Skocz do zawartości

VELKE LOSINY - Czechy - Morawy Północne - baseny termalne


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

Na południe od Głuchołaz (około 60 - 70km )w m. VELKE LOSINY w kwietniu tego roku oddano do użytku odkryte baseny termalne z wodą mineralną z zawartością siarki.

Baseny te są uzupełnieniem krytego kąpieliska oddanego w 2015 roku. Baseny są bardzo ładne ,położone bardzo atrakcyjnie w pięknym parku.

Minimalny czas kąpieli to 3 godziny.Aktualna cena dla osoby dorosłej to 280kc.(48 zł).Trzy godziny kąpieli w tych basenach to zupełnie wystarczająca dawka uwzględniając ,że woda zawiera związki siarki.

Polecam te baseny z pełnym przekonaniem.

Jedynym problemem dla nas to trudny dojazd do Velkich Losin ponieważ bardzo atrakcyjna droga z Jesenika do Sumperka jest przebudowywana na odcinku od Horni Domasov do Loucna n. Desnou.

Droga ta wspina się na wysokość 1000 metrów jest pełna serpentyn i pięknych widoków ,potem następuje zjazd w dół aż do Velkich Losin .

Droga ta ma być oddana do użytku jesienią tego roku.

Aktualnie najdogodniejszym dojazdem do Velkich Losin jest droga Głuchołazy - Jesenik- Lipova-Lazne -Ostrużna- Branna- N. Losiny -Hanusovice-Rejchertice -VELKE LOSINY.

Jest to droga górska wymagająca od kierowcy sporej uwagi lecz również piękna widokowo.

Znacznie trudniejszy wariant przepięknej drogi do Velkich Losin to skręt w N. Losiny bezpośrednio do Velkich Losin w lewo.

Dla zestawu ( mój 11,5 metra długości ) jest to droga bardzo niebezpieczna ze względu na małą szerokość drogi,wielką ilość zakrętów oraz spore przewyższenia.natomiast widokowo przepiękna.

 

Opisane trasy do Velkich Losin dla zestawu to moje wrażenia z niedawnego wyjazdu.

 

Dla zainteresowanych wyjazdem do Velkich Losin polecam AUTOKEMPING MLYN prowadzony przez bardzo sympatyczną rodzinę .

Kemping jest położony przy ulicy Rude Armady 1 przy głównej drodze do Sumperka . Z kempingu spacerkiem dochodzimy do ThermalParku Losiny po około 15 minutach.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Tomii proszę o dopisanie do tematu; "Czechy >Morawy Północne-baseny termalne", przed CZECHY  słów VELKE LOSINY.

 

Tak poprawiony temat ułatwi dostęp do informacji na temat bardzo nowoczesnego ,najnowszego czeskiego kompleksu basenów termalnych z wodą siarkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Koledzy, 

jak najlepiej jechać na te baseny. Chodzi o tą górską drogę. Ruszam z Warszawy więc mogę jechać Ostrava-Ołomuniec i potem do Velkych Losin choć krótsza i szybsza trasa jest Wrocław-Nysa-Jesionik. Będę mocno załadowany i nie chcę skończyć urlopu zarzynając auto na górskich serpentynach. Trochę mnie wystraszył opis kolegi Lucek26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

W tym roku otworzony nowy camping 

Karavan Kemp Zlosin https://g.co/kgs/sWk3nH

 

Połączone i przerobione 2 domki (których jest parę do wynajecia) co daje nowe sanitariaty.

Parcele duże, wydzielone cześć zacieniona  szt 12 oraz plac nasłoneczniony kolejnych 12 szt.

4 noce 2+2 przyczepą 500 zł.

Jedzenie w restauracji naprawdę przyzwoite. Robią hande madowe knedle oraz swoje piwo.

A to mnie ucieszyło/rozbawiło najbardziej 

Parę fot

 

 

20230812_093724.jpg

20230812_093821.jpg

20230812_195417.jpg

20230813_200448.jpg

20230815_085251.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.