Skocz do zawartości

Lodówki - problemy, eksploatacja.


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie testujemy z braku laku "wdmuch" powietrza z wentylatora "PREDOM-METRIX" w dolną kratkę od lodówki. Lodówka chodzi oczywiście na 220 V. Wentylatr stoi na stoliku koło kratki.

Temp. zewnętrzna 35 st. C. Temp w lodówce 10 st. C, w zamrażalniku lód.

Lepszy by był "wdmuch" powietrza z pod przyczepy bo w przedsionku jest upał straszny (a truma vent daje zimne powietrze ale jest brane z pod przyczepy).

 

Co do włączania automatycznego - przy tych temperaturach nie ma to sensu, wentylator włącza się rano, wyłącza przed spaniem z uwagi na hałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 miesiące temu...

W jednej z autoryzowanych stacji zwrócono mi uwagę na częste awarie chłodzenia przy użyciu gazu. Wrogiem nr 1 są pająki, a dokładnie ich wydzielina zasklepiająca bardzo cienkie dysze palnika. Stąd rada - należy w cieplejszych okresach roku uruchamiać dosyć często "ogrzewanie" gazowe lodówki. Ja to robię i przez 6 lat posiadania kampera nie mam kłopotów. Oczywiście jest też inny ważny problem dobrego działania - wypoziomowanie przyczepy, kampera. Przu braku poziomu może nie działać, nie chlodzi, zaczyna grzać! Mam również zamontowany wiatraczech. Przy wysokich temperaturach otoczenia znacznie poprawia chłodzenie! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale jak wyczyścić takie zasklepione palniki jak już te pajączki je zabrudzą ? Mam wrażenie, że taki problem mnie dotyczy. Przy próbie odpalenia "świeczka" w okienku kontrolnym się pali, a po zwolnieniu przycisku zapalacza płomień gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale jak wyczyścić takie zasklepione palniki jak już te pajączki je zabrudzą ? Mam wrażenie, że taki problem mnie dotyczy. Przy próbie odpalenia "świeczka" w okienku kontrolnym się pali, a po zwolnieniu przycisku zapalacza płomień gaśnie.

 

I to jest problem, bo podobno nie udaje się wyczyścić tej wydzieliny i pozostaje wymiana dyszy/dysz. Zawsze jest to jednak związane w "wywaleniem" lodówki. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest też inny ważny problem dobrego działania - wypoziomowanie przyczepy, kampera.

 

Tez tak myslalem, poki nie poczytalem troche na ten temat. Problem poziomowania byl/jest tylko w starych systemach. Z tego co pamietam to chodzilo o to, ze nawet przy niewielkim przechyle cieplo z plomienia szlo "bokiem" i nagrzewala przestrzen wokol lodowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale jak wyczyścić takie zasklepione palniki jak już te pajączki je zabrudzą ? Mam wrażenie, że taki problem mnie dotyczy. Przy próbie odpalenia "świeczka" w okienku kontrolnym się pali, a po zwolnieniu przycisku zapalacza płomień gaśnie.

Problem u Ciebie nie polega na zanieczyszczeniu.Prawdopodobnie uszkodzony masz układ termopary (zawór który samoczynnie odcina dopływ gazu w momencie zgaśnięcia płomienia). Przerabiałem to u znajomego w piecu w przyczepie.Koszt żaden (ok 30 zł) tylko od cholery roboty bo trzeba wyjąć i rozmontowac lodówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wydaje mi sie że jest schemat pewnego rodzju termostatu ,który włącza wentylator tym samym zwiększając chłodzenie w lodówce.Czy ktos się z tym spotkał?

 

http://www.caravanalbum.nl/thumbnails.php?album=261

 

[ Dodano: Czw 14 Gru, 2006 12:43 ]

http://www.caravanalbum.nl/thumbnails.php?album=173

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! :lol::lol:

Jeżeli chcesz zautomatyzować włączanie wętylatorka to proponuję poszukać w sklepie z częściami do pralek i innego rodzaju sprzętu AGD lub w sklepie z częściami elektronicznymi Termo-włącznika, który załącza się przy temp np 50 stC.

Na załączonych zdjęciach wiatrak wisi na kratce może ktoś wie czy zamontowanie go na radiatorze jest też skuteczne?? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marku! Ja mam "turbo" w lodówce, ale włączane ręcznie, a włączam wentylator przy uopalnej pogodzie. Silni wentylatorka jest na 12V, trochę głośny. Cały "gryf" polega na tym,zeby tak umieścić wentylator, żeby wypychał ciepłe powietrze, ale nie chłodził grzałek, nie gasił gazu! Wiem, że automat miał zamontowany Kamperfan, ale nie mam kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączając się do postu, to czy owe turbo zamontowane na kratce nie ulega zniszczeniu przez deszcz? Kratka przecież jest narażona na wilgoć. U mnie mając z tyłu przyczepy tą kratkę to w trakcie jazdy w deszczu zawirowania powietrza zachlapują ją. Chyba, że trzeba zawsze montować zaślepki na kratki jak jest takie niebezpieczeństwo.

 

Jak Wy z tym radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.