Skocz do zawartości

Lodówki - problemy, eksploatacja.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...

Witam. Moja lodówka była podłączona do stałego + na pinie 9, co powodowało rozładowanie aku w holowniku, dodatkowo przekrój tego kabla to 0,75 mm2. Przerobiłem to teraz na +ACC na pinie 10 z przekrojem chyba 1,5 mm2.

I mam takie pytanie,ponieważ pin 9 jest teraz wolny czy można wykorżystać go do zwiększenia przekroju i zmniejszenia strat, poprzez podłączenie go do +ACC po stacyjce w samochodzie? Ma to jakiś sens, czy można tak łączyć kable? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po trasie, jak po trasie ;). Ja śmigam na gazie a nie dopiero po trasie.

Nie mniej odpalila itd tylko słabo.

Teraz dziala :)

 

Z racji konstrukcji, umiejscowienia i dużej zmienności warunków w obrębie palnika, wszystko tam koroduje na potęgę, a drobinki rdzy, za sprawą drgań odrywają się podczas jazdy, zaśmiecając tym samym dyszę i komorę spalania.

Zawsze przed rozpoczęciem nowego sezonu warto zajrzeć do palnika i oczyścić wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, do tej pory ani w tej ani w poprzedniej budce nie używałem lodówki na gazie, zawsze 12v albo 230v. Teraz miałem budkę podpiętą id dwóch dni pod 230v, lodówka chłodziła normalnie. Przełączyłem na gaz żeby sprawdzić czy będzie wydajniejsza, jest. W lodówce jest troche zimniej, ale zmartwiło mnie że w budce było czuć taki dziwny słodkawy zapach. Moja Aga mówi że to taki zapach jak się przytopi plastikowe ucho od garnka. Możliwe że coś się przytopiło czy bardziej to że na gazię nie była używana dawno, albo może w ogóle i coś musiało się ,,ułożyć,,? Wąchałem po szafkach po bokach lodówki, nic. Na zewanątrz przy kratkach, nic. Zapach wydobywa się nad lodówką a pod blatem. Na razie wyłączyłem. Przejmować się czy tak może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, do tej pory ani w tej ani w poprzedniej budce nie używałem lodówki na gazie, zawsze 12v albo 230v. Teraz miałem budkę podpiętą id dwóch dni pod 230v, lodówka chłodziła normalnie. Przełączyłem na gaz żeby sprawdzić czy będzie wydajniejsza, jest. W lodówce jest troche zimniej, ale zmartwiło mnie że w budce było czuć taki dziwny słodkawy zapach. Moja Aga mówi że to taki zapach jak się przytopi plastikowe ucho od garnka. Możliwe że coś się przytopiło czy bardziej to że na gazię nie była używana dawno, albo może w ogóle i coś musiało się ,,ułożyć,,? Wąchałem po szafkach po bokach lodówki, nic. Na zewanątrz przy kratkach, nic. Zapach wydobywa się nad lodówką a pod blatem. Na razie wyłączyłem. Przejmować się czy tak może być?

U mnie przyczyną dziwnego zapachu podczas używania na gazie był kawałek farby który odpadł z radiatora i trochę go tam przypiekło przy palniku. Możesz przedmuchać kompresorem okolice palnika, może coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na gazie lekko śmierdziała grzałka 230V, jak grzałka grzałka to zapachu nie było, a na gazie był, na szczęście przepaliła się i nowa już nie śmierdzi (na nieszczęście przepaliła się w środku wakacji)

 

Wysłane z telefonu

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.