Skocz do zawartości
kaimar

Lodówki - problemy, eksploatacja.

Rekomendowane odpowiedzi

Magneto61
Teraz, karbo napisał:

W związku z powyższym zaczynam się zastanawiać nad kupnem normalnej lodówki kompresorowej. Cena jest znacznie niższa.

Niestety muszę cię rozczarować. Do stacjonatki możesz wpasować zwykłą domową kompresorówkę ale do jeżdżącej nie nada się. Budowa kompresora jest taka, że podskoki grożą jego wyczepieniem się w środku obudowy. 

Spróbuj reanimować Twoją absorpcyjną lub dalej szukać. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
konrad_b
Godzinę temu, Magneto61 napisał:

Niestety muszę cię rozczarować. Do stacjonatki możesz wpasować zwykłą domową kompresorówkę ale do jeżdżącej nie nada się. Budowa kompresora jest taka, że podskoki grożą jego wyczepieniem się w środku obudowy. 

Spróbuj reanimować Twoją absorpcyjną lub dalej szukać. Powodzenia.

są kompresorowe do pojazdów - np używane w cieżarówkach

swego czasu 2lata woziłem zwykłą domową kompresorową w aucie i problemów nie było, ale w przyczepie jednak bardziej telepie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
karbo

Dziękuję za uwagi ....

Niestety moja jest rozszczelniona jest na kolanie i nie mam umiejętności, aby ją zalutować :(

Okazuje się, że muszę szukać nowej lub innej.

A czy jest to ktoś kto używa dłużej niż rok - dwa kompresorowej lodówki?

Pozdrawiam

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strus251

Jest kolega "Toscaner" który sam zbudował sobie kamperka z blaszanki i zamontował w nim właśnie zwykła kompresorówkę.

Używa już od dwóch lat bez wyłączania i działa.

Zapewne w busie mniej telepie niż w cepce więc tutaj nie pomogę czy będzie działać czy nie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
karbo

Dzięki ... czy możesz rozwinąć ... bez wyłączania?

Generalnie również mam plan, aby zakupić do niej porządną przetwornicę, aby działała w trakcie jazdy.
Czy to miałeś na myślę pisząc bez wyłączania.

Podsumowując .... wciąż zastanawiam się nad kupnem lodówki kompresorowej .... można taką nową kupić za 500zł z dwuletnią gwarancją.

Nowa absorpcyjna lodówka o odpowiednim wymiarze to koszt 4400PLN więc jeśli kompresorowa pochodzi dwa lata to i tak nie jest źle.

Oczywiście przez całyczas będę poszukiwał odpowiedniej absorpcyjnej.

Pozdrawiam

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strus251

Jak z nim rozmawialem to włączył ją na pierwsze użycie i już nigdy nie wyłączył. 

Ma ogromny bank baterii + przetwornica i nawet jak jest w domu to lodówka w kamperze działa. Bez wyłączania oznacza 24h od czasu włączenia kiedyś tam. 

Nie mniej musisz z nim o tym pogadać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
smoczaki

Witam otóż na zimę chciałem sobie ściągnąć kratki lodówki wyczyścić kratki i za lodówką odkurzyć kupiłem nowy uszczelniacz wszytko gotowe odkrecam kratki jedna górna potem druga i oczom ukazały sie wentylatorki czy któryś z kolegów spotkał z takim czymś nie wiem czy działają jak się włącza i czy to  wyszło tak z fabryki czy nie przyczepa to Tabbert rocznik 87 pozdrawiam Mariusz

DSC_2391.JPG

DSC_2393.JPG

DSC_2392.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
vico
W dniu Saturday, May 05, 2007 o 21:45, Andy napisał:

Potwierdzam słowa Lepciaka. Już kiedyś pisałem , że od 3 lat ,podczas jazdy używam lodówki tylko z gazu. Nic nie gaśnie (bo nie ma takiej możliwości) i chłodzi zdecydowanie lepiej niż z 12V :ok:

Ja również jeżdżę z wlaczona lodowka na gazie i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec
10 godzin temu, vico napisał:

Masz reduktor z sensorem cs?  Np truma monocontrol? Ciekawe czy kolega Andy dostał maila z powiadomieniem o cytacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BUMERANG
W dniu 2.01.2019 o 21:01, vico napisał:

W mojej poprzedniej przyczepie płomień gasł po przejechaniu max. 500m. Lodówka była z tyłu, a dolna kratka od spodu. Także różnie z tym bywa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi