa jest traktowana jako jednoosiowa w przypadku gdy osie nie są od siebie oddalone więcej niż 1m, czyli standardowy kemping z dwiema osiami jest pojazdem jednoosiowym.

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Drodzy,

nie ma już tej wspomnianej wcześniej odpowiedzi Policji - czy moglibyście ją tu ponownie zamieścić?

 

Dziś byłem w 3 ośrodkach szkoleniowych na PJ, wszyscy twierdzili, że JAKAKOLWIEK przyczepa nie-lekka wymaga B96 lub B+E.

Coś się zmieniło? Zwariować można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,
nie ma już tej wspomnianej wcześniej odpowiedzi Policji - czy moglibyście ją tu ponownie zamieścić?
 
Dziś byłem w 3 ośrodkach szkoleniowych na PJ, wszyscy twierdzili, że JAKAKOLWIEK przyczepa nie-lekka wymaga B96 lub B+E.
Coś się zmieniło? Zwariować można...
Zmień ośrodki szkolenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.