Jump to content
miru

Lusterka Milenco Aero

Recommended Posts

miru

Czy ktos z was moze uzytkuje lusterka tej firmy ? Dla przypomnienia dodam ze sa rozne rodzaje ale mnie interesuja tylko te:

Milenco Aero 2

Milenco Aero 3

marcin81

Ja używam, a konkretnie Aero 2, pytaj może coś będę mógł pomóc.

miru

Plaskie czy wypukle,czy jest jakas roznica miedzy Aero 2 a 3.Jaka jest ogolnie widocznosc?Czy sa stabilne(nie drgaja) jadac 100 km /h

Majchas

Miru, 

Równiez rozważam zakup tych lusterek, na ich korzyść przemawiają liczne pozytywne opinie na wielu portalach sprzedaży wysyłkowej (niestety w PL ich nie znalazłem w żadnym sklepie żeby sprawdzić organoleptycznie). Obejrzałem już kilka innych modeli w podobnym przedziale cenowym ale jakoś do mnie nie przemawiają mocowania na paski. Nie wiem jak u Ciebie z angielskim ale tutaj masz fajną recenzję ze szczegółami na temat tch lusterek https://www.youtube.com/watch?v=1uDtdEAaQmc

Jeśli o mnie chodzi to brałbym wersję convex

pozdrawiam

vrs

Ja mam convex tylko reich'a i drugi raz bym kupił płaskie... W tych wypukłych nie jestem w stanie prawidłowo określić odległości. Tzn da się ale trzeba się moim zdaniem dłużej przyglądać.

Majchas

@VRS - masz convex'a i piszesz, że drugi raz kupiłbyś płaskie, ja z kolei miałem płaskie (zamiast oryginalnych asferycznych) ostatnio założone do Frontery i nigdy więcej takich wkładów nie kupię. W mojej ocenie płaskie szkło ma zbyt wąskie pole widzenia tutaj jest to bardzo dobrze pokazane: http://www.myturbodiesel.com/wiki/blind-spot-aspheric-mirror-installation-b5-passat-and-a5-jetta-golf/ .

Myślę, że najlepiej porównać w sklepie oba warianty i wybrać to co najbardziej odpowiada. 

@ Marcin81 - a Ty jaką masz wersję (flat czy convex).

pozdrawiam

marcin81

Ja mam płaskie Aero 2 czyli trójkątne. Nie widzę problemu z płaskimi - ładnie widać. Co do drgań nie są jakieś szczególne, wydaje mi się że wiele zależy od lusterka jakie masz w aucie. Fajne jest natomiast to, że jak je raz ustawisz to praktycznie przy kolejnym zakładaniu nie musisz nic poprawiać.

Tu jeszcze test:  www.youtube.com/watch?v=if39QfGhaNQ

Majchas

Dziękuję za Wasze konstruktywne opinie Panowie!.

miru

Dzieki za info.Jednak dalej niewiem na ktore sie zdecydowac flach czy konvex.Na niemieckich stronach tez maja dobre opinie (Flach-konvex)i niestety tyle ile uzytkownikow tyle opini.

szwedki

Dzieki za info.Jednak dalej niewiem na ktore sie zdecydowac flach czy konvex.Na niemieckich stronach tez maja dobre opinie (Flach-konvex)i niestety tyle ile uzytkownikow tyle opini.

Przyczepą jeżdże od ponad 30 lat w tym czasie używałem albo raczej  starałem się używać różne lusterka . Po wymianie holownika na citroena xsare picasso i po kilku próbach z różnymi lusterkami dałem sobie spokój i jeździłem bez . Lusterka milenco aero kupiłem 2 lata temu na allegro , mogę po dwóch sezonach stwierdzić same pozytywy odnośnie ich używania . A mianowicie prosty szybki i niezawodny sposób ich mocowania , stabilność podczas jazdy,  niezmienność pola widzenia ,minimalne drgania . Odnośnie dostępności  jest polski dystrybutor /milenco.pl /

vrs

Moim zdaniem w tych wypukłych wcale więcej nie widać.

miru

Panowie czyli polecacie flach-czyli plaskie.Z kupnem niema problemu,70 euro na niemieckich stronach.

ekAr

Z racji tego, że są niezbyt duże (i dodatkowo trochę dalej niż fabryczne), to nie zapewniają zbyt dużego pola widzenia. Jeżeli masz ochotę czasem zerknąć też np. na koło przyczepy, to jednak polecałbym Ci sferyczne. W poziomie też jednak widać więcej. Ale trzeba pamiętać, że oddalają. I dać sobie trochę więcej rezerwy.

Woytek

Miru, masz je już?

Dobrze trzymają się lusterek w MK4?

I które w końcu wybrałeś?

Speedy

Ja mam Milenco Grand (czy jakoś tak) sferyczne. Super montaż, b.dobre wykonanie, części zamienne dostępne. Faktycznie w porównaniu z Excellent View to zupełnie inna liga....Cena wysoka ale rekompensują ją części (=produkt na lata)